
- Wystartowała merXu - innowacyjna platforma e-commerce dedykowana handlowi B2B w regionie CEE
-
Zdrowy dom - najważniejsze zasady i rozwiązania do wentylacji
- Nowa era w ochronie mikrobiologicznej przewodów wentylacyjnych
- Odświeżona wersja programu Czyste powietrze 2,0
-
Czy wentylacja mechaniczna może pracować bezgłośnie?
- Modułowe pompy ciepła na ekologiczny czynnik CO2
- Nowe modele klimatyzatorów marki TCL
- Wentylatory i wywietrzniki dachowe
-
Klimatyzatory AUX - przewaga konkurencyjna
- Kiedy stosować nasady kominowe
- Nowy standard w branży - nagrzewnice wodne LEO
- Jak dobrać wentylator łazienkowy?
- Jak podłączyć okap kuchenny do wentylacji?
- Jak wykonać pomiar wentylacji mechanicznej?
- Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza

- Koszt ogrzewania domu prądem
- Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe – koszty
- Instalacje przeciwoblodzeniowe - przegląd oferty rynkowej
- Ogrzewanie płaszczyznowe - budowa, rodzaje, właściwości
- Ogrzewanie elektryczne domu
- Kotły elektryczne - zestawienie oferty rynkowej
- Ustawa antysmogowa - czym można palić
- Ogrzewanie domu i mieszkania - wybór rozwiązań
- Kable, przewody i maty grzejne - przegląd oferty rynkowej
Wentylator hybrydowy Schiedel Fenko
aktualizacja: 23-04-2015, 12:59 – artykuł promocyjny
Wentylator hybrydowy Schiedel Fenko został zaprojektowany dla potrzeb wentylacji kanałowej w budynkach mieszkalnych. Ma ona za zadanie zapewnienie właściwych wartości ciągu w kanałach wentylacyjnych. Waznym warunkiem pracy nasady hybrydowej Schiedel Fenko jest prawidłowe rozwiązanie i regulacja nawiewu powietrza do pomieszczeń.
W przypadku optymalnych warunków atmosferycznych tzn. odpowiedniej różnicy temperatur oraz zewnętrznego ruchu powietrza (wiatr) układ pracuje jako nasada grawitacyjna. Natomiast w sytuacji, gdy brak jest optymalnych warunków atmosferycznych lub gdy istnieje konieczność zwiększenia ciągu wentylacyjnego, użytkownik może włączyć mechaniczną pracę wentylatora. Wentylator może pracować na pierwszym biegu (obroty 1000 1/min) lub w przypadku ekstremalnym na drugim biegu (obroty 1400 1/min).
Wydajność wentylatora hybrydowego Schiedel Fenko jest większa lub równa typowym wentylatorom łazienkowym montowanym w ścianie wewnątrz pomieszczenia. Maksymalna ilość powietrza jaką wentylator jest w stanie wyciągnąć z pomieszczenia wynosi dla pracy mechanicznej odpowiednio 120 m3/h w przypadku pierwszego biegu, oraz 180 m3/h dla drugiego biegu obrotów roboczych silnika.
Wentylator hybrydowy Schiedel Fenko jest niezwykle innowacyjny, o czym świadczy fakt, iż zamontowano w nim silnik prądu stałego. Praca tego silnika polega na tym, że zasilany jest z gniazdka 230 V jednofazowego, takiego jak eksploatujemy w naszych mieszkaniach. Wewnątrz jednak silnika następuję zamiana prądu przemiennego na prąd stały. Pozwala to uzyskać bardzo niski poziom mocy zainstalowanej odpowiednio 9.5 W / 6.2 W.
Rodzaje nasad hybrydowych Schiedel Fenko
Nasada hybrydowa Schiedel Fenko, przeznaczona jest do montażu na pustakach wentylacyjnych Schiedel w układzie osiowym i nieosiowym. Montaż nasady na pustaku odbywa się przy pomocy odpowiedniego adaptera montażowego. Schiedel Fenko może występować jako typ SP, SH, SV i może być barwiony na dowolny kolor. Barwienie wykonane jest w sposób trwały, wykluczający praktycznie w całym okresie eksploatacji wykonywanie jakichkolwiek poprawek.
Nasada Hybrydowa Schiedel Fenko - Typ SP
Nasada hybrydowa Schiedel Fenko, wykonana w wariancie montażowym na pustak wentylacyjny Schiedel w układach osiowego ustawienia montażowego.
Nasada hybrydowa Schiedel Fenko - typ SV i SH
Nasada hybrydowa Schiedel Fenko, wykonana w wariancie montażowym na pustak wentylacyjny Schiedel w układach nieosiowego ustawienia montażowego.
|

![]() | Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej... |
![]() | Styczniowa PREMIERA LindabFirma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej... |
![]() | Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domuOd stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej... |


![]() Przewody wentylacyjne Airflex Spectra |
![]() Rekuperatory ENSY |
![]() Rekuperacja KELLER |
![]() Nawiewniki Brevis |
![]() Klimor- centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne |