zwiń


gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Jak ogrzać ogród zimowy

aktualizacja: 24-04-2015, 08:59 – artykuł promocyjny


Współczesny ogród zimowy nie jest już tylko oranżerią z ulubionymi roślinami – w jego skład wchodzą także strefy relaksu z siłownią, jaccuzi, barkiem i salonem telewizyjnym. To reprezentacyjne miejsce domu, w którym przyjmuje się gości, oddaje lekturze czy pije poranną kawę. Ogród zimowy to spójna koncepcja architektoniczna, miejsce pełniące wiele funkcji, a jego charakterystyczną cechą są ściany zbudowane ze szkła zespolonego. Właśnie ze względu na szklane ściany ogród zimowy wychładza się szybciej niż wnętrza budynków murowanych, ale też szybciej się nagrzewa przy dużym nasłonecznieniu. Niebagatelną rolę w koncepcji ogrodu zimowego pełnią względy estetyczne, dlatego dopiero suma powyższych uwarunkowań pozwala określić wymagania dotyczące ogrzewania.
 

Regulus - ogrzewanie ogrodu zimowego - system ogrzewania kanałowego

Regulus - ogrzewanie ogrodu zimowego - system ogrzewania kanałowego


Najlepszą metodą ogrzewania ogrodu zimowego jest system ogrzewania kanałowego. System ten składa się z grzejnika, tzw. wymiennika kanałowego, wanny i podestu. W kanale w podłodze wbudowana jest wanna, w której umieszczony jest grzejnik. Wanna przykryta jest drewnianym lub metalowym podestem. Rozwiązanie funkcjonalne i dyskretne. W ogrodzie zimowym system ogrzewania podłogowego powinien być zamontowany wzdłuż przeszkleń, czyli tam, gdzie występują największe straty ciepła. Ulokowany wzdłuż szyby działa jak kurtyna ciepłego powietrza, osusza szkło i chroni je przed zaparowaniem.

Odpowiednio rozmieszczając i dobierając typ wymienników kanałowych (grzejników), można podzielić przestrzeń oranżerii na strefy o różnym stopniu nagrzania, a nawet pominąć wybrane segmenty (tzw. ogrzewanie strefowe). Rozwiązanie to przydaje się zwłaszcza w przypadku wielofunkcyjnych ogrodów zimowych. Funkcje poszczególnych stref są różne i różne też jest ich zapotrzebowanie na ciepło – inne w strefie siłowni, podczas intensywnych ćwiczeń, inne w saloniku telewizyjnym.
 

Regulus - ogrzewanie ogrodu zimowego - system ogrzewania kanałowego

Regulus - ogrzewanie ogrodu zimowego - system ogrzewania kanałowego


Aurę w ogrodach zimowych kształtują temperatura i nasłonecznienie, co w polskim klimacie jest równoznaczne z dużą zmiennością obydwu czynników atmosferycznych. Zatem podstawowym wymogiem w przypadku ogrzewania jest dynamiczność. Taki właśnie jest system ogrzewania kanałowego. Dzięki bardzo małej masie własnej wymienników kanałowych system niezwykle szybko podejmuje funkcję grzewczą i równie szybko przestaje grzać, gdy obniżymy temperaturę na sterowniku w czasie intensywnego nasłonecznienia. W wybranej chwili, czy to w zimny wiosenny poranek, czy mroźny jesienny wieczór, można rozkoszować się ciepłem w ogrodzie, wystarczy tylko ustawić pożądaną temperaturę.

W przypadku wielofunkcyjnych ogrodów zimowych, gdzie ogrzewanie kanałowe jest jedynym sposobem ogrzewania, warto zastanowić się nad systemem ogrzewania kanałowego z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem. Wykorzystanie wentylatora w podłogowym ogrzewaniu kanałowym powoduje, że ruch powietrza wywołany przez grzejnik z wentylatorem zapewnia zaplanowany rozkład temperatury i wspomaga wentylację, a cichy wentylator gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Dzięki wykorzystaniu wentylatora można stosować zestawy kanałowe mniejszych rozmiarów, co w przypadku ogrodu zimowego ma spore znaczenie, gdyż mniejsze zestawy łatwiej rozmieścić we wnętrzu o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych. 
 

Regulus - ogrzewanie ogrodu zimowego - system ogrzewania kanałowegoRegulus - ogrzewanie ogrodu zimowego - system ogrzewania kanałowego

fot. Regulus - ogrzewanie ogrodu zimowego - system ogrzewania kanałowego


W okresie letnim, gdy zazwyczaj drzwi do oranżerii pozostają otwarte i ogród zimowy wraz z ogrodem naturalnym tworzą jedną wspólną przestrzeń, warto zabezpieczyć wnętrze kanału podestem posezonowym. To innowacyjne rozwiązanie w skali europejskiej, wyróżnik oferty REGULUS®-system. Płytki metalowy podest wstawiany jest w miejsce podestu ażurowego, użytkownik wypełnia go materiałem, z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga, lub w inny dowolny sposób.

System ogrzewania kanałowego to uniwersalne i optymalne rozwiązanie do zastosowania w wielofunkcyjnych ogrodach zimowych, ale też w tradycyjnych oranżeriach. Dzięki żywotności materiałów z jakich zbudowany jest wymiennik kanałowy - miedź i aluminium - można mieć pewność, że to inwestycja na długie lata. Grzejniki umieszczone w podłogowym kanale grzewczym nie ograniczają przestrzeni, co w przy niewielkich ogrodach zimowych ma ogromne znaczenie. To także znakomity wybór pod względem estetycznym, wzór ażurowych podestów przykrywających wannę, można dopasować do wystroju i stylu ogrodu zimowego. System ogrzewania kanałowego jest gwarancją, że ogród zimowy będzie ogrzewany precyzyjnie i szybko - to system ekonomiczny i komfortowy.
 

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Chłodzenie i grzanie pomieszczeń - grzejniki ścienne REGULUS®-system

Chłodzenie i grzanie pomieszczeń - grzejniki ścienne REGULUS®-system

System, w którym pracują pompa ciepła oraz grzejniki rewersyjne daje nam znacznie... ¬ więcej...

 
Grzejniki dekoracyjne Imers - wybierz swój model

Grzejniki dekoracyjne Imers - wybierz swój model

Urządzanie mieszkania jest wyzwaniem, ale też daje nam wiele radości. Swój... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie hybrydowe z grzejnikiem wodno-elektrycznym Convector

Ogrzewanie hybrydowe z grzejnikiem wodno-elektrycznym Convector

Ogrzewanie hybrydowe to dwa niezależne systemy ogrzewania wbudowane w jeden grzejnik.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus