Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Wywietrznik Bryza-120/170 na pustaki wentylacyjne Schiedel

aktualizacja: 07-11-2016, 11:51 – artykuł promocyjny


Wywietrznik grawitacyjny Schiedel Bryza - zwieńczający od góry kanał wentylacyjny - został zaprojektowany dla systemu wentylacji grawitacyjnej w oparciu o pustaki typu Schiedel. Nasada w szeroki sposób wykorzystuje siłę omywającego ją wiatru i tym samym tworzy optymalne warunki dla ruchu powietrza grawitacyjnego w kanale wentylacyjnym. Nasada Bryza-120/170 posiada zmodyfikowany kształt i wymiary, pasujące do wariantów jednorzędowego komina wykonanego z pustaków wentylacyjnych Schiedla.

Wywietrznik Bryza firmy Uniwersal stanowi adaptację znajdującego się już w ofercie wywietrznika Zefir. Nowy wywietrznik o przekroju niekołowym pozwala na efektywne wykorzystanie opływającego go prądu powietrza (wiatru).  
 


fot.: Wywietrznik Bryza-120/170 na pustaki wentylacyjne Schiedel


Zadaniem wywietrznika grawitacyjnego jest niedpuszczenie do odwracania ciągu wentylacyjnego, czyli zapobieganie nawiewaniu powietrza do wnętrza kanału wentylacyjnego. W uproszczeniu praca wywietrznika polega na wytworzeniu podciśnienia, co pozwala na odciągnięcie powietrza z kanału wentylacyjnego. Ze względu na zastosowanie pustaka wentylacyjnego na dachu dość często brakuje powierzchni. Dlatego konieczne jest wykorzystanie prądów powietrza opływającego wywietrznik. Nowa konstrukcja żaluzji i ich większa powierzchnia czynna (w porównaniu z poprzednikiem Bryzy - Zefirem). Pozwala to na przyspieszenie strugi powietrza,  co zwiększa efektywność pracy wywietrznika. Badania wykazały, że w stosunku do Zefira efektywność Bryzy jest o ok. 10- 30 % większa.

Podobnie jak Zefir, wywietrznik Bryza wykonany jest z laminatu poliestrowo-szklanego. Materiał ten jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i może być barwiony na dowolny kolor. Odporność temperaturowa produktu wynosi 60°C; można ją jednak podwyższyć do 100°C przez wykonanie wywietrznika z laminatu winyloestrowego. Można go też wykonać ze stali nierdzewnej.

Wywietrzniki Bryza wykonuje się w wariantach pojedynczych,  systemowych w układzie z pojedynczym lub podwójnym pustakiem wentylacyjnym oraz w opcji na rurę PCV.

 


Zobacz katalogi urządzeń Uniwersal 

Kontakt w sprawie produktów:

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Wdrażania Postępu Technicznego
tel. 32 203-87-20
www: www.uniwersal.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej...

 
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet