gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Dobór pompy i sanirozdrabniacza SFA

aktualizacja: 15-06-2021, 09:27 – artykuł promocyjny


Firma SFA Poland (Grupa SFA - ponad 50-ciu - na rynkach światowych, z fabryką  i centralą we Francji) zajmuje się dystrybucją produkowanych przez siebie pomp i sanirozdrabniaczy (pompo rozdrabniaczy) do wody brudnej i ścieków z fekaliami. W ofercie są produkty do użytku prywatnego oraz publicznego. Urządzenie dobieramy ze względu na (czynniki mające wpływ):

 

  • Miejsce użytkowania (publiczne: hotelik, zakład pracy, rzemieślniczy, pub) lub prywatne (mieszkanie, dacza, domek, strych, piwnica, pralnia). Wiąże się z tym sposób (typ) rozdrabniania. Urządzenia na rynek publiczny są głośniejsze, pobierają większą moc, są  większe gabarytowo, mają „odporniejszy na zablokowanie ” system rozdrabniania

 

  • Typ urządzenia: pompa ( ścieki bez fekaliów) czy sanirozdrabniacz (pomporozdrabniacz)-do ścieków z fekaliami, tam gdzie chcemy podłączyć WC + inne przybory sanitarne)

 

  • Wysokość podnoszenia (pompowania) słupa ścieków i jednocześnie odległość ich tłoczenia. SFA podaje wartości maksymalne np.: 5m  i 100m - trzeba zauważyć, że max odległość tłoczenia podawana jest przy 1m podnoszenia w górę (rys. 6)

 

SFA

 

  • Wartość planowanego przepływu w litrach na jednostkę czasu - istotne głównie w instalacjach przemysłowych, pompkach do skroplin itp. (rys 5)

 

  • Przybór (ry) łazienkowy (e), które chcemy podłączyć do sani rozdrabniacza np.: WC, umywalka, prysznic, wanna, pralka, zmywarka, zlewozmywak, kocioł kondensacyjny, klimatyzator itp.

 

SFA

 

 

Ofertę pomp i sanirozdrabniaczy SFA możemy podzielić na 8 grup:

 

Sanirozdrabniacze przystawkowe


Stawiane za kompaktami stojącymi, przeznaczone do współpracy z umywalkami, prysznicem, wanną i pralką  - słowem: z wszystkimi przyborami w łazience.


Zastosowanie: w przypadku braku możliwości odprowadzenia ścieków grawitacyjnie, gdy pion kanalizacyjny znajduje się za daleko lub za wysoko(np. w innym pomieszczeniu). Wtedy stosujemy sanirozdrabniacz, który rozdrobni i wypompuje ścieki na zewnątrz. Różnice (dobór) w tej grupie urządzeń: Sanitop w w stosunku do Sanibroyeura posiada wypustkę na pokrywie do podłączenia umywalki. Sanipro jest urządzeniem uniwersalnym do WC , prysznica i wanny, przyjazny cenowo- Saniplusa użyjemy do współpracy z wanną – ma dodatkowy zawór wlotowy odcinający wodę w przypadku awarii jest większy i droższy. Sanislim to najwęższy rozdrabniacz na rynku- używany gdy zależy nam by odległość od ściany do wewnątrz pomieszczenia była jak najmniejsza ma też słabsze parametry podnoszenia i jest droższy od Sanipro.

 


SANIBROYER            SANITOP            SANIPRO            SANIPLUS            SANISLIM    

Sprawdź również >> Sanirozdrabniacze Saniaccess od SFA

 

Sanirozdrabniacze do ceramiki podwieszanej

 

Sanirozdrabniacze do ceramiki podwieszanej - kompaktów (misek) wiszących , przeznaczone do współpracy z umywalkami, prysznicem, wanną i pralką  - słowem: z wszystkimi przyborami w łazience.

Zastosowanie: SANIPACK: sanirozdrabniacz do współpracy z „obcymi” stelażami podtynkowymi, do podwieszanego WC, kabiny prysznicowej, bidetu i zbudowaniu na jego bazie kompletnej łazienki. Głębokość urządzenia wynosi tylko 12cm! Pamiętajmy o pozostawieniu rewizji obok stelaża  60cmx60cm do serwisowania urządzenia. SANIWALL: Specjalny sanirozdrabniacz wmontowany w specjalny stelaż produkcji SFA jako komplet, do podwieszanej miski klozetowej z możliwością  podłączenia umywalki, bidetu i prysznica. Przystosowany do wszystkich WC podwieszanych (rozstaw mocowań 18/23cm), podwójny chromowany przycisk spłukujący (spłukiwanie 6/3 litry  tryb ECO). Solidna stalowa budowa stelaża, zintegrowana z sanirozdrabniaczem, pozwala na zyskanie dodatkowej przestrzeni. Ruchoma część dolna stelaża ułatwia dostęp do sani rozdrabniacza (rewizja po zdjęciu miski). SANICOMPACT Comfort: to nowoczesna wzorniczo miska podwieszana z sanirozdrabniaczem wewnątrz i zintegrowanym metalowym stelażem. W ekonomicznej wersji spłukiwania potrzebuje tylko 1,8 l wody na spłukanie zawartości. Łączy ekologię z funkcjonalnością. Wyposażony jest  w  wolnoopadajacą deskę.  Bez możliwości podłączenia umywalki. Do użytku domowego.

 

                       

            SANIPACK                  SANIWALL               SANICOMPACT Comfort

Sprawdź również >> Pomporozdrabniacze wbudowane w ceramikę oraz do współpracy ze stelażami podtynkowymi

 

 

Sanirozdrabniacze wbudowane w toaletę ceramiczną

 

Sanirozdrabniacze wbudowane w toaletę ceramiczną - tzw. SANICOMPACTY: C43 i Elite z możliwością podłączenia umywalek, C43 Eco - tylko 1,8 litra do spłukania zawartości; Comfort - podwieszana miska ceramiczna z wbudowanym rozdrabniaczem oraz własnym stelażem, najcichsze na rynku.

Zastosowanie: w pomieszczeniach przeznaczonych na WC, pod schodami, łazienkach z pionem kanalizacyjnym, gdzie trzeba przesunąć istniejące WC np. na inną ścianę, w których pojawia się problem grawitacyjnego odprowadzenia ścieków, istnieje możliwość zastosowania urządzeń rozdrabniająco - pompujących firmy SFA. Prezentujemy państwu sanirozdrabniacze zintegrowane z muszlą miski kompaktowej - pozwalające zaoszczędzić miejsce w prze-aranżowanej łazience.

 

 


SANICOMPACT  Elite     SANICOMPACT C43 Eco   SANICOMPACT C43   SANICOMPACT Comfort   

Sprawdź również >> Saniwall Pro UP - stelaż podtynkowy z wbudowanym rozdrabniaczem

 

 

Pompy i sanirozdrabniacze publiczne

 

Pompy i sanirozdrabniacze publiczne - do domów jednorodzinnych, hotelików, pubów, dyskotek, przychodni itp.

Zastosowanie: SANICUBIC firmy SFA odprowadza wszystkie ścieki domowe do 11 metrów w górę i 110 metrów w bok. Jego sekret to inteligentny system przetłaczania, który wykorzystuje moc dwóch silników, pracujących naprzemiennie lub równocześnie. W wersji PRO posiada dodatkową radiową czujkę alarmową instalowaną w pomieszczeniu konserwatora urządzeń sanitarnych informującą o pracy urządzenia lub jego awarii.

 

      

                 SANIBEST               SANICUBIC Pro              SANICUBIC Classic      


      

SANICOM                 SANICOM2

Sprawdź również >> Pompy SFA do zastosowań publicznych SANICOM

 

 

Pompy do użytku domowego

 

Pompy do użytku domowego - SANIVITE - cała łazienka bez WC lub kuchnia, SANIDUCHE:  do podłączenia prysznica, bidetu i umywalki - nie podłączamy zlewozmywaka.

Zastosowanie: gdy chcemy odprowadzić ścieki z łazienki bądź kuchni bez fekaliów(WC) zaadoptować pomieszczenie, które stoi wolne(piwnica, poddasze, wolny pokój, pakamera). Możemy wykorzystać oba urządzenia. Podstawową różnicą w stosowaniu jest ograniczenie co do zlewozmywaka, możemy go podłączyć do SANIVITE- rozwiązujemy nią większość problemów z odprowadzeniem ścieków bez fekaliów. W instalacjach publicznych zastosujemy pompę SANICOM przy wymaganiach podnoszenia powyżej 5m i odległości pompowania 50m-100m. Tam gdzie wymagany przepływ ścieków jest duży (do 340 l/min) zastosujemy Sanicom2.

      SANIVITE                    SANIDOUCHE    

Porównaj >> Pompa do ścieków czy sanirozdrabniacz   

 

 

Pompy do skroplin

 

Pompy do skroplin - z pieców kondensacyjnych - SANICONDENS Mini, SANICONDENS Plus (możliwość podłączenia alarmu) oraz z neutralizatorem SANICONDENS Best (możliwość podłączenia alarmu).

Zastosowanie: SANICONDENS Mini rozwiąże wszystkie problemy z odprowadzeniem skroplin do 2m w górę i 20m w bok , gdy nie zależy nam na alarmie sygnalizującym brak odprowadzenia skroplin i ich neutralizacji. Jest bardzo przyjazny cenowo i gabarytowo. SANICONDENS Plus zapewnia podniesienie skroplin do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie, pompa jest  przystosowana do postawienia na podłodze, jak i do przytwierdzenia do ścian. Zapewnia uniwersalne przyłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony dzięki 4 wejściom (2 z każdej strony), jak i otworom instalacyjnym, przystosowuje się do każdego typu instalacji. W komplecie znajduje się adapter umożliwiający przyłączenie pompy do rur o różnych średnicach oraz wyjściowy zawór zwrotny. Dodatkowy kabel umożliwia dołączenie urządzenia sygnalizującego awarię (np. żarówka, syrena, dzwonek 220 V). Pompa SANICONDENS Best składa się z pompy SANICONDENS Plus i pojemnika neutralizującego (nadstawki) wypełnionego granulkami (do wymiany raz w roku). Kwaśne kondensaty przechodzą przez czynnik zobojętniający (węglan wapnia i magnezu), dzięki czemu mogą dołączyć do sieci zużytych wód już z neutralnym PH spełniając określone wymogi i normy UE w tym zakresie wymagane przy odbiorach instalacji publicznych.

 SANICONDENS Mini        SANICONDENS Plus     SANICONDENS Best    

 

 

Pompki do skroplin z klimatyzatorów typu Split

 

Pompki do skroplin z klimatyzatorów typu Split - SANICONDENS Clim Mini, SANICONDENS Clim Pack, SANICONDENS Clim Deco.

Zastosowanie: w niektórych z sytuacjach instalacja klimatyzatora bywa utrudniona lub nawet niemożliwa np. ze względu na brak możliwości odprowadzenia skroplin z tacy ociekowej urządzenia. Może to być spowodowane tym, że główna kanalizacja ściekowa znajduje się za daleko lub instalacja zewnętrzna jest położona poniżej poziomu odpływu. Problemy te można rozwiązać za pomocą małych pomp do klimatyzacji. Prezentujemy państwu rozwiązania oferowane w tym zakresie przez firmę SFA.  Sanicondens CLIM Mini- typowa pompka do klimatyzacji do zamontowania w plastikowej rynnie maskującej wyjscie przewodów z klimatyzatora. Ta samą pompkę  CLIM Mini fabrycznie zamontowaliśmy już w rynnę maskującą ułatwiając montaż- stworzyliśmy nowe urządzenie o nazwie Sanicondens CLIM Pack.  Sanicondens CLIM Deco to pompka instalowana pod tacą ociekową klimatyzatora typu MULTI Split. Skropliny spływają do niej grawitacyjnie.    

                    


          SANICONDENS Clim Mini             SANICONDENS Clim Pack           SANICONDENS ClimDeco

 

 

Akcesoria i zawory

 

Akcesoria i zawory - SANIALARM - czujnik poziomu ścieków, SANICLEAN: płyn(5l)  czyszcząco-dezynfekujący do pomp i rozdrabniaczy, SANIGRANUL: wkład neutralizujący, zawory nożowe i kulowe ?110, 50 i 32 mm do montażu na wejściach do i wyjściach z sanirozdrabniaczy (niezbędnych do serwisowania i poprawnej eksploatacji - nie mylić z zaworami zwrotnymi; w te wyposażone jest każde urządzenie SFA).       SANIALARM             SANICLEAN          SANIGRANUL  
  


 ZAWORY NOŻOWE       ZAWORY KULOWE


Posiadamy w sprzedaży także serię ceramiki na jachty (SANIMARIN) z wbudowanym sanirozdrabniaczem - zasilana napięciem stałym 12V lub 24V. Szczegóły doboru na zapytanie -  ze wzgl na szerokość tematu.

 

 SFA

SANIMARIN


Pliki 2D i 3D urządzeń SANIMARIN można pobrać ze strony: http://sanimarin.com/modelisation.php?lang=fr

Firma SFA prowadzi cykliczny program szkoleniowy dla instalatorów w siedzibie firmy SFA Poland w Łomiankach k. Warszawy , ul Kolejowa 33,  tel. 22/732 0032 do 33, www.sfapoland.pl, e-mail: serwis@sfapoland.pl oraz szkolenia wyjazdowe u wszystkich partnerów handlowych. Firma powiększa sieć serwisową o nowe firmy: warunek - działalność gospodarcza, uprawnienia do 1 kV,  znajomość branży instalacyjnej, rzetelność, terminowość i fachowość.


 


Zobacz także:

 


 

Kontakt w sprawie produktów:

SFA Poland Sp. z o.o.
tel. (22) 732 00 32
www: www.sfapoland.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Esybox MAX: Pierwszy tak kompaktowy zestaw hydroforowy na rynku!

Esybox MAX: Pierwszy tak kompaktowy zestaw hydroforowy na rynku!

DAB stara się jak najlepiej wykorzystać rozwój nowych technologii, by znaleźć... ¬ więcej...

 
Nowy hydrofor Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Nowy hydrofor Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Wilo-Isar BOOST5 to nowość na rynku hydroforów. Ma uniwersalne zastosowanie... ¬ więcej...

 
Odwodnienia przemysłowe PZV marki LAF

Odwodnienia przemysłowe PZV marki LAF

LAF Polska specjalizuje się w systemach odwodnień do zastosowań specjalistycznych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet