Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Wentylator hybrydowy Schiedel Fenko

aktualizacja: 23-04-2015, 12:59 – artykuł promocyjny


Wentylator hybrydowy Schiedel Fenko został zaprojektowany dla potrzeb wentylacji kanałowej w budynkach mieszkalnych. Ma ona za zadanie zapewnienie właściwych wartości ciągu w kanałach wentylacyjnych. Waznym warunkiem pracy nasady hybrydowej Schiedel Fenko jest prawidłowe rozwiązanie i regulacja nawiewu powietrza do pomieszczeń.
 

Schiedel - wentylator hybrydowySchiedel Fenko


W przypadku optymalnych warunków atmosferycznych tzn. odpowiedniej różnicy temperatur oraz zewnętrznego ruchu powietrza (wiatr) układ pracuje jako nasada grawitacyjna. Natomiast w sytuacji, gdy brak jest optymalnych warunków atmosferycznych lub gdy istnieje konieczność zwiększenia ciągu wentylacyjnego, użytkownik może włączyć mechaniczną pracę wentylatora. Wentylator może pracować na pierwszym biegu (obroty 1000 1/min) lub w przypadku ekstremalnym na drugim biegu (obroty 1400 1/min).

Wydajność wentylatora hybrydowego Schiedel Fenko jest większa lub równa typowym wentylatorom łazienkowym montowanym w ścianie wewnątrz pomieszczenia. Maksymalna ilość powietrza jaką wentylator jest w stanie wyciągnąć z pomieszczenia wynosi dla pracy mechanicznej odpowiednio 120 m3/h w przypadku pierwszego biegu, oraz 180 m3/h dla drugiego biegu obrotów roboczych silnika.

Wentylator hybrydowy Schiedel Fenko jest niezwykle innowacyjny, o czym świadczy fakt, iż zamontowano w nim silnik prądu stałego. Praca tego silnika polega na tym, że zasilany jest z gniazdka 230 V jednofazowego, takiego jak eksploatujemy w naszych mieszkaniach. Wewnątrz jednak silnika następuję zamiana prądu przemiennego na prąd stały. Pozwala to uzyskać bardzo niski poziom mocy zainstalowanej odpowiednio 9.5 W / 6.2 W.
 

Schiedel - charakterystyka przepływowa wentylatora hybrydowego Schiedel Fenko

 

 

Rodzaje nasad hybrydowych Schiedel Fenko

 

Nasada hybrydowa Schiedel Fenko, przeznaczona jest do montażu na pustakach wentylacyjnych Schiedel w układzie osiowym i nieosiowym. Montaż nasady na pustaku odbywa się przy pomocy odpowiedniego adaptera montażowego. Schiedel Fenko może występować jako typ SP, SH, SV i może być barwiony na dowolny kolor. Barwienie wykonane jest w sposób trwały, wykluczający praktycznie w całym okresie eksploatacji wykonywanie jakichkolwiek poprawek.


 Schiedel - rodzaje nasad hybrydowych Schiedel Fenko

 

 

Nasada Hybrydowa Schiedel Fenko - Typ SP

 

Nasada hybrydowa Schiedel Fenko, wykonana w wariancie montażowym na pustak wentylacyjny Schiedel w układach osiowego ustawienia montażowego.
 

Schiedel - nasada hybrydowa Schiedel Fenko typ SP

 

 

Nasada hybrydowa Schiedel Fenko - typ SV i SH

 

Nasada hybrydowa Schiedel Fenko, wykonana w wariancie montażowym na pustak wentylacyjny Schiedel w układach nieosiowego ustawienia montażowego.
 

Schiedel - nasada hybrydowa Schiedel Fenko typ SV i SH

Kontakt w sprawie produktów:

Schiedel Sp. z o.o.
tel. (77) 455 59 49
www: www.schiedel.com/pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej...

 
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet