gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura  

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft      

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Uzdatnianie wody z Aquahome i Aquacarbon firmy Viessmann

aktualizacja: 31-07-2017, 10:09 – artykuł promocyjny


Stacje uzdatniania wody Aquahome to urządzenia najnowszej generacji, dzięki którym można skutecznie wyeliminować problem twardej wody. Natomiast filtr Aquacarbon pomoże pozbyć się zapachu chloru i poprawi wygląd i smak wody. Twarda woda jest przyczyną powstawania uciążliwych osadów na urządzeniach sanitarnych, niszczy instalacje grzewcze, armaturę łazienkową i urządzenia AGD. Przez to koszt eksploatacji m.in. pralek, czajników, czy zmywarek wzrasta nawet o 20%. Problemy tego typu mają nie tylko użytkownicy indywidualnych ujęć wody, ale także ci, którzy korzystają z wody z ujęć komunalnych. Bardzo często zawartość chloru lub jego związków jest tak duża, że zmienia smak i zapach wody.

 

Viessmann - stacja Aquahome w aranżacji obok kotła kondensacyjnego

 

 

Przystosowanie stacji Aquahome do gospodarstw różnej wielkości

 

Te nowoczesne urządzenia zostały zaprojektowane specjalnie dla potrzeb uzdatniania wody w gospodarstwach domowych. Ze względu na różną wielkość mieszkań i domów, firma Viessmann stworzyła cztery różne modele Aquahome. Pierwszy z nich to Aquahome 10, najmniejsza stacja, która nadaje się do mieszkań w domach wielorodzinnych. Aquahome 20 jest przeznaczona dla gospodarstw domowych, w których mieszkają 3-4 osoby. Największa stacja, Aquahome 30 została zaprojektowana dla gospodarstw o największych potrzebach. Poza tymi trzema modelami urządzeń, Viessmann stworzył również Aquamix, stację która doskonale spełni swoje zadanie w przypadkach, gdy woda zawiera dodatkowo mangan i żelazo.

 

Viessmann - stacja Aquahome ww kotłowni obok kotła kondensacyjnego

 

 

Praktyczność, oszczędność i wygoda

 

Twarda woda powoduje, że żywotność i wydajność urządzeń domowych znacznie się skraca. Dzięki unikalnemu  monosferycznemu złożu filtracyjnemu czas przydatności sprzętu AGD może ulec wydłużeniu do 15 lat, a wydajność wzrosnąć o 10%.
Sterowanie elektroniczne ‘LOGIC’, czyli inteligentna automatyka uruchamiająca proces regeneracji złoża w zależności od rzeczywistego i prognozowanego zużycia wody, powoduje, że to działanie ma miejsce zawsze w godzinach najmniejszego poboru, czyli np. w nocy. Dodatkowo w przypadku braku poboru wody system automatycznej regeneracji złoża pozwala utrzymać jego czystość biologiczną.
Stacje Aquahome są kompletnie wyposażone. Zawierają zawór obejścia (by-pass) z regulatorem twardości wody, filtr mechaniczny, zabezpieczenie antyprzelewowe i wąż do odprowadzania popłuczyn.

 

Viessmann - stacja uzdatniania wody AquacarbonViessmann - stacja uzdtaniania wody Aquahome

 

 

Poprawa smaku i zapachu wody z filtrem Aquacarbon

 

Filtr firmy Viessmann zawiera specjalne złoża, które eliminują nieprzyjemny zapach chloru oraz poprawiają  wygląd i smak wody. Podobnie jak w przypadku stacji Aquahome, filtr Aquacarbon jest kompletnie wyposażony w zawór obejścia i wąż do odprowadzania popłuczyn.

System regeneracji złóż, których żywotność wynosi do 10 lat, wykorzystuje wyłącznie wodę, bez użycia środków chemicznych, jest więc niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.
Projektanci filtru Aquacarbon zadbali również o to, by ciśnienie wody nie spadało zbyt gwałtownie, co często stanowi duży problem w urządzeniach tego typu.
Stacje uzdatniania wody Aquahome oraz filtr Aquacarbon zapewnią odpowiednią jakość wody w gospodarstwie domowym, a dzięki zastosowaniu ekonomicznych rozwiązań, pozwolą utrzymać koszty eksploatacji na bardzo niskim poziomie.Opracowanie: Redakcja
Źródło: Viessmann Sp. z o.o.


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet