gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

Elektryczne ogrzewanie podłogowe Raychem

artykuł promocyjny


Kiedy jest nam zimno w stopy, to całe nasze ciało odczuwa chłód. Aby zapewnić komfort cieplny w swoim domu lub biurze oraz poprawić własne samopoczucie, warto pomyśleć o montażu inteligentnego systemu elektrycznego ogrzewania podłogowego, dzięki któremu zyskamy zawsze ciepłą podłogę i przyjemną temperaturę w pomieszczeniu.
 

Raychem - ogrzewanie podłogowe Raychem


W Polsce ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej powszechne, ze względu na swoje zalety oraz jednocześnie niskie koszty instalacji i eksploatacji.
 

Raychem - ogrzewanie podłogowe Raychem


Do najbardziej efektywnych rozwiązań systemów ogrzewania podłogowego należy ogrzewanie elektryczne (relatywnie niska bezwładność systemu, szybki czas nagrzewu). Może pełnić funkcję zarówno ogrzewania podstawowego jak i pomocniczego. System składa się z przewodów lub mat grzejnych, czujników temperatury i termostatu. Można również zastosować płyty izolacyjne, podnoszące efektywność cieplną systemu.
Wiele powodów przemawia za „ciepłą podłogą”.

 

 

Dlaczego warto wybrać inteligentne ogrzewanie podłogowe Raychem:

 

  • Równomierna dystrybucja ciepła w pomieszczeniach - najcieplejsza strefa powstaje dokładnie tam, gdzie jest potrzebna.
  • Bezpieczeństwo - systemy samoregulujące to najbezpieczniejszy rodzaj instalacji grzewczych. Samoistnie utrzymują żądaną temperaturę, nie przegrzewają się, są odporne mechanicznie. Pozostałe systemy dzięki zastosowaniu termostatów posiadają również wysoką klase bezpieczeństwa.
  • Oszczędność energii - dzięki stałemu przekazywaniu ciepła przez podłogę możliwe jest obniżenie nastawy termostatu o dwas stopnie, bez utraty komfortu lub odczuwalnego ciepła.
  • Swoboda aranżacji wnętrz - brak konieczności instalacji grzejników w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
  • Sucha podłoga, która jest bardziej higieniczna i łatwiejsza w utrzymaniu. Dzięki systemowi ogrzewania podłogowego mokre podłogi wysychają znacznie szybciej, co jest istotne w szczególności w przypadku łazienek i innych pomieszczeń mokrych. Przyczynia się to do mniejszenia ryzyka powstawania nieprzyjemnych zapachów i rozwoju roztoczy.
  • Rozwiązanie przyjazne dla alergików - mniejsze ruchy powietrza a w konsekwencji mniej kurzu.
  • Inteligentne ogrzewanie podłogowe Raychem może być układane pod każdym rodzajem posadzki, takimi jak: płytki ceramiczne, kamień naturalny, drewno, wykładziny z tworzyw sztucznych oraz wykładziny dywanowe.
  • Systemy grzejne Raychem można układać bezpośrednio na istniejącym podłożu bez konieczności wcześniejszego demontażu, co sprawia, że można je montować w każdej sytuacji: zarowno przy remontach, jak i w obiektach nowobudowanych.
  • 20-letnia gwarancja Total Care

 

 

Dobór optymalnego systemu ogrzewania podłogowego

 

Istotny jest dobór odpowiedniego systemu ogrzewania podłogowego, który uzależniony jest od od stadium budowy, typu planowanej posadzki czy przewidywanego przeznaczenia pomieszczeń.

Raychem - przewody grzejne T2Blue T2Blue - Uniwersalny przewód do ogrzewania podłogowego
Przewody grzejne T2Blue można bardzo łatwo
dopasować do każdego kształtu ogrzewanej powierzchni. Podczas renowacji przewody T2Blue mogą być układane na wszystkich typowych i stabilnych podłożach. Przewody są następnie zalewane masą samopoziomującą lub warstwą jastrychu na którym układana jest posadzka. Przewody
T2Blue dostępne są w dwóch wersjach: 10 W/m używanej w typowych konstrukcjach i 20 W/m dla pomieszczeń o większym zapotrzebowaniu na moc.
Zastosowanie: Łazienki, schody, pokoje dzienne, oranżerie
 
Raychem - mata QuickNet T2QuickNet - samoprzylepna mata grzejna o niewielkiej grubości
Jest idealnym rozwiązaniem przy renowacjach - szczególnie dla posadzek z płytek ceramicznych. Mata o grubości zaledwie 3 mm jest układana bezpośrednio w warstwie wypełniającej lub klejowej. Może być instalowana na wszystkich rodzajach podłoża, które posiadają właściwą izolację termiczną. Maty T2QuickNet występują w dwóch wersjach: T2QuickNet 90 może być stosowana na wszystkich stabilnych podłożach i T2QuickNet 160, gdy potrzebna jest większa moc grzewcza i
szybszy czas nagrzewania.
Zastosowanie: Pokoje dzienne, kuchnie, łazienki, jadalnie, pokoje dziecinne, oranżerie
 

Tyco Thermal Controls - samoregulujący przewód grzejny T2Red

T2Red - inteligentny system ogrzewania podłogowego
Samoregulujący przewód grzejny T2Red do ogrzewania podłogowego, który przeznaczony jest do instalacji w miejscach gdzie możliwe jest tylko niewielkie podwyższenie podłogi. System ten wykrywa automatycznie inne źródła ciepła takie jak promieniowanie słoneczne, urządzenia elektryczne czy oświetlenie i odpowiednio dostosowują swoją moc grzewczą. Może być układany pod posadzką każdego rodzaju - ceramiczną, kamienną, drewnianą, wykładziną czy laminatem bez ryzyka przegrzania. Docinając odpowiednią długość w trakcie montażu łatwo go dopasować do wielkości i kształtu każdego pomieszczenia.
Zastosowanie: Pokoje dzienne, kuchnie, łazienki,
jadalnie, pokoje dziecinne, oranżerie
 

T2Red z T2Reflecta

T2Red z T2Reflecta - energooszczędny system ogrzewania podłogowego
System ten składa się z samoregulującego przewodu grzejnego T2Red mocowanego w rowkowanych płytach T2Reflecta pokrytych aluminium, zapewniających izolację termiczną podłoża. System T2Red z T2Reflecta to najlepszy wybór przy podłogach drewnianych lub laminowanych. Może być dostosowywany do wszystkich wymiarów pomieszczeń i instalowany na większości podłoży.
Zastosowanie: Pokoje dzienne, kuchnie, łazienki, jadalnie, pokoje dziecinne, oranżerie
 

CeraPro

CeraPro - cienki, wielofunkcyjny przewód grzejny
Przewody grzejne CeraPro nadają się idealnie do bezpośredniego montażu w kleju do płytek. Przewód ma tylko 3 mm grubości, dzięki czemu doskonale sprawdza się przy renowacjach, kiedy wysokość podłogi nie może ulec zmianie. Przewód może być układany na wszystkich stabilnych podłożach, włącznie z cementem, jastrychem, płytami izolacyjnymi (Isolecta) oraz podłożami drewnianymi. Przewody CeraPro są szczególnie przydatne w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach i mogą być stosowane w łazienkach, kuchniach oraz oranżeriach.
   


Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem trwałym, zaprojektowanym do wieloletniej eksploatacji. Ważne jest jednak, aby zostało fachowo wykonane przez licencjonowanego instalatora, jest to bowiem warunek konieczny dla uzyskania pełnej gwarancji.

Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym sposobem na podniesienie komfortu użytkowania pomieszczeń przez wszystkich członków rodziny. Najczęściej stosowane jest w łazienkach, kuchniach i przedpokojach, czyli wszystkich powierzchniach pokrytych posadzką, która jest naturalnie zimna i, kiedy nie jest ogrzewana, powoduje szybką utratę temperatury bosych stóp. W pokojach dziecinnych, w trosce o najmłodszych, dodatkowo zalecane jest dogrzewanie także podłóg drewnianych i pokrytych wykładziną.

Kontakt w sprawie produktów:

nVent Thermal Polska
tel. 22 33 12 950
www: www.nVent.com/RAYCHEM
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Przenośne rękawy grzejne ELEKTRA MMT

Przenośne rękawy grzejne ELEKTRA MMT

Przenośne rękawy grzejne ELEKTRA MMT to specjalistyczne urządzenia grzejne, które... ¬ więcej...

 
Drogie ogrzewanie. Jak poradzić sobie z podwyżkami? - Poznaj rozwiązania Stiebel Eltron

Drogie ogrzewanie. Jak poradzić sobie z podwyżkami? - Poznaj rozwiązania Stiebel Eltron

Sezon grzewczy 2022/2023 będzie stanowić prawdziwe wyzwanie dla wielu domostw w Polsce.... ¬ więcej...

 
Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści

Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści

Czy ekologia oraz klimat mają jakikolwiek wpływ na nasze codzienne decyzje? A może... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet