Wienkra


Sanicondens Best - odprowadzanie skroplin

aktualizacja: 09-02-2015, 13:05 – artykuł promocyjny


Coraz bardziej ceniony ze względu na swoje możliwości ekonomiczne i ekologiczne, piec kondensacyjny pozwala na odzyskanie ciepła zawartego w parze wodnej, które pozostaje po spalaniu gazu. Piece mogą wytwarzać nawet do kilkudziesięciu litrów skroplin na dobę, które należy odprowadzić grawitacyjnie lub za pomocą pompy z serii Sanicondens produkcji SFA, niezbędnej do wypompowania skroplin, gdzie kanalizacja jest za wysoko lub za daleko. Pompa uruchamia się i wyłącza automatycznie wraz z napływem skroplin.

Pompy  Sanicondens Mini, Plus i Best zapewniają też bardzo łatwe i dyskretne przyłączenie do wszelkiego typu pieców kondensacyjnych, klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych. Sanicondens Mini najmniejszy gabarytowo, bez możliwości podłączenia alarmu zewnętrznego podnoszący skropliny do wys. 2 m i odległość do 20 m zastosujemy tam gdzie jest mało miejsca na pompkę do skroplin; Sanicondens Plus wszędzie tam gdzie chcemy mieć alarm o braku odprowadzenia skroplin oraz mocniejsze parametry odprowadzania: 4,5 m w górę i do 50m w bok. Jest on „bazą” pod Sanicondens Best: pompę z neutralizacją kwaśnych wód.

 

 SFA - pompa Sanicondens Best

Pompa Sanicondens Best jest wyposażona w system neutralizujący kwasowy odczyn skroplin 

 

Zapewniając podniesienie skroplin do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie, pompa jest  przystosowana do postawienia na podłodze, jak i do przytwierdzenia do ścian. Zapewnia uniwersalne przyłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony dzięki 4 wejściom (2 z każdej strony), jak i otworom instalacyjnym, przystosowuje się do każdego typu instalacji. W komplecie znajduje się adapter umożliwiający przyłączenie pompy do rur o różnych średnicach oraz wyjściowy zawór zwrotny. Dodatkowy kabel umożliwia dołączenie urządzenia sygnalizującego awarię (np. żarówka, syrena, dzwonek 220 V).

 

 SFA - pojemnik neutralizujący

Pojemnik neutralizujący (nadstawka) wypełniony jest granulkami, które należy wymieniać raz w roku

 

Pompa Sanicondens Best składa się z pompy Sanicondens Plus i pojemnika neutralizującego (nadstawki) wypełnionego granulkami (do wymiany raz w roku). Kwaśne kondensaty przechodzą przez czynnik zobojętniający (węglan wapnia i magnezu), dzięki czemu mogą dołączyć do sieci zużytych wód już z neutralnym PH spełniając określone wymogi i normy UE w tym zakresie wymagane przy odbiorach instalacji publicznych. Małe wymiary Sanicondens Best pozwalają na jego instalacje pod piecami i „oszczędność” miejsca, które zajmuje.
 


 

Kontakt w sprawie produktów:

SFA Poland Sp. z o.o.
tel. (22) 732 00 32
www: www.sfapoland.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Klimatyzatory TOSHIBA HAORI - rewolucja w klimatyzacji!

Klimatyzatory TOSHIBA HAORI - rewolucja w klimatyzacji!

Toshiba słynie z wysokowydajnych rozwiązań HVAC dedykowanych do obiektów... ¬ więcej...

 
Czy klimatyzacja chroni przed wirusami? Haier prezentuje nowe technologie

Czy klimatyzacja chroni przed wirusami? Haier prezentuje nowe technologie

Zmieniające się potrzeby użytkowników sprawiły, że Haier zadbał o rozwój... ¬ więcej...

 
Marcowe Premiery Lindab 2021 - nowe modele klimatyzatorów Mistral

Marcowe Premiery Lindab 2021 - nowe modele klimatyzatorów Mistral

Firma Lindab w ramach comiesięcznego cyklu „Premiery Lindab 2021” zaprezentowała... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet