zwiń

systemy grzewcze pompy ciepła
gorące tematy


tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Innowacyjna wylewka na ogrzewanie podłogowe

aktualizacja: 19-10-2021, 08:01 – artykuł promocyjny


Innowacyjna wylewka podłogowa Agilia™ Sols A dzięki wysokim parametrom wytrzymałościowym oraz właściwościom samopoziomującym pozwala na wykonanie trwałego i estetycznego podkładu podłogowego.

Może być stosowana jako jastrych:

 • na warstwie pośredniej,
 • na warstwie termoizolacyjnej i/lub wygłuszającej,
 • na posadzki z ogrzewaniem podłogowym,
 • na specjalne konstrukcje podłogowe, tzw. podłogi podniesione.

 

Lafarge - wylewanie płynnego jastrychu anhydrytowego Agilia Sols A na powierzchni z ogrzewaniem podłogowym

fot. Lafarge - wylewanie płynnego jastrychu anhydrytowego Agilia Sols A
na powierzchni z ogrzewaniem podłogowym

 

 

900 m² wylewki bez dylatacji

 

Produkt bardzo ułatwia prace wykonawcze. Eksperci Lafarge wykorzystali technologię wysokiego stopnia płynności. Dzięki temu podkład łatwo rozpływa się na powierzchni, co gwarantuje jej doskonale równe wykończenie bez względu na obszar - i co ważne - także bez konieczności wykonywania nacięć dylatacyjnych. Robienie poprzecznych szczelin dylatacyjnych jest niezbędne w przypadku tradycyjnych podkładów cementowych, maksymalne pole to 5 x 5mb. Zadaniem szczelin dylatacyjnych jest niwelowanie rozszerzania się betonu pod wpływem ciepła i ochrona nawierzchni przed pękaniem. Agilia™ Sols A ma bardzo mały współczynnik rozszerzalności cieplnej i z powodzeniem może być stosowana bez dylatacji na powierzchniach bez ogrzewania podłogowego do 900 m2 oraz na powierzchniach ogrzewanych aż do 300 m2 - wyjaśnia Anna Zys-Wojnarska, Kierownik ds. Produktów Specjalnych w Lafarge.

 

 

Taniej i szybciej

 

Technolodzy Lafarge położyli duży nacisk na praktyczne i funkcjonalne aspekty produktu, czyli oszczędność czasu przy maksymalnym ograniczeniu dodatkowych kosztów. Zastosowanie mieszanki Agilia™ Sols A – w przypadku 3-osobowej ekipy wykonawczej – pozwala wylać nawet 1000 m2 powierzchni dziennie. Gotowy jastrych, zamówiony w wytwórni betonu Lafarge, dostarczany jest na plac budowy w konkretnym momencie zapotrzebowania. Dzięki temu unikamy problemów ze składowaniem surowców, nadmiarem materiału po zakończeniu robót czy utrzymywaniem dodatkowych kosztownych urządzeń na budowie.

 

 

Jakość nadzorowana komputerowo

 

Zamówienie wylewki prosto z wytwórni wcale nie wymaga zapotrzebowania na „hurtowe” ilości. Minimalne zamówienie wynosi 1 m³ co odpowiada około 25 m² wylewki o grubości 4 cm. Cały proces produkcji Agilia™ Sols A podlega ścisłej kontroli komputerowej w betoniarni Lafarge, czego nie można uzyskać przy stosowaniu np. gotowych wylewek workowanych. Dzięki temu mamy gwarancję, że otrzymujemy produkt najwyżej jakości, który spełnia wszystkie zakładane parametry techniczne - co jest trudne w przypadku mieszanek produkowanych bezpośrednio na placu budowy.

 

Lafarge Beton - podkład Agilia? Sols A bardzo ułatwia oddawanie ciepła z ogrzewania podłogowego do pomieszczenia

fot. Lafarge Beton - podkład Agilia™ Sols A bardzo ułatwia
oddawanie ciepła z ogrzewania podłogowego do pomieszczenia

 

 

Doskonały produkt na ogrzewanie podłogowe

 

Agilia™ Sols A została stworzona przede wszystkim z myślą o podłogach z systemem ogrzewania podłogowego. Dzięki bardzo wysokiemu współczynnikowi przewodności cieplnej produkt zdecydowanie wpływa na zwiększenie wydajności ogrzewania. Jest ona dwukrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych jastrychów cementowych. Ponadto,  bardzo niska porowatość i zwarta struktura wylewki jeszcze bardziej optymalizują stopień przewodzenia ciepła i oddawania go pomieszczeniu.

 

Lafarge Beton - grubość wylewki nad przewodami grzewczymi min 30mm

fot. Lafarge  Beton - grubość wylewki nad przewodami grzewczymi min 30mm

 

 

Cieńsza, lżejsza, bardziej efektywna

 

Specjalna, elastyczna i płynna konsystencja wylewki anhydrytowej Agilia™ Sols A gwarantuje doskonałe przykrycie rur ogrzewania podłogowego oraz ich otulenie. To sprawia, że ciepło jest szybciej oddawane do wnętrza. Wysokie parametry wytrzymałościowe produktu pozwalają na wylanie o połowę cieńszej warstwy na instalację grzewczą w porównaniu do standardowo wylewanej warstwy jastrychu cementowego.

Agilia™ Sols A to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku budowlanego. Ma znacznie wyższy stosunek wytrzymałości na zgniatanie do wytrzymałości na ściskanie niż konwencjonalny jastrych cementowy. Ponadto, nie wymaga zbrojenia i pozwala na zmniejszenie grubości wylewki podłogowej do 35 mm na warstwie termoizolacyjnej i/lub wygłuszającej. Bardzo istotną zaletą produktu jest również możliwość szybkiego użytkowania powierzchni - już po około dwóch dniach można chodzić po wylanym podkładzie, po minimum 4 rozpocząć dalsze prace, a już po tygodniu uruchomić ogrzewanie podłogowe - wyjaśnia Anna Zys-Wojnarska, Kierownik ds. Produktów Specjalnych w Lafarge.

 

 

Energooszczędny i przyjazny naturze

 

Agilia™ Sols A - zgodnie z proekologiczną misją Lafarge - jest produktem przyjaznym środowisku naturalnemu. Jego zastosowanie we wnętrzach z ogrzewaniem podłogowym, bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania, a także na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery wytwarzającego się w procesie ogrzewania wod

 

 

Informacje o produkcie:

 

Agilia™ Sols A to innowacyjna energooszczędna wylewka  podłogowa na bazie płynnego jastrychu anhydrytowego. Podkład jest samopoziomujący. Bardzo wysoki stopień płynności pozwala uzyskać gładką powierzchnię i zapewnia idealne otulenie instalacji ogrzewania podłogowego. Wysokie parametry wytrzymałościowe pozwalają na zmniejszenie nawet o połowę grubości wylewanej warstwy – minimalna grubość wylewki to tylko 35 mm. Produkt powstał z myślą o posadzkach z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Bardzo wysoki współczynnik przewodzenia ciepła λ - 1,6-2,0 [W/m*K] i niska porowatość, pozwalająca na bardzo efektywne oddawanie ciepła pomieszczeniu, co  zapewnia znaczącą oszczędność kosztów i energii. Bardzo niski współczynnik rozszerzalności cieplnej - ok. 0,012 [mm/m*K]  pozwala na wylewanie  300 m² posadzki na ogrzewanie podłogowe bez konieczności  wykonywania poprzecznych dylatacji. Produkt dostępny jest w wybranych wytwórniach betonu Lafarge i dostarczany w betonomieszarce bezpośrednio na plac budowy. Sterowany komputerowo proces produkcji gwarantuje otrzymanie produktu o najwyższej jakości. Wylewka daje możliwość chodzenia po powierzchni po ok. 2 dniach, możliwość rozpoczęcia dalszych prac budowlanych po ok. 2-4 dniach oraz możliwość rozpoczęcia ogrzewania podłogowego po ok. 7 dniach.

 

Agilia

 

 

Dane techniczne Agilia Sols A:

 

 • Współczynnik przewodzenia ciepła λ -1,6 -  2,0 [W/m*K]
 • Współczynnik rozszerzalności cieplnej - ok. 0,012 [mm/m*K]
 • Produkt niepalny - klasa materiału budowlanego A1
 • Gęstość objętościowa - 2200 ±100 kg/m3
 • Parametry wytrzymałościowe na zginanie - od 4MPa do 7MPa - nie wymaga zbrojenia
 • Parametry wytrzymałościowe na ściskanie - od 20MPa do 40MPa

 

 

 

Zobacz także:

 

System Radopress frimy Pielife - ogrzewanie podłogowe


Ogrzewanie płaszczyznowe na bazie systemu Radopress


 


Roth Polska - termostat pokojowy Touchline


Nowoczesne sterowanie ogrzewaniem podłogowym TOUCHLINE

Comap - ogrzewanie podłogowe Biofloor


Drewno na ogrzewaniu podłogowym

 


Perfexim - zasady układania ogrzewania podłogowego

Zasady układania ogrzewania podłogowego


 

 

Roth - ogrzewanie podłogowe


Jak układać przewody w wodnym ogrzewaniu podłogowym


 

Ogrzewanie podłogowe w salonie Ensto
Grzejniki i ogrzewanie podłogowe w jednej instalacji
 


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Lafarge

Zobacz także
Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Planujesz bardziej rozbudowaną instalację, w której musisz połączyć różne... ¬ więcej...

 
Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Grupa SBS nie ustaje w podwyższaniu jakości oferowanych produktów. Świadczy... ¬ więcej...

 
Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Z końcem ubiegłego wieku ogrzewanie podłogowe uważane było za luksus i rozwiązanie... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet