System Rosenberg ECFanGrid

Jaki grzejnik - stalowy, żeliwny, aluminiowy czy kamienny

artykuł promocyjny


Grzejnik jest końcowym elementem instalacji centralnego ogrzewania w domu. Jest również jedynym elementem tej instalacji widocznym w pomieszczeniu. Dlatego też oprócz sprawności cieplnej równie ważny jest jego wygląd. Grzejniki są wykonywane z różnych materiałów, występują grzejniki żeliwne, stalowe, kamienne, ale również drewniane. Produkowane są w wielu rozmiarach oraz kolorach, mają różną efektywność cieplną, różnią się sposobem montażu i przyłączenia.

 

Grzejnik stalowy

 

Grzejniki stalowe przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, użyteczności publicznej i usługowych, w których nie występuje oddziaływanie środków korozyjnych. Grzejniki wykonane są z automatycznie zgrzewanych, uprzednio odpowiednio wytłoczonych (profilowanych) arkuszy blachy stalowej walcowanej na zimno, odtłuszczane, fosforanowane i gruntowane farbą podkładową. Następnie powlekane są metodą napylania elektrostatycznego, epoksydowo-poliestrową farbą proszkową farbą proszkową w kolorze białym z wysokim połyskiem, według normy RAL 9003.
 

 Grzejnik Instal-Projekt Tubus w kuchni

                                                                         Instal-Projekt - Tubus        

Imers - grzejnik AriesIMERS - grzejnik Sizer chromRadox Aramis

                                              fot.: Imers                                      fot.: RADOX Radiators    

 

Grzejnik żeliwny

 

Grzejniki żeliwne mają żywotność do pięćdziesięciu lat. W porównaniu do stali mają większą objętość wody oraz większą bezwładność. Oznacza to, powoli się nagrzewają ale i powoli stygną. Żeliwne grzejniki są przydatne zwłaszcza w przypadku starszych budynków, gdzie ściany są grubsze. Ich zaletą jest bardzo silna konstrukcja. Szczególne zastosowanie maja w przypadku potrzeby utrzymania charakteru pomieszczenia utrzymanego w stylu Retro.

Radox KonstancjaRadox ClassicItaly Direct - grzejnik żeliwny retro Vetto - model DaisyItaly Direct - grzejnik żeliwny retro Vetto - model Deco

fot.: Radox Radiators                                                 fot.: Vetto             

Grzejnik żeliwny Emmeline Castrads

fot.: Castrads - grzejnik dekoracyjny żeliwny Emmeline

 

Grzejnik aluminiowy

 

Grzejniki aluminiowe przeznaczone są dla dowolnego rodzaju instalacji grzewczych systemu zamkniętego takich jak: instalacje samodzielne, instalacje centralne, instalacje jedno- lub dwururowe. Grzejniki można montować w instalacjach zawierających między innymi elementy wykonane ze stali, żeliwa, miedzi, mosiądzu, aluminium oraz tworzyw sztucznych. Łączenie grzejników z rurami z miedzi powinno odbywać się przez złączką z żeliwa lub stali, a uszczelnienie połączenia za pomocą taśmy teflonowej.

 

Regulus - grzejnik do salonu SOLLARIUS PLANArmatura Kraków - grzejnik G 500 FGrzejnik aluminiowy ALICE PLUS - SBS

fot.: REGULUS-system                                fot.: KFA                                               fot.: SBS          

 

WARTO WIEDZIEĆ - Nowa technologia wśród grzejników to grzejnik aluminiowy z jonami srebra jaki oferuje marka KFA Armatura. Specjalna powłoka Interpon AM firmy AkzoNobel z certyfikowaną technologią przeciwdrobnoustrojową BioCote® zwalcza bakterie i inne drobnoustroje. Jest to środek z aktywnymi jonami srebra, który zapobiega rozmnażaniu się i przetrwaniu drobnoustrojów, takich jak bakterie, grzyby oraz pleśnie. Opatentowana technologia działa również antywirusowo, między innymi przeciw wirusowi grypy H1N1. Czytaj więcej....

 

Grzejnik drewniany

 

Innym materiałem, z którego może być wykonany grzejnik jest drewno. Drewniane grzejniki są niewątpliwie zadziwiającym, innowacyjnym i kuszącym elementem wystroju każdego wnętrza. Drewno jest od niedawna popularnym tworzywem wśród projektantów. Materiał ten daje wiele nowych możliwości projektowania grzejników ozdobnych.

 

Jaga - grzejnik KnockwoodJaga - grzejnik Knockonwood z systemem DBE

Jaga - grzejnik Knockonwood

 

 

Grzejnik kamienny, marmurowy i betonowy

 

Drewno i kamień towarzyszyły człowiekowi od początku istnienia. Łatwo dostępne, naturalne, ekologiczne służyły do wykonywania narzędzi i przedmiotów codziennego użytku. Wraz z rozwojem przemysłu i wynalezieniem nowych, atrakcyjnych użytkowo materiałów zostały nieco zapomniane. Grzejniki mogą byż także wykonane z naturalnych materiałów.

 

Stiebel Eltron - kamienne płyty grzewcze Komfotherm

fot.: Stiebel Eltron - kamienna płyta grzwcza

Luxbud - grzejnik marmurowy

 fot.: Fenix - grzejnik marmurowy 

Jaga - grzejnik Heatwave

fot.: Jaga - grzejnik Heatwave

 

 

Grzejniki szklane

 

Szkło to materiał, który dobrze akumuluje i oddaje ciepło, dlatego coraz częsciej wykorzystuje się go w produkcji grzejników. Zasilane elektrycznie, szklane grzejniki szybko się nagrzewają i jeszcze długo po odłączeniu od źródła zasilania emitują ciepło. Dzięki temu, iż oddają one ciepło całą swoją powirzchnią, równomiernie rozprowadzają energię. Szklane grzejniki doskonale sprawdzą się w domu, w którym mieszka alergik. Dzięki właściwościom antystatycznym szkła, nie ma probemu z kurzem, alergenami i roztoczami. Grzejnik ze szkła doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Oferowany jest w wielu wersjach kolorystycznych. Dodatkowo do wyboru są modele gładkie lub z dekoracyjnym frontem.

 

szklany grzejnik DAS    Radox - grzejniki szklane Nova Glass

fot.: Italy Direct.pl                                    fot.: 
Radox Radiators          


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Jaga, Instal-Projekt, Vetto, REGULUS-system, Imers, KFA, Fenix, Stiebel Eltron, Italy Direct.pl, Radox Radiators, SBS, Castrads


Zobacz także
Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Technologia budowania współczesnych domów wraz z coraz to wyższymi wymaganiami... ¬ więcej...
 
Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Ogrzewanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb to klucz do komfortu i oszczędności... ¬ więcej...
 
Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Co roku wraz z początkiem sezonu grzewczego mnóstwo osób zadaje sobie to... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetregulus

regulus

Facebook