zwińgorące tematy
tagi

partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Automatyka radiowa do ogrzewania podłogowego

aktualizacja: 21-10-2020, 06:53 – artykuł promocyjny


Jeszcze nie tak dawno ogrzewanie podłogowe polecane było najczęściej przyszłym właścicielom domów jednorodzinnych. Konieczne było także precyzyjne planowanie takiej instalacji w całym budynku ze względu na trudność dokonywania zmian. Na szczęście nowoczesne technologie mają za zadanie ułatwiać nam życie – także w przypadku systemów grzewczych.


SPRAWDŹ dostępne na rynku rozwiązania >> Sterowniki do ogrzewania podłogowego - zestawienie oferty producentów
 

 Purmo - ogrzewanie podłogowe aranżacje


Do niedawna właściciel mieszkania, jeśli deweloper nie ujął tego w swoim projekcie, nie mógł nawet marzyć o ogrzewaniu za pomocą grzejnika podłogowego. Z kolei w domach jednorodzinnych podłogówkę instalowało się na etapie budowy i później nie było możliwości dostosowywania jej do zmieniających się potrzeb, np. dotyczących użytkowania poszczególnych pomieszczeń czy rozbudowy domu. Dziś na rynku dostępne są rozwiązania pozwalające na dużo większą elastyczność. Doskonałymi przykładami jest tu nowoczesny, radiowy system sterowania oraz elektryczne ogrzewanie podłogowe.

 

ZOBACZ TAKŻE >> Ogrzewanie podłogowe i grzejniki - systemy sterowania

 


Radiowa wolność wyboru

Wodne ogrzewanie podłogowe to system, który ze względu na wymagania techniczne trzeba zaplanować i wykonać na etapie budowy domu. Jego zmiana czy rozbudowa w późniejszym terminie to zadanie niezmiernie trudne. System radiowej automatyki daje natomiast możliwość sterowania pracą ogrzewania podłogowego na każdej pętli oddzielnie w zależności od potrzeb i może być instalowany w dowolnym momencie.
„Podstawową zaletą automatyki radiowej jest fakt, ze nie wymaga ona kabli. Dzięki temu doskonale sprawdza się przy modernizacji starego ogrzewania podłogowego lub do zamontowania systemu sterowania już po ułożeniu podłogówki, na przykład jeśli wcześniej nie pomyśleliśmy w ogóle o sterowaniu ogrzewaniem podłogowym, a budynek jest już wykończony” – mówi Danuta Szutkowska, ekspert Purmo w zakresie ogrzewania podłogowego. – „Zwykła automatyka wymaga poprowadzenia kabli pod tynkiem, co oznacza, że  dołożenie jej już po wykończeniu mieszkania wymagałoby prucia ścian. Radiową można zaś zastosować w dowolnym momencie”.
 

Purmo - Eljet ogrzewanie elektryczne


Jest to nie tylko wygoda. Czasem może uratować nas przed kosztownymi konsekwencjami wynikającymi z niedopatrzenia czy nieporozumienia z instalatorem. Za przykład niech posłuży jedna z pierwszych realizacji z użyciem automatyki radiowej Purmo, gdzie instalator po prostu zapomniał o zamontowaniu sterowania ogrzewaniem podłogowym zaplanowanego w projekcie dużego kompleksu rekreacyjnym z basenem. Pojawił się więc problem z odebraniem budynku, a położenie kabli pod tradycyjną automatykę w tak ogromnym budynku nie wchodziło w grę. Rozwiązaniem okazał się system radiowy, dzięki czemu można było w ciągu kilku dni przekazać ukończony obiekt inwestorowi.


Ciepła podłoga na zawołanie


Automatyka radiowa to oczywiście rozwiązanie dla tych właścicieli domów, którzy odpowiednio wcześniej pomyśleli o systemie podłogowym. Ale pozostali także nie muszą rezygnować z ciepłej podłogi! Dzięki elektrycznym matom podłogowym, na przykład Purmo Eljet, można ją mieć dosłownie wszędzie, nawet w mieszkaniu w bloku. System elektryczny nie wymaga zalewania obciążającym strop jastrychem, wystarczy więc niewielki remont. Cienką, trzymilimetrową matę grzewczą Eljet można umieścić bezpośrednio w kleju mocującym płytki podłogowe lub w wylewce tuż pod powierzchnią podłogi jako ogrzewanie uzupełniające, zapewniające ciepłą podłogę. Jest to rozwiązanie funkcjonalne i bezpieczne, pod warunkiem, że wykonanie instalacji powierzymy specjaliście.

Purmo

Oszczędność i wygodę użytkowania gwarantuje termostat pokojowy wyposażony w zegar i działający w trybie tygodniowym. Dzięki temu urządzeniu można zarówno automatycznie, jak i ręcznie ustawiać pożądaną temperaturę podłogi, programując zmniejszone ogrzewanie w nocy czy podczas nieobecności domowników. Czujnik podłogowy monitoruje temperaturę, dzięki czemu mata grzejna jest włączana i wyłączana w odpowiednim momencie. Regulacja taka pozwala także na znaczne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.
Elektryczne ogrzewanie podłogowe Purmo z matą Eljet jest także świetnym rozwiązaniem w budynkach, gdzie cała instalacja grzewcza w budynku jest zasilana prądem, a nie wodą grzewczą.
 

REDAKCJA POLECA:


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Purmo

Zobacz także
Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Prosta rozwiązanie na instalację na 3 obiegi grzewcze

Planujesz bardziej rozbudowaną instalację, w której musisz połączyć różne... ¬ więcej...

 
Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Rury KELLER PR-RT w nowej konstrukcji pięciowarstwowej 5W

Grupa SBS nie ustaje w podwyższaniu jakości oferowanych produktów. Świadczy... ¬ więcej...

 
Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Rury wielowarstwowe do ogrzewania podłogowego

Z końcem ubiegłego wieku ogrzewanie podłogowe uważane było za luksus i rozwiązanie... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet