
- Wystartowała merXu - innowacyjna platforma e-commerce dedykowana handlowi B2B w regionie CEE
-
Zdrowy dom - najważniejsze zasady i rozwiązania do wentylacji
- Nowa era w ochronie mikrobiologicznej przewodów wentylacyjnych
- Odświeżona wersja programu Czyste powietrze 2,0
-
Czy wentylacja mechaniczna może pracować bezgłośnie?
- Modułowe pompy ciepła na ekologiczny czynnik CO2
- Nowe modele klimatyzatorów marki TCL
- Wentylatory i wywietrzniki dachowe
-
Klimatyzatory AUX - przewaga konkurencyjna
- Kiedy stosować nasady kominowe
- Nowy standard w branży - nagrzewnice wodne LEO
- Jak dobrać wentylator łazienkowy?
- Jak podłączyć okap kuchenny do wentylacji?
- Jak wykonać pomiar wentylacji mechanicznej?
- Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza

- Koszt ogrzewania domu prądem
- Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe – koszty
- Instalacje przeciwoblodzeniowe - przegląd oferty rynkowej
- Ogrzewanie płaszczyznowe - budowa, rodzaje, właściwości
- Ogrzewanie elektryczne domu
- Kotły elektryczne - zestawienie oferty rynkowej
- Ustawa antysmogowa - czym można palić
- Ogrzewanie domu i mieszkania - wybór rozwiązań
- Kable, przewody i maty grzejne - przegląd oferty rynkowej
Wywietrznik Bryza-120/170 na pustaki wentylacyjne Schiedel
aktualizacja: 07-11-2016, 11:51 – artykuł promocyjny
Wywietrznik grawitacyjny Schiedel Bryza - zwieńczający od góry kanał wentylacyjny - został zaprojektowany dla systemu wentylacji grawitacyjnej w oparciu o pustaki typu Schiedel. Nasada w szeroki sposób wykorzystuje siłę omywającego ją wiatru i tym samym tworzy optymalne warunki dla ruchu powietrza grawitacyjnego w kanale wentylacyjnym. Nasada Bryza-120/170 posiada zmodyfikowany kształt i wymiary, pasujące do wariantów jednorzędowego komina wykonanego z pustaków wentylacyjnych Schiedla.
Wywietrznik Bryza firmy Uniwersal stanowi adaptację znajdującego się już w ofercie wywietrznika Zefir. Nowy wywietrznik o przekroju niekołowym pozwala na efektywne wykorzystanie opływającego go prądu powietrza (wiatru).
fot.: Wywietrznik Bryza-120/170 na pustaki wentylacyjne Schiedel
Zadaniem wywietrznika grawitacyjnego jest niedpuszczenie do odwracania ciągu wentylacyjnego, czyli zapobieganie nawiewaniu powietrza do wnętrza kanału wentylacyjnego. W uproszczeniu praca wywietrznika polega na wytworzeniu podciśnienia, co pozwala na odciągnięcie powietrza z kanału wentylacyjnego. Ze względu na zastosowanie pustaka wentylacyjnego na dachu dość często brakuje powierzchni. Dlatego konieczne jest wykorzystanie prądów powietrza opływającego wywietrznik. Nowa konstrukcja żaluzji i ich większa powierzchnia czynna (w porównaniu z poprzednikiem Bryzy - Zefirem). Pozwala to na przyspieszenie strugi powietrza, co zwiększa efektywność pracy wywietrznika. Badania wykazały, że w stosunku do Zefira efektywność Bryzy jest o ok. 10- 30 % większa.
Podobnie jak Zefir, wywietrznik Bryza wykonany jest z laminatu poliestrowo-szklanego. Materiał ten jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i może być barwiony na dowolny kolor. Odporność temperaturowa produktu wynosi 60°C; można ją jednak podwyższyć do 100°C przez wykonanie wywietrznika z laminatu winyloestrowego. Można go też wykonać ze stali nierdzewnej.
Wywietrzniki Bryza wykonuje się w wariantach pojedynczych, systemowych w układzie z pojedynczym lub podwójnym pustakiem wentylacyjnym oraz w opcji na rurę PCV.
Zobacz katalogi urządzeń Uniwersal
|

![]() | Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej... |
![]() | Styczniowa PREMIERA LindabFirma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej... |
![]() | Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domuOd stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej... |

