zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Kotły CO na paliwo stałe od ZMK SAS

aktualizacja: 21-09-2017, 09:30 – artykuł promocyjny


Dostępność na rynku różnorodnych konstrukcji kotłów grzewczych na paliwa stałe pozwala na dobranie urządzenia najbardziej dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika i zasobności jego portfela. Niskotemperaturowe stalowe kotły grzewcze na paliwa stałe stanowią źródło ciepła dla instalacji centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
 

Dużym powodzeniem wśród użytkowników cieszą się wciąż kotły tradycyjne, zasypowe. Ich zasada działania opiera się na spalaniu materiału opałowego, którym wypełniona jest komora spalania. Ilość paliwa zależna jest od wymaganej wydajności cieplnej kotła. Długość procesu spalania wypełnionego kotła w zależności od sposobu regulacji ( miarkownik ciągu powietrza lub sterownik mikroprocesorowy), wynosi od 6 do 16 godzin.

W ofercie ZMK „SAS” wśród kotłów tradycyjnych, zasypowych dostępne są zarówno kotły bez nadmuchu, węglowe ( NWG, UWG) jak i ze sterowaniem i nadmuchem na węgiel i miał ( NWT, UWT, MI). 

kocioł co na paliwo stałe ZMK SAS

 

Dla użytkowników coraz istotniejszą rolę przy doborze kotła odgrywa zachowanie maksymalnego poziomu komfortu obsługi, jego regulacyjność, bezpieczna eksploatacja, ekologiczne spalanie. Odpowiedzią na wymagania tego typu w ofercie ZMK „SAS” jest grupa kotłów z automatycznym podawaniem paliwa, wielodobowych, w zależności od konstrukcji przystosowanych do spalania eko-groszku (GRO-ECO), miału (ECO), bądź biomasy (pelety, owiec, pestki, itp.) - AGRO-ECO. Zakres produkowanych mocy ( 9-250 kW) pozwala na szerokie ich zastosowanie od budownictwa jednorodzinnego po budynki użyteczności publicznej, produkcyjne, usługowo-handlowe.   

ZMK „SAS” ciągle pracuje nad rozwiązaniami grzewczymi odpowiadającymi aktualnym potrzebom użytkowników, poprawiając jakość ich wykonania, dostosowując rozwiązania konstrukcyjne do optymalnego spalania opału nawet nie najlepszej jakości. Zanim jednak nowe rozwiązanie kotła trafi na rynek, jest poddawane szczegółowym testom w laboratorium ZMK „SAS”. 


Zanim wybierzemy kocioł - kilka rad ogólnych

 • Przemyślmy decyzję wyboru rodzaju opału do naszego kotła; lepiej stosować zalecany przez producenta rodzaj opału do określonego typu kotła.
   
 • Przeliczmy uważnie koszty - może się okazać, że lepiej zainwestować w kocioł z automatycznym podawaniem paliwa ( eko-groszek, miał, pelety), tym bardziej jeśli możemy w nim spalać kilka rodzajów opału. Zyskujemy komfort użytkowania ( zasyp raz na kilka dni) i ekonomiczne spalanie dzięki precyzyjnemu regulowaniu żądanej temperatury.
   
 • Warto pomyśleć o wykonaniu bilansu energetycznego budynku – znajomość zapotrzebowania cieplnego pomoże dobrać kocioł o optymalnej mocy grzewczej.
   
 • Sprawdzajmy wymiary kotłów, usytuowanie zasobnika opału – właściwie dobrany kocioł do warunków naszej kotłowni zapewni komfortowe i bezpieczne użytkowanie.
   
 • Zwracajmy uwagę na parametry techniczne kotłów, ich konstrukcję, wyposażenie (za co naprawdę płacimy) łatwość czyszczenia, a także na co otrzymujemy gwarancję ( czy na całość kotła, czy jedynie spawy) i czy nasz kocioł będzie serwisowany. 
   
 • Pytajmy o badania ekologiczne, atesty kotłów. Zawsze warto dopytać o interesujące nas szczegóły u dystrybutora lub bezpośrednio u producenta.Kocioł SAS ECO - uniwersalny kocioł automatyczny


Niskotemperaturowy kocioł przystosowany do spalania węgla kamiennego sortymentu miał, także eko-groszek. Przednia komora to palenisko umożliwiające pracę w dwóch trybach. W trybie pracy automatycznej wykorzystywany jest mechaniczny podajnik paliwa, palenisko nadmuchowe oraz elektroniczny sterownik temperatury. Dodatkowe palenisko rusztowo-wodne umożliwia palenie tradycyjne z wykorzystaniem naturalnego ciągu spalin.
 

Paliwo: miał, węgiel kamienny sortyment groszek (eko-groszek), zastępczo: pelety**; na ruszcie wodnym węgiel kamienny różnego sortymentu, drewno sezonowane itp.
Sprawność: 81,8-83,5%
Moc: 17-225 kW
Wielkość ogrzewanej powierzchni: od 80 do 450 m²
Pojemność zasobnika: 100-220 dm3 
Zużycie paliwa: 1,6-4,1 kg/h (50% mocy kotła)
Pojemność wodna: 90-190 dm3
Gwarancja: * 5 lat na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją (dla kotłów powyżej 48 kW oobowiązuje gwarancja 2 lata), 2 lata na podzespoły elektroniczne
Certyfikaty: Znak CE, Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu
Wyposażenie podstawowe: sterownik, podajnik, wentylator, termometr, szuflada popielnicowa, zawór bezpieczeństwa, komplet narzędzi do obsługi kotła, zasobnik opału, komplet stopek regulacyjnych (nie dotyczy kotłów o mocy pow. 36 kW), kratka zabezpieczająca żar.
Opcje: zasyp zasobnika opału może być usytuowany z prawej lub lewej strony (zawsze w tylnej części) kotła,drzwiczki otwierane na lewą stronę.
Dodatkowe zalety: możliwość podpięcia do sterownika regulatora pokojowego temperatury

Więcej informacji...

Kocioł na węgiel sortymentu miał i ekogroszek


Rady dla użytkownika


Obowiązkiem użytkownika i instalatora przed montażem i uruchomieniem kotła jest zapoznanie się z dokumentacją techniczno-rozruchową dołączoną do kotła.
W przypadku długotrwałego utrzymywania niskich temperatur na kotle zalecane jest podłączenie kotła do układu instalacji grzewczej wyposażonej w zawór trój- lub czterodrożny. Zaleta takiego rozwiązania jest funkcja ochrony kotła przed korozja niskotemperaturową, co zapobiega jego przedwczesnemu zużyciu.  
W celu oszczędnego zużycia paliwa oraz uzyskania deklarowanej mocy i sprawności cieplnej kotła niezbędne jest utrzymywanie w czystości komory spalania i kanałów konwekcyjnych.

 

Zakład Metalowo-Kotlarski SAS - Producent nowoczesnych i ekologicznych kotłów C.O.

ZMK „SAS” od 1980 roku zajmuje się produkcją kotłów grzewczych c.o. Wieloletnie doświadczenie w tworzeniu coraz efektywniejszych urządzeń, sprawiły że marka „SAS” kojarzy się dziś z wyrobami najwyższej jakości  i o zaawansowanej technologii.

Niskotemperaturowe stalowe kotły grzewcze na paliwa stałe stanowią źródło ciepła dla instalacji centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
 

kocioł co na paliwo stałe ZMK SASW ofercie ZMK SAS znajdują się kotły grzewcze:


SAS GRO-ECO  (17 kW – 272 kW) 
   
Paliwo: węgiel kamienny sortyment groszek (eko-groszek)
Kocioł SAS GRO-ECO jest urządzeniem nowoczesnym, w pełni automatycznym, wielodobowym, w którym obsługa sprowadzona jest do minimum. Jest on niskotemperaturowym kotłem c.o. wyposażonym w układ automatycznego nawęglania komory paleniskowej. Jego konstrukcja przystosowana została do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek.

Więcej informacji ...

 

 

Kocioł na węgiel kamienny sortymentu groszek

SAS ECO  (17 kW – 225 kW)     
 
Paliwo: miał, węgiel kamienny sortyment groszek (eko-groszek), zastępczo: pelety**; na ruszcie wodnym węgiel kamienny różnego sortymentu, drewno sezonowane itp.
Kocioł SAS ECO jest urządzeniem nowoczesnym, wielodobowym, w pełni automatycznym, w którym obsługa sprowadzona jest do minimum. Jest on niskotemperaturowym, kotłem c.o. przystosowanym do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu miał (klasy 25/9) o wilgotności max. do 20% lub wegla kamiennego sortymentu groszek (nazwa handlowa eko-groszek).

Więcej informacji ...


 

Kocioł na węgiel sortymentu miał i ekogroszek

SAS NWG  ( 12kW – 200 kW)      

Paliwo: węgiel kamienny sortyment orzech, zastępczo z domieszką miału, drewno sezonowane
Kocioł o dolnym spalaniu i trzyciągowym układzie komór spalinowych. W wyposażeniu miarkownik ciągu powietrza. Możliwość spalania węgla brunatnego, drewna sezonowanego.

Więcej informacji ...

 

 

Kocioł o dolnym spalaniu i trzyciągowym układzie komór spalinowych; ZMK SAS NWG

SAS UWG  ( 9kW – 29 kW)        

Paliwo: węgiel kamienny sortyment orzech, zastępczo z domieszką miału, drewno sezonowane
Kocioł o dolnym spalaniu paliw, korpus kotła składający się z części paleniskowej i konwekcyjnej, konstrukcja spawana. W wyposażeniu miarkownik ciągu powietrza.

Więcej informacji ....

 

Kocioł na węgiel kamienny, zastępczo z domieszką miału i drewno sezonowe

SAS MI  ( 12,5 kW – 200 kW)    
      
Paliwo: miał kl 27/10, zastępczo węgiel kamienny rożnego sortymentu , drewno sezonowane
Kocioł uniwersalny o górnym spalaniu  i  dwuciągowym, przegrodowym układzie komór spalinowych. Zasyp paliwa co ok. 24 h, zasyp i rozpalanie przez górne drzwiczki. Obowiązkowo stosowanie wkładu kominowego ze stali nierdzewnej.

Więcej informacji ...

 

 

Kocioł na paliwo stałe SAS MI

SAS NWT  ( 12,5 kW – 200 kW)    

Paliwo: węgiel kamienny sortyment orzech, zastępczo z domieszką miału, drewno sezonowane
Kocioł grzewczy węglowy nowoczesnej konstrukcji, o dolnym spalaniu paliw stałych i trzyciągowym układzie komór spalinowych. Kotły typu SAS NWT wyposażone zostały w sterownik (regulator temperatury) i wentylator nadmuchowy dzięki czemu cechują się większą stabilnością pracy oraz wykazują znaczne oszczędności.


Więcej informacji ...

 

 

Kocioł uniwersalny; ZMK SAS NWT

SAS UWT ( 14 kW – 60 kW)    

Paliwo: węgiel kamienny sortyment orzech, miał, drewno sezonowane
Kocioł o dolnym spalaniu paliw i trzyciągowym układzie komór spalinowych.  Wyposażony w sterownik (regulator temperatury) i wentylator nadmuchowy.
 

Więcej informacji ...

 

 

Kocioł na paliwo stałe SAS UWT

SAS AGRO-ECO (17 kW- 100 kW)      
   
Paliwo: pelety, ziarna zbóż ( owies, kukurydza i inne), suche pestki owoców, na ruszcie zastępczym drewno sezonowane
Posiada system automatycznego podawania paliwa, samooczyszczające się palenisko wyposażone w panele ceramiczne dla zoptymalizowania procesu spalania ziaren. Mikroprocesorowy sterownik automatycznie steruje pracą podajnika paliwa, wentylatora nadmuchowego i mechanizmem oczyszczania paleniska; posiada spiralę żarową do samoczynnego rozpału paliwa.

Więcej informacji ...

kocioł na węgiel sortymentu groszek ekogroszek oraz inne paliwa zasypowe SAS AGRO-ECO
SAS MULTI (17-272 kW)   
   
Paliwo: węgiel kamienny sortyment groszek (eko-groszek); zastępczo na ruszcie wodnym węgiel kamienny różnego sortymentu, drewno sezonowane itp.
Kocioł grzewczy typu SAS MULTI jest niskotemperaturowym kotłem c.o. przystosowanym do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek. Płaszcz wodny kotła stanowi prostopadłościan o podwójnych ścianach, podzielony przegrodami wodnymi.

Więcej informacji ...
kocioł na ekogroszek, miał na retorcie i inne paliwa stałe SAS MULTI
SAS SLIM (14-48 kW)  
   
Paliwo: węgiel kamienny sortyment groszek (eko-groszek); zastępczo na ruszcie wodnym węgiel kamienny różnego sortymentu, drewno sezonowane itp.
Kocioł grzewczy typu SAS SLIM jest niskotemperaturowym kotłem c.o. przystosowanym do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek. Płaszcz wodny kotła stanowi prostopadłościan o podwójnych ścianach, podzielony przegrodami wodnymi.

Więcej informacji ...
Kocioł automatyczny SAS SLIM do małych kotłowni
Kontakt w sprawie produktów:

ZMK SAS Spółka z o. o.
tel. 041 378 46 19
www: www.sas.busko.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Pompy obiegowe MAGI 2 - najwyższa jakość z niezawodną gwarancją

Pompy obiegowe MAGI 2 - najwyższa jakość z niezawodną gwarancją

MAGI 2 to rozwiązanie spełniające większość oczekiwań Instalatorów. To... ¬ więcej...

 
Ekoprojekt 2022 - co oznacza i jakie normy wprowadza

Ekoprojekt 2022 - co oznacza i jakie normy wprowadza

Jakość powietrza oraz troska o środowisko naturalne to główne przesłanki... ¬ więcej...

 
Wodomierze, ciepłomierze, moduły komunikacyjne - nowe produkty w ofercie Apator Powogaz SA

Wodomierze, ciepłomierze, moduły komunikacyjne - nowe produkty w ofercie Apator Powogaz SA

Pierwsza połowa 2020 była czasem premier dla Apator Powogaz SA. W 2019 prowadzono... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet