www.centrumklima.pl


Przepustnica wielopłaszczyznowa z podłączeniem okrągłym

aktualizacja: 26-06-2017, 08:21 – artykuł promocyjny


Oferta przepustnic wielopłaszczyznowych Alnor jest kierowana do klientów, którzy poszukują wyjątkowych zastosowań do okrągłych systemów wentylacyjnych o dużych przekrojach. Przepustnica wielopłaszczyznowa kołowa jest rekomendowana do regulacji lub zamknięcia przepływu powietrza w przewodach wentylacyjnych powyżej średnicy 630mm jednakże warto ją także zastosować przy mniejszych średnicach, gdzie w systemie jest duży ciąg powietrza.
 

Alnor - przepustnica wielopłaszczyznowa z podłączeniem okrągłym


Przepustnice jednopłaszczyznowe mają jedno mocowanie płaszczyzny po każdej stronie, dlatego też przy dużych przekrojach istnieje niebezpieczeństwo, że podczas regulacji przepływu powierza zamykana płaszczyzna może zostać wyrwana. W przepustnicy wielopłaszczyznowej obecność wielu płaszczyzn zamknięcia powoduje, iż przy większym ciśnieniu, zamykanie przepustnicy jest łatwiejsze.Zastosowanie tej przepustnicy jako regulacyjna powoduje ze przepływ jest mniej zaburzony w stosunku do jedno płaszczyznowej. Oprócz zalet technicznych przepustnica wielopłaszczyznowa Alnor posiada także inne zalety – przede wszystkim zastosowanie jej przez klienta jest ekonomiczne.

Przy dużych średnicach, łatwiejsze zamykanie przepustnicy wielopłaszczyznowej Alnor w porównaniu do przepustnicy jednopłaszczyznowej powoduje, iż możemy zastosować mniejszy siłownik, co wpływa na koszt zakupu siłownika. Dodatkowo specjalna budowa przepustnicy wielopłaszczyznowej pozwala na bezpośrednie połączenie jej z okrągłym systemem wentylacyjnym, eliminując w ten sposób koszty połączenia tradycyjnej przepustnicy prostokątnej z okrągłym systemem. Brak dodatkowego elementu redukcyjnego z przekroju okrągłego na prostokątny powoduje, iż montaż przepustnicy jest szybszy i łatwiejszy.

Przepustnica wielopłaszczyznowa Alnor z połączeniem kołowym występuje w opcji ze sterowaniem za pomocą mechanizmu ręcznego (DASQ, DASQL) oraz z przystosowaniem do montażu siłownika (DASQM, DASQML). Opisywane przepustnice produkowane są w zakresie średnic od 400 do 1250 mm.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.
tel. (22) 737 40 00
www: www.alnor.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet