gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Werit


Na co zwrócić uwagę w umowie gwarancyjnej?

aktualizacja: 25-05-2021, 05:37 – artykuł promocyjny


Każdy kupiony przez nas produkt podlega gwarancji. W przypadku baterii kuchennych i łazienkowych objęte są nią wszystkie elementy ich budowy. Wiodący producent baterii, Grupa Armatura, doradza, na jakie warunki umowy gwarancyjnej należy zwrócić szczególną uwagę. 

Kupując armaturę, otrzymujemy gwarancję na wszystkie elementy niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. W przypadku, gdy bateria jest wadliwa i fakt ten zostanie ujawniony podczas trwania gwarancji nasza reklamacja na pewno zostanie uwzględniona. Co zrobić w sytuacji, gdy zauważyliśmy uszkodzenie?

 

Grupa Armatura - umowa gwarancyjna

 

 

Postępowanie reklamacyjne

 

Jeśli zakupiona przez nas armatura nie działa prawidłowo, powinniśmy zgłosić się do detalicznego punktu sprzedaży lub zadzwonić na bezpłatny numer infolinii podany przez producenta. Pamiętajmy aby zrobić to przed upływem dwóch miesięcy od daty stwierdzenia wady. Warunkiem skorzystania z gwarancji jest przedłożenie prawidłowo wypełnionej karty gwarancyjnej i dowodu zakupu.

- Musimy pamiętać, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych z winy użytkownika. Jeśli przed zamontowaniem bateria jest przechowywana w pomieszczeniach o dużej wilgotności i w otoczeniu związków działających korodująco, reklamacja nie zostanie uznana. Tak samo będzie w sytuacji, gdy zostanie ona źle zamontowana lub użytkowana w nieprawidłowy sposób. Umowa nie obejmuje także uszkodzeń wynikających z samodzielnych napraw i przeróbek – mówi Aneta Dziedzina z Grupy Armatura. - Zanim zamontujemy baterię, musimy pamiętać o dokładnym przepłukaniu instalacji wodnej. Gwarancja nie obejmuje bowiem uszkodzeń spowodowanych zanieczyszczeniami przewodów.

Warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi armatury, by wiedzieć jakimi środkami możemy ją czyścić. Nasza reklamacja zostanie bowiem uwzględniona wtedy, gdy do pielęgnacji używaliśmy odpowiednich preparatów. Przed zakupem powinniśmy także dokładnie obejrzeć produkt, żeby sprawdzić, czy powierzchnia baterii nie ma uszkodzeń mechanicznych. Jeśli takie spostrzeżemy, musimy je niezwłocznie zgłosić w punkcie sprzedaży. W przypadku uszkodzeń zauważonych po zakupie serwis gwarancyjny może mieć wątpliwości, czy wada powstała z winy producenta czy użytkownika. Nasza reklamacja w tej sytuacji nie zostanie uwzględniona. Stanie się tak jednak w przypadku, gdy bateria posiada wady ukryte i fakt ten zostanie ujawniony podczas trwania gwarancji.

 

 

Najwyższa jakość gwarantowana

 

Niewielu producentów może zapewnić swoich klientów, że ich wyrób będzie bezawaryjnie funkcjonował przez 100 lat. Taką gwarancję daje Grupa Armatura na elementy odlewane swoich baterii. szczegółowych informacji na ten temat należy szukać w karcie gwarancyjnej dołączonej do produktu. Reklamacje można zgłaszać w punkcie sprzedaży lub pod bezpłatnym numerem telefonu: 0 800 433 334. Grupa Armatura zapewnia, że w przypadku jej produktów naprawa lub wymiana następuje do 48 godzin od daty zgłoszenia nieprawidłowości. W sytuacji niewywiązania się z terminu naprawy firma wymieni baterię na nową (tego samego lub najbardziej zbliżonego modelu). Jeśli chcemy zlecić usunięcie awarii, najlepiej zgłosić się do autoryzowanych serwisantów.

Zanim zaczniemy korzystać z baterii, powinniśmy zapoznać się z jej instrukcją obsługi, by prawidłowo ją używać i pielęgnować. Warto także dokładnie przeczytać umowę gwarancyjną, by wiedzieć, co zrobić w przypadku, gdy zauważymy jej uszkodzenie. Świadomi swoich praw, unikniemy nieprzyjemnych sytuacji przy reklamowaniu wadliwego produktu.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw podtynkowy do WC w rozmiarze S

Zestaw podtynkowy do WC w rozmiarze S

Zestawy podtynkowe umożliwiają schować nieestetyczną instalację sanitarną i nadać... ¬ więcej...

 
Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

Nowy standard baterii bezdotykowych do przestrzeni publicznych

Bezdotykowe baterie już na dobre zagościły w nowoczesnych przestrzeniach sanitarnych,... ¬ więcej...

 
Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych

Wyposażenie specjalistyczne w toaletach publicznych

Historia toalet publicznych sięga ponad 4500 lat, to właśnie wtedy powstały pierwsze... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet