gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Inteligentne liczniki - możliwości, rozwiązania

aktualizacja: 24-01-2019, 09:18 – artykuł promocyjny


Inteligentne liczniki pozwalają obniżyć koszty dystrybucji energii, co stanowi ogromną korzyść dla zakładów energetycznych. Jednak bardzo rzadko się wspomina o korzyściach płynących z zastosowania inteligentnych liczników dla odbiorców końcowych. Dwukierunkowa komunikacja oraz zdalny odczyt tych urządzeń umożliwiają chociażby uniknięcia rachunku z prognozą. Ponadto takie liczniki posiadają wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym samodzielnie oszacujemy koszty za zużycie energii w wybranym okresie. Równie ciekawym rozwiązaniem są liczniki przedpłatowe (www.licznikiprzedplatowe.pl) umożliwiają zakup energii elektrycznej na podobnej zasadzie jak doładowanie telefonu na kartę. Opłata za energię wnoszona jest z góry, natomiast wykorzystanie zakupionej energii rozłożone jest w czasie. Jeżeli chcemy doładować licznik musimy posiadać 20–to cyfrowy kod z energią, który możemy uzyskać np. w Biurze Obsługi Klienta Zakłady Energetycznego. Oznacza to, że za deklarowaną kwotę kupujemy prąd z „góry”. Pozwala to nam lepiej zarządzać budżetem domowym, mniej obojętna staje się dla nas sprawa oszczędzania energii.

Oto kilka przykładów liczników znajdujących się w ofercie grupy Apator, stosowanych m. in. w inteligentnych sieciach elektroenergetycznych.

 

 

PRZEDPŁATOWE LICZNIKI ENERGII ELEKTRYCZNEJ

 

Liczniki energii elektrycznej typu LEW (121PNE i 323PNE)

Liczniki LEW są wielotaryfowymi, przedpłatowymi licznikami energii elektrycznej, służącymi do bezpośredniego pomiaru czynnej energii elektrycznej w sieciach prądu przemiennego jedno- (LEW 121PNE) i trójfazowych (LEW 323PNE). Urządzenia są przystosowane do pracy w systemie przedpłatowym LEWsystem Apator.

Apator - liczniki energii elektrycznej typu LEW


Licznik energii elektrycznej EQUS

Wielofunkcyjny licznik energii elektrycznej w sieci trójfazowej, czteroprzewodowej. Umożliwia bezpośredni lub półpośredni pomiar energii czynnej i biernej w wielotaryfowym trybie przedpłatowym lub w pełni autonomicznym trybie kredytowym, o rozbudowanej funkcjonalności. Dzięki wymiennemu modułowi komunikacyjnemu oraz wbudowanemu stycznikowi produkt ten jest idealną bazą systemów Smart Metering.
 

Apator - Licznik energii elektrycznej EQUS

INTELIGENTNE LICZNIKI ENERGII ELEKTRYCZNEJ

 

 

Liczniki smartEMU są wielotaryfowymi, licznikami energii elektrycznej, służącymi do bezpośredniego pomiaru czynnej i biernej energii elektrycznej w sieciach prądu przemiennego. Posiadają rozbudowane możliwości pomiaru i rejestracji. Liczniki mają wbudowany moduł komunikacyjny PLC w technologii PRIME lub OSGP. Dostępne są również wykonania z modułem komunikacyjnym GSM/3G.

Apator - licznik smartEMU

Dystrybucyjny licznik energii elektrycznej smartESOX

Liczniki smartESOX są wielofunkcyjnymi licznikami dystrybucyjnymi służącymi do czterokwadrantowego pomiaru energii elektrycznej i mocy czynnej, pozornej oraz biernej w sieci trójfazowej czteroprzewodowej lub trójprzewodowej. smartESOX B jest licznikiem do pomiaru bezpośredniego a smartESOX P do pomiaru półpośredniego.
Apator - dystrybucyjny licznik energii elektrycznej ESOX

KOMUNALNE LICZNIKI ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Licznik energii elektrycznej NORAX 1 oraz NORAX 3

Wielofunkcyjne liczniki energii elektrycznej w sieci jedno- oraz trójfazowej. Umożliwiają bezpośredni pomiar energii czynnej i biernej. Przeznaczone dla odbiorców komunalnych wszystkich grup taryfowych.

Apator - Licznik energii elektrycznej NORAX 1 oraz NORAX 3

INTELIGENTNE GAZOMIERZE

 

 
Inteligentne gazomierze typu G4SMTV

Gazomierz posiada wiele innowacyjnych funkcji i jest skonstruowany tak, aby odpowiadać przyszłym potrzebom i standardom międzynarodowym. Gazomierz może być wyposażony we wbudowany zawór, pozwalający zdalnie zamykać przepływ gazu po otrzymaniu sygnału z odczytu gazomierza.
 
Apator - inteligentne gazomierze typu G4SMTV

INTELIGENTNE CIEPŁOMIERZE

 

 
Inteligentne ciepłomierze typu ELF

Precyzyjny i niezawodny, wysokiej klasy licznik ciepła z archiwizacją wielu danych pomiarowych, charakteryzujący się nowoczesnym wzornictwem. Ciepłomierz ELF przeznaczony jest do pomiaru zużycia energii cieplnej pobieranej z sieci cieplnych przez niewielkie obiekty takie jak mieszkania, domy jednorodzinne itp. Może pracować w systemach zdalnych odczytów automatyki budynkowej.
Apator - inteligentne ciepłomierze typu ELF

Przelicznik elektroniczny do ciepłomierzy - FAUN

FAUN jest precyzyjnym i niezawodnym, wysokiej klasy przelicznikiem przeznaczonym do stosowania w instalacjach, w których czynnikiem grzewczym/chłodzącym jest woda. Doskonale sprawdza się w węzłach cieplnych, budynkach mieszkalnych i użytkowych, obiektach przemysłowych itp. Przelicznik opracowany został w oparciu o najnowocześniejszy układ mikrokontrolera, innowacyjne rozwiązania techniczne, wzornicze oraz użytkowe. Jego bogate możliwości komunikacyjne pozwalają na łatwy i bezbłędny odczyt oraz transfer danych pomiarowych.

Apator - Przelicznik elektroniczny do ciepłomierzy - FAUN

 

 

INTELIGENTNE WODOMIERZE

 

Wodomierze ultradźwiękowe Ultrimis W

Ultrimis W to wodomierz ultradźwiękowy, w którym zastosowano wiele opatentowanych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych, między innymi autorską metodę pomiaru ultradźwiękowego W-Sonic Technology. Wszystkie użyte materiały do budowy wodomierza mające kontakt z wodą pozbawione są metali ciężkich. Wodomierz w standardowym wykonaniu jest całkowicie wodoodporny. Nowatorska konstrukcja uczyniła nasz produkt prawdopodobnie najlżejszym i najmniejszym wodomierzem ultradźwiękowym oferowanym naszym klientom.
Wodomierze ultradźwiękowe Ultrimis W - Apator

Wodomierz jednostrumieniowy Master C+


Master C+ jest to jednostrumieniowy, suchobieżny wodomierz przeznaczony do precyzyjnego pomiaru zużycia dostarczanej wody. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, wodomierz przystosowany jest do montażu nakładki radiowej lub nakładki kontaktronowej  umożliwiającej zdalny odczyt wskazań. Jest najlepiej zabezpieczonym wodomierzem suchobieżnym przed działaniem silnego pola magnetycznego. Wodomierz wykonany jest w oparciu o Dyrektywę MID w zakresie pomiarowym odpowiadającym wartości R=160.
 

Apator - Wodomierz skrzydełkowy jednostrumieniowy Master C+

Apator - Wodomierz skrzydełkowy jednostrumieniowy Master C+

Wodomierz przemysłowy Nubis

Nubis jest śrubowym, suchobieżnym wodomierzem typu Woltman, z poziomą osią wirnika, równoległą do przewodów wodociągowych. Wodomierze Nubis mają nowoczesne rozwiązania konstrukcyjno-technologiczne, dzięki którym posiadają dużą trwałość i doskonale sprawdzają się we współpracy z nadajnikami impulsowymi i systemami zdalnego odczytu. Wodomierze przeznaczone są do przemysłowego pomiaru zużycia wody zimnej o temperaturze do 30°C i wody gorącej o temperaturze do 130°C, przy względnie stałych i dużych strumieniach objętości.
Apator - wodomierz przemysłowy Nubis

Wodomierz skrzydełkowy JS IMPERO

Impero jest to jednostrumieniowy, suchobieżny wodomierz przeznaczony do precyzyjnego pomiaru zużycia znacznych ilości dostarczanej wody. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych charakteryzuje się wysoką dynamika pomiaru i dużą odpornością przed działaniem silnego pola magnetycznego. Wodomierz w standardzie przystosowany jest do montażu nakładek: radiowej, impulsowej lub Mbus, może także być wyposażony w nadajnik kontaktronowy (NK) lub optoelektroniczny (NO). Znajduje zastosowanie w instalacjach wodociągowych do wody zimnej o temperaturze do 30°C i do wody o temperaturze do 50°C stosowane w budownictwie wielorodzinnym, obiektach przemysłowych, użyteczności publicznej oraz w węzłach pomiarowych. Dzięki zastosowaniu obrotowego liczydła możliwy jest łatwy odczyt wskazań bezpośrednio z tarczy wodomierza.

Wodomierz skrzydełkowy JS IMPERO

 

APATOR S.A. tworzy grupę kapitałową, dostarczającą nowoczesne rozwiązania w obszarze opomiarowania gazu, wody, ciepła i energii elektrycznej, aparatury łączeniowej oraz systemów IT dla sieci elektroenergetycznych, wodnych i gazowych. W skład Grupy wchodzi kilkanaście spółek zarówno krajowych, jak i zagranicznych, których działalność koncentruje się na produkcji i sprzedaży nowoczesnych przyrządów pomiarowych, aparatury kontrolno-pomiarowej, rozdzielczej i sterowniczej, systemów informatycznych klasy SCADA oraz współpracujących z nimi urządzeń, zapewniających możliwość zdalnego sterowania i nadzoru sieci elektroenergetycznej w pełnym zakresie napięć oraz urządzeń odczytujących i transmitujących dane. APATOR jest jednym z trzech największych podmiotów tego typu na rynku polskim i wiodącym, uznanym dostawcą na wybranych perspektywicznych rynkach zagranicznych. APATOR S.A. notowany jest na GPW w Warszawie od 1997 roku.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Apator S.A.
tel. (56) 61 91 111
www: www.apator.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
E-akademia Apatora - bezpłatne szkolenia z zakresu aparatury łączeniowej

E-akademia Apatora - bezpłatne szkolenia z zakresu aparatury łączeniowej

Apator tworzy międzynarodową grupę producentów urządzeń i systemów... ¬ więcej...

 
Nowa kamera termowizyjna testo 883 - profesjonalne wsparcie dla audytorów energetycznych

Nowa kamera termowizyjna testo 883 - profesjonalne wsparcie dla audytorów energetycznych

Kamera termowizyjna testo 883 to nowość w ofercie Testo — eksperta w zakresie... ¬ więcej...

 
Usługi badań i pomiarów w laboratorium W2

Usługi badań i pomiarów w laboratorium W2

Firma W2 od 20 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz serwisem urządzeń... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet