gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Werit


Toaleta myjąca Geberit AquaClean - realna potrzeba?

aktualizacja: 30-04-2019, 06:25 – artykuł promocyjny


Toalety myjące Geberit AquaClean pokazują nową jakość utrzymania czystości i świeżości. To także sposób na dobre samopoczucie. Jako naturalna, delikatna metoda utrzymania higieny bazuje na tym, co sprawdzone od dawna, czyli wykorzystuje wodę zamiast papieru toaletowego. Dodatkowo innowacyjna toaleta Geberit łączy w sobie kompleksowe rozwiązanie higieniczne z wyjątkowym wyglądem. Toaletę myjącą można łączyć ze wszystkimi systemami ścianek instalacyjnych Geberit oraz z modułami sanitarnymi Geberit Monolith, dzięki czemu montaż możliwy jest nawet w już użytkowanych toaletach.

Toaleta myjąca Geberit AquaClean - realna potrzeba?

Czyszczenie ciała wodą – nawet podczas używania toalety: firma Geberit jest przekonana, że europejskie toalety przechodzą kulturową metamorfozę. „Chcemy być siłą napędową tej transformacji” mówi Albert Baehny, Dyrektor Generalny (CEO) Geberit. To jest powód, dla którego firma zaadaptowała swoje toalety myjące, rozszerzyła znacznie asortyment i przystosowała do współczesnych potrzeb klienta pod nową nazwą AquaClean. Pierwsza prezentacja nowych toalet myjących miała miejsce na targach ISH we Frankfurcie w 2009 roku.

 

Scenariusz: wcześnie rano, młoda kobieta przygotowuje się do dnia pracy – energicznie wyciera papierowym ręcznikiem długie włosy, aż zaczynają lśnić, przeciera twarz i na końcu czyści zęby suchą szczotką. Wszystko to bez użycia kropli wody. Ten scenariusz może wydać się absurdalny, ale był on życiem codziennym dla europejczyków przez wieki – w tej części świata, zamiast używać wody, po wizycie w toalecie oczyszczamy swe ciało papierem toaletowym.

Geberit - toaleta myjąca Aqua Clean

 

Czyszczenie wodą

 

To zdumiewające jak bardzo woda jest postrzegana jako źródło czystości. Jeśli cokolwiek jest brudne – sięgamy po wodę. Wszystko jedno kobieta czy mężczyzna, stary czy młody, bez wody czujemy się brudni, a nasza własna skóra nie jest już dla nas przyjemna. Eksperci sanitarni z firmy Geberit są przekonani, że czyszczenie ciała wodą powinno także zdominować toaletę. To co w Japonii lub Finlandii jest oczywiste, powinno się takie stać również i u nas. Przy pomocy urządzenia AquaClean – toalety myjącej – Geberit zamierza przeprowadzić kulturową transformację.

Geberit - toaleta myjąca Aqua CleanToaleta myjąca Geberit AquaClean - realna potrzeba?

 

 

Rozszerzona oferta – atrakcyjny poziom cenowy

 

Nowy produkt, nowa nazwa, nowa koncepcja – a wszystko to w nowej atrakcyjnej cenie. Geberit oferuje odpowiedni model dopasowany do każdych warunków i sytuacji mieszkaniowej od najprostszego do najbardziej luksusowej wersji. Dopasowane ergonomicznie i wzorniczo deski zamienią każdą toaletę w małą strefę SPA. 

 

Model podstawowy AquaClean 4000 oferuje mycie ciepłym strumieniem wody, posiada 5 –stopniową regulację intensywności strumienia oraz klapę z automatem do opuszczania.
 

Deska myjąca - zestaw kompletny AQUACLEAN TUMA dostępna jest w dwóch wariantach (COMFORT i CLASSIC). Są to modele z  bezkołnierzową miską ceramiczną z techniką spłukiwania TurboFlush. Posiadają dostęp do aplikacji zdalnego sterowania. W wersji Comfort można stworzyć 4 różne profile użytkowników, mamy dostęp do ogrzewania, suszenia i opcji usuwania zapachów. W standardzie serii TUMA jest indywidualna regulacja pozycji ramienia natryskowego oraz temperatury wody. W toaletach zastosowano deski z mechanizmem wolnego opadania.


Modele AQUACLEAN MERA również występują w wersji COMFORT i CLASSIC. Posiadają system zdalnego sterowania z możliwością programowania - do 4 profili użytkowników. 5 poziomów ciśnienia, regulacja pozycji ramienia natryskowego, opcja natrysku oscylacyjnego oraz speacjalna dysza do higieny intymnej kobiet to opcje dostępne w obu wariantach. W modelu COMFORT użytkownik może skorzystać z dodatkowej opcji oświetlenia orientacyjnego miski oraz ogrzewania deski. Dużym udogodnieniem jest także funkcja bezdotykowego mechanizmu automatycznego otwierania i zamykania pokrywy deski sedesowej.


Najnowszy model to AQUACLEAN SELA, który jest wyjątkowo kompaktowy, a zawiera wszystkie funkcje toalet myjących Geberit.
 

 

Relaks i SPA w toalecie

 

Geberit sprzedaje toalety myjące od ponad 30 lat. Może wydawać się to zadziwiające – dlaczego właśnie ten moment został wybrany na zwrócenie większej uwagi na ten produkt. „Przez ostatnie lata rozmowy z naszymi klientami uzmysłowiły nam, że coraz ważniejszym dla naszych klientów staję się relaks, dobre samopoczucie. Coraz więcej ludzi marzy obecnie o chwili relaksu w swojej prywatnej oazie SPA – i oczywiście toaleta, która delikatnie i przyjemnie myje jest jej częścią” – tłumaczy Albert Baehny. Jest on także przekonany: „że czas już dojrzał do tego, aby zmienić standardy higieny w naszych toaletach”.

Relaks i SPA w toalecie - funkcje toalet myjących

Światło orientacyjne
Dyskretne oświetlenie natychmiast zwraca uwagę i ułatwia orientację w nocy. Nastrojowy strumień światła włącza się samoczynnie przy pomocy czujnika zbliżeniowego. Dostępnych jest siedem różnych kolorów do wyboru.

Relaks i SPA w toalecie - funkcje toalet myjących

Technika spłukiwania TurboFlush
Asymetryczna wewnętrzna geometria miski ustępowej zapewnia wyjątkowo dokładne i ciche spłukiwanie. Woda spłukująca jest doprowadzana przez pojedynczy boczny otwór płuczący. Do minimum zredukowano wszystkie niedostępne obszary dla zachowania higieny; wyeliminowano wszystkie rogi i krawędzie.

Relaks i SPA w toalecie - funkcje toalet myjących

Technologia natrysku WhirlSpray
Oscylujący, a jednocześnie pulsujący strumień natrysku – wzbogacony dynamicznym dopływem powietrza – zapewnia jeszcze bardziej intensywną czystość oraz przyjemne i odświeżające uczucie przy niskim zużyciu wody. Obok wbudowana jest specjalna dysza dla kobiet, która wypuszcza bardzo delikatny strumień natrysku. Perlator jest wbudowany w ramię natryskowe, dzięki czemu zachowuje czystość, kiedy nie jest używany.

Relaks i SPA w toalecie - funkcje toalet myjących

Suszenie
Ramię suszarki wysuwa się niezależnie od ramienia natryskowego i ustawia się automatycznie w pozycji docelowej. Temperatura powietrza stopniowo obniża się, uwzględniając zmieniające się odczuwanie ciepła na suchej skórze.
 
Relaks i SPA w toalecie - funkcje toalet myjących Wbudowane odsysanie zanieczyszczonego powietrza
Nieprzyjemne zapachy nie wydostają się poza miskę ustępową i są neutralizowane za pomocą wbudowanego, trwałego porowatego filtra ceramicznego. Ustawienie dwuminutowego opóźnienia odsysania zanieczyszczonego powietrza sprawia, że nie trzeba wietrzyć pomieszczenia.
 
Relaks i SPA w toalecie - funkcje toalet myjących Pilot zdalnej obsługi
Intuicyjność to naczelna zasada zdalnego sterowania. Wszystkie czynności obsługowe można wykonywać bez dotykania toalety. Indywidualne ustawienia można wprowadzać na wyświetlaczu z tyłu, na którym wyświetla się też wskaźnik sygnalizujący konieczność odkamieniania.
Relaks i SPA w toalecie - funkcje toalet myjących Ogrzewanie deski
Trudno nie dostrzec zalet ogrzewania deski z opcjonalną regulacją. Dzięki czujnikowi zbliżeniowemu deska sedesowa, wykonana z wysokiej jakości duroplastu, zaczyna się nagrzewać już po wejściu do toalety. W stanie spoczynku funkcja ogrzewania nie pobiera prądu.
 

 

 

Większość nie czuje się czysto po opuszczeniu toalety - czas to zmienić

 

Wrażenie odniesione po rozmowach z wieloma klientami, dotyczące kulturowej transformacji zostało potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez GfK na zlecenie Geberit. Badanie przeprowadzono w 6 krajach europejskich. Poproszono o szczere i otwarte odpowiedzi. 1/3 europejczyków nie czuje się czysto po opuszczeniu toalety, 75% uważa, że mycie wodą byłoby bardziej dokładne. „W sumie dzięki badaniu jesteśmy pewni, że europejczycy są gotowi na zmianę obecnych przyzwyczajeń toaletowych. Jeden na dwóch ludzi przewiduje, że w przyszłości nabędą toaletę myjącą” – wyjaśnia Markus Zumbuhl Dyrektor Zarządzający GfK Switzerland. I po chwili dodaje: ”Moje piętnastoletnie doświadczenie w badaniach mówi, że ludzie raczej niedoceniają swojej kreatywności i są zwykle bardzo sceptyczni do nowości.” Jeśli ponad 50% badanych potwierdza swoją chęć zakupu nowego produktu – to jest to bardzo duża liczba!”

Kontakt w sprawie produktów:

Geberit Sp. z o.o.
tel. (22) 843 06 96
www: www.geberit.pl
mail: geberit.pl@geberit.com


Zobacz także
Zestaw podtynkowy do WC w rozmiarze S

Zestaw podtynkowy do WC w rozmiarze S

Zestawy podtynkowe umożliwiają schować nieestetyczną instalację sanitarną i nadać... ¬ więcej...

 
Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

Bezdotykowe baterie już na dobre zagościły w nowoczesnych przestrzeniach sanitarnych,... ¬ więcej...

 
Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych

Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych

Historia toalet publicznych sięga ponad 4500 lat, to właśnie wtedy powstały pierwsze... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet