gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Noark

Hager     Ospel   

GDE
logo hsk

 nVent Werit
 

Kontakt Simon

Intersoft    W2

 Elektra   logo pawbol

polecamy

Liczniki przedpłatowe - rozwiązanie dla oszczędnych

artykuł promocyjny


Licznik przedpłatowy jest typem licznika energii elektrycznej, który umożliwia dostarczenie energii do naszego domu po uprzednim jego doładowaniu. Opłata za energię wnoszona jest z góry, natomiast wykorzystanie zakupionej energii rozłożone jest w czasie. Jeżeli chcemy doładować licznik musimy posiadać 20–to cyfrowy kod z energią, który możemy uzyskać np. w Biurze Obsługi Klienta Zakładu Energetycznego. Oznacza to, że za deklarowaną kwotę kupujemy prąd z „góry”.

 

Gdzie kupić kody z energią?

 

System przedpłatowy w Polsce stanowi kompleksowe rozwiązanie umożliwiające sprzedaż energii elektrycznej w sposób przedpłatowy, polegający na zakupie przez indywidualnego odbiorcę określonej ilości energii. Zakupu, w zależności od dostawcy energii, dokonać możemy na wiele sposobów:

 

  • Podczas zakupów w markecie, używając terminala
Apator - LicznikiPrzedplatowe.pl Urządzenie pozwalające na zakup energii elektrycznej w sklepach, kioskach, stacjach benzynowych czy marketach. Sieć terminali umożliwia łatwy sposób transakcji. Kwota deklarowana przez klienta przy terminalu przekazywana jest poprzez serwer Operatora do systemu przedpłatowego. W efekcie klient otrzymuje 20 – to cyfrowy kod z energią, który należy wprowadzić do licznika. Sam sposób zakupu energii jest bardzo podobny do doładowania telefonu na kartę.


 

  • Przez Internet
Apator - LicznikiPrzedplatowe.pl Najwygodniejszy i najbardziej mobilny sposób zakupu energii elektrycznej. Gwarantuje dokonanie transakcji nawet poza miejscem zamieszkania. Wykorzystując autoryzowaną witrynę internetową wyspecjalizowanego operatora można dokonać transakcji zakupu energii w postaci 20 – cyfrowego kodu do licznika. Wystarczy tylko w wymaganych polach wpisać kod kreskowy, deklarowaną kwotę, adres e-mail i numer telefonu oraz wybrać rodzaj płatności. Klient posiadający konto bankowe łączy się ze stroną internetową wybranego banku. Przed przesłaniem kodu z energią operator strony internetowej pobiera opłatę z konta. Korzystając z tego rozwiązania, można w prosty sposób przez e-mail lub sms otrzymać kody do licznika przedpłatowego. Przybliżony czas otrzymania kodu jest podany na formularzu zgłoszeniowym. Na stronie internetowej operatora znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zakupu energii przez Internet w postaci opisu, animacji czy film


 

  • Poprzez Biuro Obsługi Klienta
Apator - LicznikiPrzedplatowe.pl Najbardziej tradycyjny sposób zakupu energii elektrycznej. Sprzedaż odbywa się poprzez Biuro Obsługi Klienta (BOK) danego dystrybutora. Kwota deklarowana przez klienta przeliczana jest przez system bilingowy na ilość zakupionej energii. W tym celu wykorzystywane jest oprogramowanie zainstalowane w przedsiębiorstwie dystrybucji energii, gdzie system bilingowy łączy się Generatorem Kodów. Klient otrzymuje 20 – to cyfrowy kod z ilością zakupionej energii na paragonie lub fakturze

 

  • Przez telefon


Dzięki systemowi przedpłatowemu istnieje możliwość zakupu energii elektrycznej przez telefon. Klienci, którzy posiadają konto bankowe lub wcześniej dokonali wpłaty na konto dystrybutora mogą skorzystać z tej opcji. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu sprzężonemu z Centralnym Generatorem Kodów, w efekcie końcowym w słuchawce telefonu odbiorca usłyszy 20 – to cyfrowy kod z ilością zakupionej energii elektrycznej. Jeżeli Państwo są zainteresowani takim sposobem zakupu energii elektrycznej należy sprawdzić, czy dystrybutor oferuje tą usługę.

Liczniki przedpłatowe - rozwiązanie dla oszczędnychLiczniki przedpłatowe - rozwiązanie dla oszczędnych

Liczniki CANGU i EQUS


Zobacz więcej informacji o licznikach przedpłatowych: www.licznikiprzedplatowe.pl

 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Apator


Zobacz także
Zastosowanie podstawowych urządzeń pomiarowych w budownictwie mieszkaniowym

Zastosowanie podstawowych urządzeń pomiarowych w budownictwie mieszkaniowym

Pomiary instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych powinny być wykonywane szybko,... ¬ więcej...
 
NOWOŚĆ - różnorodne przyrządy pomiarowe firmy Center w ofercie WIGMORS

NOWOŚĆ - różnorodne przyrządy pomiarowe firmy Center w ofercie WIGMORS

Mamy przyjemność poinformować o wprowadzeniu do oferty WIGMORS różnorodnych... ¬ więcej...
 
Zarządzanie pracą ekip serwisowych z mobiPLANER

Zarządzanie pracą ekip serwisowych z mobiPLANER

Apator Rector, dostarczający zaawansowane systemy informatyczne dla energetyki, rozwija... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook