gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-systemglen dimplex logo
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 Immergas

polecamy

Instal-Projekt - grzejniki


Grzejniki idealne do instalacji gazowej

aktualizacja: 11-01-2022, 06:21 – artykuł promocyjny


Wybór instalacji grzewczej to jedna z podstawowych decyzji w czasie budowy lub modernizacji domu. Rosnąca świadomość ekologiczna, ale również presja ze strony przepisów i nowych wymagań sprawiają, że poszukujemy rozwiązania nie tylko komfortowego, które będzie nam służyć przez lata, ale również bezpiecznego dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń. Jednym z takich systemów jest ogrzewanie gazowe. Wygodne użytkowanie, czysta obsługa i brak smogu z pewnością mają duży wpływ na jego popularność.


Instalacja gazowa może być stosowana również w połączeniu z innymi źródłami na przykład z pompą ciepła lub z kominkiem. Dzięki temu zyskamy jeszcze większe oszczędności i komfort. Jednym z kolejnych ważnych pytań przy montażu ogrzewania gazowego jest to dotyczące wyboru grzejników. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii przy zakupie grzejników do instalacji gazowej.

 

Wybór grzejnika

 

Pierwsza rzecz, na jaką musimy zwrócić uwagę, dotyczy zdolności oddawania ciepła przez grzejnik, a ta zależy od materiału, z jakiego został on wykonany. Do najlepszych przewodników należą miedź i aluminium, dzięki którym instalacje będzie pracowała nawet przy najniższej temperaturze wody w obiegu. Tego typu grzejniki cechuje również znikoma bezwładność cieplna, która wpływa na ich energooszczędną pracę. W praktyce oznacza to redukcję zużycia gazu, bo system natychmiast reaguje na sygnały wysyłane z układów sterujących.

fot.: KFA - aluminiowy grzejnik z jonami srebra

Połączenie miedzi i aluminium to także gwarancja odporności na korozję poszczególnych podzespołów. Nie ma nawet konieczności stosowania inhibitorów korozji dodawanych do wody grzewczej. Dodatkowo możemy liczyć na trwałość i estetykę na najwyższym poziomie.

Obecnie bardzo ważną kwestią jest również wygląd zewnętrzny grzejników. Chcemy, by pasowały do stylistyki naszych wnętrz. Dlatego też producenci oferują wiele modeli o różnorodnym wyglądzie, sposobie montażu. Oprócz tradycyjnych grzejników naściennych do umieszczenia pod parapetem możemy spotkać również modele niskie oraz całkiem ukryte w podłodze, które dedykowane są do dużych przeszkleń oraz nowoczesnych aranżacji.

fot.: Instal-Projekt >> zobacz więcej modeli


Długoletnie działanie bez konieczności częstych napraw to efekt prawidłowego dobrania i zamontowania wszystkich komponentów instalacji. Optymalizacja pracy układu pozwala również znacznie zaoszczędzić na spalanych paliwach, a dla naszej rodzimy oznacza bezpieczeństwo i komfort. Można nawet wyposażyć ją w dodatkowe elementy jak na przykład nawilżacz powietrza, który poprawi jakość powietrza w domu, ale najważniejsze jest, by grzejniki funkcjonowały bezawaryjnie przez długie lata. 

Grzejniki idealne do instalacji gazowej

fot.: Regulus >> zobacz więcej modeli

 

Zobacz także:

 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: KFA, Regulus, Instal-Projekt

Zobacz także
Zawory termostatyczne bez ołowiu*

Zawory termostatyczne bez ołowiu*

Najnowszą propozycją firmy ESBE są termostatyczne zawory mieszające z serii VTA320.... ¬ więcej...

 
Nowy termostat do grzejników Jaga

Nowy termostat do grzejników Jaga

Kompaktowy rozmiar, obsługa za pomocą ekranu dotykowego, funkcja zdalnego sterowania... ¬ więcej...

 
Wentylator podgrzejnikowy ZEFIR - korzyści z zastosowania

Wentylator podgrzejnikowy ZEFIR - korzyści z zastosowania

Po zmianie ogrzewania na instalację niskotemperaturową, inwestorzy często decydują... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus