
- Platforma merXu - ogrzewanie i hydraulika
- Wysokotemperaturowe pompy ciepła do grzejników
- Wielopalnikowe kotły kondensacyjne o konstrukcji modułowej
-
Kominy SLIM EKO do kotłów 5 klasy na paliwo stałe
-
Kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką
- Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem?
- Elementy komina - z czego składa się przyłącze?
- ELIMINATOR PC407 Ferpro do czyszczenia instalacji
- Grzejnik kanałowy - rodzaje, montaż, ceny
- Porównanie elektrycznych źródeł ciepła
- Jak wybrać najlepszy sposób na ciepłą wodę?
- Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
-
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji
- Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe?
- Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu




Kotły kondensacyjne Junkers - wykorzystanie energii na 109 procent
aktualizacja: 10-04-2015, 12:36 – artykuł promocyjny
Zasada kondensacji, czyli przemiana pary wodnej w wodę pod wpływem niskiej temperatury, została wykorzystana w technice grzewczej, a pierwsze w jej dziejach urządzenie kondensacyjne wynalazł i opatentował w 1892 roku założyciel i twórca marki Junkers – Hugo Junkers. Z jego wynalazku czerpią dziś wszyscy producenci kotów kondensacyjnych na świecie.
Energooszczędny Junkers
Oferta kotłów kondensacyjnych Junkers jest bardzo bogata. Znajdują się w niej urządzenia oferujące wszystkie korzyści związane z zastosowaniem techniki kondensacyjnej w bardzo atrakcyjnej cenie.
Do najbardziej popularnych urządzeń należą: Cerapur Smart - kocioł łączący w najnowocześniejszą technologię i atrakcyjne wzornictwo; Cerapur Comfort; kompaktowe urządzenie Cerapur Acu, czy też kotły Cerapur Modul i Cerapur Modul Solar. Zastosowane w tej serii urządzeń zróżnicowane rozwiązania dotyczące zapotrzebowania na ogrzewanie i ciepłą wodę (energooszczędne pompy, ekologiczny zasobnik warstwowy oraz funkcja optymalizacji pracy systemu solarnego) zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Lekkie i kompaktowe kotły wiszące CerapurMaxx przeznaczone są do ogrzewania średnich i większych budynków wielorodzinnych, biurowych i przemysłowych.
fot.: kocioł kondensacyjny Cerapur Comfort fot.: kocioł kondensacyjny Cerapur Modul
Wszystkie wyżej wymienione typy kotłów kondensacyjnych z oferty Junkersa są przyjazne środowisku. Urządzenia te cechuje wysoka wydajność idąca w parze z energooszczędnością. Kotły Junkers zapewniają najwyższy komfort użytkowania ciepłej wody przy optymalnie niskich kosztach gazu i energii elektrycznej. Urządzenia te emitują spaliny z bardzo niską zawartością substancji szkodliwych, dzięki czemu spełniają wymagania najostrzejszych norm w dziedzinie ochrony środowiska i mogą być stosowane w obszarach szczególnie chronionych, uzdrowiskach, sanatoriach, otulinach parków narodowych.
Na czym polega kondensacja?
W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja pary wodnej zawartej w spalinach (powstałej w wyniku spalania gazu) a odzyskana dzięki temu energia dodatkowa, zostaje przekazana do instalacji c.o. W przeciwieństwie do kotłów kondensacyjnych, w kotłach konwencjonalnych energia ta ulega bezpowrotnej stracie, gdyż para wodna uchodzi wraz ze spalinami przez komin. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych. Sprawność kotłów standardowych wynosi między 86 – 90%, natomiast sprawność znormalizowana kotłów kondensacyjnych osiąga aż 109%.
Dlaczego sprawność kotłów kondensacyjnych może być wyższa niż 100%?
Sprawność kotłów oznacza stosunek ciepła wykorzystanego do ciepła włożonego. Ciepło włożone odnosi się do tzw. wartości opałowej, która nie uwzględnia ciepła zawartego w parze wodnej w spalinach. Jeżeli ciepło wykorzystane powiększamy o dodatkową „darmową” energię ciepła skraplania, wartość liczbowa sprawności wynosi więcej niż 100%.
fot.: kocioł kondensacyjny Cerapur Comfort fot.: kocioł kondensacyjny Cerapur Modul
Inteligentne sterowanie współpracą systemu solarnego i kotła kondensacyjnego
Wszystkie kotły kondensacyjne marki Junkers wyposażone są w system regulacji Solar ControlUnit Inside, który optymalizuje współpracę instalacji solarnej z urządzeniem grzewczym, dzięki czemu można maksymalnie wykorzystać energię słoneczną, jednocześnie minimalizując zużycie gazu. Inteligentna technologia systemu, gromadzi w pamięci miejscowe dane pogodowe i podczas pracy systemu porównuje z aktualnymi warunkami pogodowymi. W wyniku tego procesu określone zostaje prawdopodobieństwo uzysku solarnego, dzięki czemu temperatura w zasobniku ciepłej wody użytkowej i/lub krzywa grzania dla instalacji c.o. może zostać obniżona a urządzenie grzewcze może w tym czasie pracować z mniejszą mocą, lub nawet nie pracować wcale. Wszystkie urządzenia grzewcze marki Junkers wyposażone w automatykę Bosch Heatronic ® 3 mają zaprogramowaną tę funkcję. Ten inteligentny system regulacyjny pozwala na dodatkowe oszczędności do 15% energii przy przygotowaniu ciepłej wody użytkowej, (dzięki aktywnej funkcji optymalizacji solarnej) i do 5%. w przypadku pracy instalacji centralnego ogrzewania, (co zapewnia bierna optymalizacja solarna).
Do najbardziej popularnych urządzeń kondensacyjnych w ofercie Junkersa należą:
Cerapur Modul
- stojący kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym zasobnikiem warstwowym o pojemności 100 l, 150 l lub 210 l.
- płynna modulacja mocy do 14,2 kW; 21, 6 kW lub 30,6 kW
- panel sterowania Bosch Heatronic ® 3
-
wbudowana pompa elektroniczna, naczynie wzbiorcze c.o. (12 l) oraz zawór bezpieczeństwa c.o.
fot.: kocioł kondensacyjny Cerapur Modul
Cerapur Smart:
- wiszący kocioł kondensacyjny jedno- lub dwufunkcyjny
- płynna modulacja mocy na c.o. do 14,2 kW lub do 21,8 kW
- płynna modulacja mocy na c.w.u. do 27,4 kW
- panel sterowania Bosch Heatronic ® 3
- płyta montażowa w komplecie
- kocioł jednofunkcyjny fabrycznie przystosowany do współpracy z zasobnikiem
Uwaga: do dn. 20.11.2011 trwa promocja na kotły Cerapur Smart. Szczegóły dotyczące promocji znajdują się na www.junkers.pl
fot.: kocioł kondensacyjny Cerapur Smart
Cerapur Acu:
- wiszący kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem warstwowym c.w.u. o pojemności 42 l
- płynna modulacja mocy na c.o. do 23,5 kW
- płynna modulacja mocy na c.w.u. do 28,00 kW
- panel sterowania Bosch Heatronic ® 3
- wbudowana pompa cyrkulacyjna oraz zasobnik warstwowy c.w.u. ze stali nierdzewnej
- płyta montażowa z zaworami odcinającymi c.o. i c.w.u. w komplecie
-
możliwość podłączenia przewodu cyrkulacyjnego c.w.u.
fot.: kocioł kondensacyjny Cerapur Acu
Więcej informacji pod numerem Infolinii 801 600 801 begin_of_the_skype_highlighting 801 600 801 end_of_the_skype_highlighting lub na stronie www.junkers.pl.
|

![]() | Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINboxFinish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej... |
![]() | Wybierz grupę pompową od NTS EnergyPromocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej... |
![]() | Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej... |

![]() Grzejniki kanałowe VERANO |
![]() Systemy z tworzyw sztucznych SBS |
![]() AG Grzejniki Design |
![]() Pompy ciepła Solsum |
![]() Urządzenia grzewcze Galmet |