zwiń

systemy grzewcze pompy ciepła


gorące tematy


tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Palnik uniwersalny Saymon-Kroll

aktualizacja: 18-02-2016, 11:51 – artykuł promocyjny


Palnik jest sercem każdego urządzenia grzewczego, dlatego niebagatelne znaczenie ma zaawansowana technologia, konstrukcja i jakość tego produktu. Przemyślana koncepcja i opatentowana konstrukcja palnika Saymon-Kroll umożliwia jego wszechstronne wykorzystanie. Palniki uniwersalne mogą spalać różne rodzaje olejów, zarówno w postaci jednorodnej, jak i mieszanej.
 

Saymon - palnik uniwersalny


Poza olejem przepracowanym mineralnym i syntetycznym, roślinnym, opałowym lekkim i średniociężkim, palniki uniwersalne, spalają też mazamut, tłuszcze roślinne i zwierzęce oraz surowe oleje bezpośredniego tłoczenia nasion oleistych. Możliwość stosowania paliwa biologicznego uwydatnia ekologiczny charakter grzewczy w zakresie technologii energii odnawialnej. Palniki uniwersalne Saymon-Kroll są przeznaczone do stosowania w piecach grzewczych nadmuchowych oraz w kotłach c.o. i c.w.u. zarówno ze sterowaniem podstawowym, jak i w pełni automatycznym - pogodowym. Palniki do swojej pracy wymagają jedynie zasilania elektrycznego i sprężonym powietrzem z instalacji sieciowej lub sprężarki.


Palniki uniwersalne Saymon-Kroll to nowoczesny i zaawansowany technologicznie punkt, który charakteryzuje się wszechstronnością zastosowań oraz wysoką efektywnością i skutecznością. Opatentowana specjalistyczna technologia Saymon wykorzystująca zjawisko inżekcji pozwala na szerokie spalanie różnych olejów, a co za tym idzie redukcję kosztów grzewczych. W przeciwieństwie do tradycyjnych palników olejowych, zastosowanie rozwiązań firmy Saymon jest inwestycją rentowną, koszt inwestycyjny zwraca się w krótkim czasie zapewniając ciepło niemal za darmo.

W technologii spalania tłuszczów i olejów przepracowanych, roślinnych i opałowych średniociężkich znaczącą rolę odgrywa oprzyrządowanie uzupełniające. Firma Saymon także i w tym względzie oferuje dokładnie to, co niezbędne: agregat paliwa, filtr podgrzewany, układ pływakowo-ssawny i wkład katalityczny. Więcej informacji na stronie: www.palniki.com.pl.

Do dyspozycji użytkownika, firma proponuje 6 typów palnika zapewniających pokrycie zapotrzebowania mocy od 25 do 200 kW, co gwarantuje dobranie odpowiedniego palnika do konkretnego urządzenia. Firma Saymon oferuje pełny program kotłów centralnego ogrzewania oraz pieców nadmuchowych do współpracy z palnikami uniwersalnymi.

Urządzenia Saymon-Kroll są produktami markowymi, wytwarzanymi zgodnie z systemem ISO 9001 i europejskimi normami CE. Jakość urządzeń gwarantowana jest światowymi certyfikatami QS-System i EQNet. System w całości, jak i zastosowane rozwiązania chronione są prawem patenowym RP. Palniki uniwersalne UB/KG poza oznaczeniem CE posiadają pełne dopuszczenie UDT.

 

 

Algorytm działania

 

Saymon - algorytm działania palników uniwersalnych
 

 

 

Diagram pola pracy

 

Dobierając palnik do urządzenia, nalezy skontrolować wykres pola pracy palnika z oporem wentylacji komory spalania przy określonej mocy.

 

Saymon - algorytm działania palników uniwersalnych

 

 

Charakterystyka techniczna palnika uniwersalnego typ KG

 

Saymon - palniki uniwersalne typ KG

Saymon - palniki uniwersalne typ KG

 

Więcej informacji na stronie www.palniki.com.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

P.H.U Saymon Sp. z o.o.
tel. (58) 664 92 96
www: saymon.eu
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

OneFlow® WATTS to system ograniczający powstawanie osadów w... ¬ więcej...

 
Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Czarny scenariusz zaczyna się spełniać. Nikt już nie ma złudzeń co do nadchodzących... ¬ więcej...

 
Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Logamax plus GB172iT to kocioł z możliwością komfortowego dopasowania. Zapewnia... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet