Wienkra


Lato w SFA - pompki do klimatyzacji

aktualizacja: 09-02-2015, 13:07 – artykuł promocyjny


Zdarza się, że instalacja klimatyzatora w żądanym miejscu jest utrudniona lub nawet niemożliwa np. ze względu na  brak możliwości grawitacyjnego odprowadzenia skroplin z tacy ociekowej klimatyzatorów typu Multi-Split. Może być to spowodowane tym, że główna kanalizacji ściekowa znajduje się za daleko lub instalacja wewnętrzna jest położona poniżej poziomu odpływu. SFA daje możliwość rozwiązania tych problemów za pomocą małych pomp do klimatyzacji.  Leader i wynalazca  sanirozdrabniacza na rynku instalacji sanitarnych – SFA – od prawie 50 lat konstruuje skuteczne pompy i  sanirozdrabniacze do fekaliów łączące zdobycze techniki z komfortem użytkowania (cichość pracy – seria Silence, alarm nieprawidłowości, wzornictwo, pobór mocy). Od kilku lat program sprzedaży  obejmuje odprowadzanie skroplin z pieców kondensacyjnych a ostatnio z klimatyzatorów typu Multi-Split.  Oferta  kierowana jest zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i dla mieszkań oraz zastosowań komercyjnych (puby, gabinety, restauracje, hotele, galerie, przychodnie, kotłownie). Urządzenia SFA są znane na całym świecie i charakteryzują się wysokim poziomem skuteczności i bezpieczeństwa. Tematem przewodnim tego artykuły są klimatyzacje, produkujące w sposób naturalny skropliny w procesie swej pracy, które czasem trzeba odprowadzić.

Nowością w ofercie SFA są specjalne pompki do klimatyzatorów typu Multi-Split. Pompki o nazwach Sanicondens CLIM MINI (pompa dwumodułowa), Sanicondens CLIM PACK (pompa fabrycznie zamontowana w listwie do dołączenia na zewnątrz klimatyzatora), oraz Sanicondens CLIM DECO (montowana pod klimatyzatorem) rozwiążą problemy z odprowadzeniem skroplin w  wymuszony sposób. Doskonale chronią przed zawilgoceniem pomieszczeń jak i samych klimatyzatorów.

 SFA - Sanicondens CLIM MINI

Rys. 1 SFA - Sanicondens CLIM MINI
 

SFA - Sanicondens CLIM MINI możliwość zamocowań kanałowej pompki

 Rys. 2 SFA - Sanicondens CLIM MINI możliwość zamocowań kanałowej pompki 
 

 SFA - Sanicondens CLIM MINI
Rys. 3 SFA - Sanicondens CLIM MINI

Sanicondens CLIM MINI jest pompką do odprowadzenia skroplin  do instalacji poniżej tacy ociekowej klimatyzatora. Pływak pompki CLIM MINI (rys. 2.) montujemy w jednostce wewnętrznej klimatyzatora a silnik w listwie zewnętrznej z okablowaniem. Urządzenie załącza się wtedy gdy skropliny napłyną z tacy ociekowej do modułu znajdującego się pod nią. Silnik Clim MINI (19W) zasysa skropliny z modułu załączającego i przepompowuje je dalej do kanalizacji. Ta cicha i dyskretna pompka odprowadza skropliny z klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych na wysokość do 10m i tłoczy na odległość do 30m, przy silniku o mocy 19W i głośności pracy < 21dBA, a wszystko to rurką o grubości 8mm. CLIM MINI posiada również możliwość podłączenia alarmu zewnętrznego. Może być to alarm dźwiękowy, wizualny bądź wyłączenie chłodzenia wtedy, gdy skropliny nie są odbierane z powodu  awarii pompki bądź zawieszenia pływaka załączającego. Moduł silnika może być instalowany w różnych miejscach co pokazuje nam rys. 3.

 SFA - Sanicondens CLIM PACK
Fot. 1 SFA - Sanicondens CLIM PACK

Urządzenie Sanicondens CLIM PACK technicznie nie różni się od urządzenia Sanicondens CLIM MINI. CLIM PACK to pompka CLIM MINI fabrycznie zamontowana w listwie, przeznaczona do dołączenia na zewnątrz klimatyzatora.

Moduł załączający pompkę nie znajduje się, tak jak w CLIM MINI, pod tacą ociekową, tylko w specjalnej listwie. W zestawie CLIM PACK znajduje się dodatkowa rurka o dł. 50 cm służąca do podłączenia modułu pompki z tacą ociekową. 

 SFA - Sanicondens CLIM DECO

Rys. 4 SFA - Sanicondens CLIM DECO


 SFA - Sanicondens CLIM DECO
Fot. 3 SFA - Sanicondens CLIM DECO

  

 SFA - Sanicondens CLIM DECO

Rys. 5 SFA - Sanicondens CLIM DECO


 SFA - Sanicondens CLIM DECO
Rys. 6 SFA - Sanicondens CLIM DECO

Sanicondens CLIM DECO jest kompaktową pompą pompą zewnętrzną do podwieszania pod klimatyzator (rys. 4.). Różni się od wcześniej przedstawianych pompek pod względem jak i wizualnym. Urządzenie jest przeznaczone do  montowana na zewnątrz pod klimatyzatorem (rys. 5 i rys. 6.), z którego napływają grawitacyjnie skropliny do pompki. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości pływak wewnątrz pompki załącza ją i skropliny pompowane są dalej do kanalizacji. CLIM DECO - mocy silnika 16W - wypompowuje skropliny do 4m w górę i tłoczy na odległość  do 30m. Sanicondens CLIM DECO  jest wyposażony w system bezpieczeństwa, który eliminuje przegrzanie się silnika, przelewanie się skroplin ze zbiornika i zabezpiecza przed porażeniem prądem elektrycznym. 

Kontakt w sprawie produktów:

SFA Poland Sp. z o.o.
tel. (22) 732 00 32
www: www.sfapoland.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Klimatyzatory TOSHIBA HAORI - rewolucja w klimatyzacji!

Klimatyzatory TOSHIBA HAORI - rewolucja w klimatyzacji!

Toshiba słynie z wysokowydajnych rozwiązań HVAC dedykowanych do obiektów... ¬ więcej...

 
Czy klimatyzacja chroni przed wirusami? Haier prezentuje nowe technologie

Czy klimatyzacja chroni przed wirusami? Haier prezentuje nowe technologie

Zmieniające się potrzeby użytkowników sprawiły, że Haier zadbał o rozwój... ¬ więcej...

 
Marcowe Premiery Lindab 2021 - nowe modele klimatyzatorów Mistral

Marcowe Premiery Lindab 2021 - nowe modele klimatyzatorów Mistral

Firma Lindab w ramach comiesięcznego cyklu „Premiery Lindab 2021” zaprezentowała... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet