Wymieniacz powietrza - przenośny system rekuperacyjno-wentylacyjny

aktualizacja: 21-09-2017, 09:00 – artykuł promocyjny


Wymiana powietrza, celem zapewnienia dobrego powietrza w pomieszczeniu, nie jest niczym nowym. Problemem zawsze było, jak tego dokonać bez zbędnych strat ciepła, i jak temu podołać w pomieszczeniach okresowo użytkowanych lub będących tymczasowo miejscem pracy. Powszechnie znana jest zależność pomiędzy zanieczyszczeniami powietrza a problemami zdrowotnymi, jak i pomiędzy naturalną wentylacją a stratami ciepła.
 

Malarze, tapeciarze, cykliniarze, tynkarze, stolarze, spawacze, lakiernicy, ślusarze, mechanicy, to tylko niektóre zawody, które stale mają do czynienia z zanieczyszczonym powietrzem w miejscu pracy i są narażeni na wynikające z tego niebezpieczeństwa. Problemy zdrowotne są nieodwracalne, a płuca i zdrowie ma się tylko raz. Stosując naturalną wentylację zawsze mamy do czynienia z ogromnymi i kosztownymi stratami ciepła. Tradycyjna wentylacja nie zapewni też szybkiego oddania klientowi pomieszczeń i obiektów w stanie osuszonym i bez przykrych zapachów po pracach malarskich i remontowo-budowlanych. Rozwiązaniem pozostaje wentylacja, ale jak ją zastosować w sposób efektywny i prosty, zwłaszcza na tymczasowym miejscu pracy. Odpowiedź brzmi: przenośny wymieniacz powietrza - system rekuperacyjno-wentylacyjny. System jest odpowiedzią praktyków dla praktyków. Zapewnia efektywną i ekonomiczną wentylację niezależnie od pogody i pory roku.


 

Czy montaż może być jeszcze prostszy?

 

Montaż jest niezwykle prosty i nie wymaga narzędzi. W ciągu dwóch minut system może być uruchomiony, a przewody wywiewne i nawiewne zamontowane w każdym oknie lub drzwiach. Urządzenie jest lekkie i przystosowane do niesienia przez jedną osobę. Wszystkie elementy systemu znajdują się w metalowej obudowie, a przewody wymiennikowe w nylonowej torbie. Chociaż urządzenie jest konstruowane jako przenośne, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pełniło rolę stałego systemu wentylacyjno-osuszającego, np. w warsztatach, pralniach, suszarniach. Cicha i efektywna praca pozwala na zastosowanie go nawet w takich obiektach, jak: szkoły, biura, sale konferencyjne i wystawowe.

 

Wymieniacz powietrza - przenośny system rekuperacyjno-wentylacyjny

 

 

Jak działa wymieniacz powietrza?

 

Urządzenie posiada 2 wentylatory. Pierwszy (1) zasysa świeże powietrze, drugi (2) wydala zużyte powietrze. Zasysane powietrze w przewodzie wymiennikowym (3) stosownie do potrzeb zostaje podgrzewane poprzez pobór ciepła z powietrza wydalanego. Dodatkowa grzałka oraz termostat (4) zapewniają zachowanie żądanej temperatury.
 

Wymieniacz powietrza - przenośny system rekuperacyjno-wentylacyjny


Z pomieszczenia zostaje wydalone powietrze stare, wilgotne, zużyte i zanieczyszczone, a w jego miejsce wprowadzono czyste, świeże i wstępnie podgrzane. To zapewnia skuteczne odświeżanie powietrza z równoczesnym ogrzaniem i osuszaniem. Mniej pyłów, zapachów i wilgoci, przyjemna praca bez maski, więcej świeżego powietrza, praca profesjonalnie wykonana, bardziej zadowolony klient. Konserwacja polega na odkręceniu wirnika i przemyciu go strumieniem bieżącej wody.
 

Wymieniacz powietrza - przenośny system rekuperacyjno-wentylacyjny


Odzysk ciepła 35% przy standardowej (4m) długości przewodu wymiennikowego, im dłuższy przewód, tym większy odzysk; dopuszczalna maksymalna długość 20 m. Wymieniacz powietrza jest opatentowany w Europie i w USA.


 

Kontakt w sprawie produktów:

P.H.U Saymon Sp. z o.o.
tel. (58) 664 92 96
www: saymon.eu
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Winterwarm Polska - jakie są innowacje i trendy technologiczne w ogrzewaniu

Winterwarm Polska - jakie są innowacje i trendy technologiczne w ogrzewaniu

Przemysł budowlany mocno się zmienia, a rynek ogrzewania przechodzi tę metamorfozę... ¬ więcej...

 
Oszczędzanie energii - dwa rozwiązania z jednej ręki

Oszczędzanie energii - dwa rozwiązania z jednej ręki

Brama WinSelf i nagrzewnica EH to skuteczny system i niezawodna technologia od Winterwarm,... ¬ więcej...

 
Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

Taras to ważna część każdego domu oraz mieszkania. Decydując się na przedłużenie... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji         Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet