zwiń

systemy grzewcze pompy ciepła


gorące tematy


tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca
NTS top w nowym oknie

Junkers - patron


Energooszczędny kocioł kondensacyjny typu BK

aktualizacja: 16-01-2018, 08:37 – artykuł promocyjny


Kondensacyjne kotły grzewcze typu BK łączą w sobie najwyższą wydajność energetyczną i przyjazność dla środowiska. Ukryta energia resztkowa zawarta w spalinach wykorzystywana jest dodatkowo do pozyskania ciepła, a powstające w procesie spalania związki siarki są neutralizowane i nie emitowane przez komin do atmosfery. Niewykorzystana energia to czyste marnotrastwo pieniędzy, szczególnie w dobie rosnących cen paliw. Niecałokowite spalanie oraz zbyt gorące spaliny nie tylko są stratą energetyczną i ekonomiczną, ale też szkodliwe dla środowiska oraz obciążają atmosferę.

 

Saymon - kocioł kondensacyjny typu BK

Koncepcja energooszczędnej technologii jest genialna i oczywista zarazem. Ekstremalnie wysoka sprawność: poprzez proces stałej kondensacji i odzysku szczątkowej energii cieplnej spalin, następuje minimalizacja zużycia paliwa i redukcja do minimum temperatury spalin (ok. 20 - 45°C). Tym samym w odróżnieniu od tradycyjnych kotłów kondensacyjnych uzyskuje się wysoką sprawność także przy wysokich temperaturach obiegowej wody kotłowej rzędu 80/60°C. System niezależnego nawiewu powietrza: Czerpanie powietrza niezbędnego do spalania paliwa odbywa się poprzez system podwójnych rur kominowych, tym samym wyklucza to konieczność wentylacji kotłowni. Dodatkowo zmniejsza to straty cieplne i poprawia bilans energetyczny budynku. Odprowadzanie spalin: Ekstremalnie niska temperatura spalin pozwala na zastosowanie komina z tworzywa sztucznego. Paliwo: Zależnie od zastosowanego palnika wentylatorowego paliwem może być olej opałowy lub gaz. Poprzez zastosowanie wtórnego wymiennika ciepła celem odzysku ciepła szczątkowego oraz urządzenia neutralizującego korzystanie z oleju opałowego zawierającego siarkę nie stanowi już problemu dla środowiska.
 

Saymon - kocioł kondensacyjny typu BK

 

Temperatura spalin jest decydująca - wybitna technologia przyjazna dla środowiska

 

Kondensacja pary wodnej w spalinach, zgodnie z tabelarycznymi danymi punktu rosy, odpowiednio do ilości wody powstającej w procesie spalania paliwa, następuje przy temperaturze dla oleju opałowego 47°C, a dla gazu ziemnego 57°C. Schładzanie spalin następuje zarówno poprzez kotłową wodę powrotną, jak i poprzez czerpanie świeżego powietrza do spalania dzięki systemowi podwójnych rur kominowych. W wyniku tego temperatura spalin zawsze obniżona zostaje poniżej 47°C. Zapewnia to stałą kondensację niezależnie od temperatury wody powrotnej w instalacji grzewczej.

 

Saymon - kocioł kondensacyjny typu BK


Gorące spaliny, powstające w komorze spalania, przechodzą przez dwa niezależne systemy wymiennikowe, co zapewnia najwyższe wykorzystanie energii. W pierwszym wymienniku kondensacyjnym następuje ochłodzenie spalin do ok. 70°C. W drugim wymienniku krzyżowym następuje odzysk ciepła resztkowego zawartego w parze wodnej, poprzez obniżenie temperatury spalin poniżej punktu rosy. Podczas tego procesu kondensacji pozyskuje się dodatkową energię. Odzyskana energia dostarczana jest ponownie systemowi poprzez podgrzanie powietrza nawiewowego przeznaczonego do spalania.

Stopień kondensacji zasadniczo nie jest więc uzależniony od temperatury powrotnej wody obiegowej w instalacji kotłowej, ale od temperatury zewnętrznej powietrza dostarczanego do spalania. Oznacza to, że kondensacyjny kocioł grzewczy typu BK wykazuje optymalną sprawność również wtedy, gdy jest największe zapotrzebowanie na ciepło, a mianowicie zimą, przy najniższej temperaturze zewnętrznej.

Ciągła kondensacja powoduje wypłukiwanie związków siarki zawartych w spalinach, a kondensat poddawany jest procesowi neutralizacji. Proces odsiarczania spalin wnosi wyraźny wkład w ochronę środowiska, redukując "kwaśne deszcze".


Kondensacyjny kocioł grzewczy typu BK gwarantuje stałą, energooszczędną i ekologiczną eksploatację.

  • Kondensacyjny kocioł grzewczy typu BK wyposażony jest w wysokowydajny  wentylatorowy palnik olejowy lub gazowy.
  • Korpus komory spalania i wymiennika kondensacyjnego kotła wykonane są z wysokogatunkowej stali.
  • Odpowiednio wyprofilowana droga spalin zapewnia optymalną wymianę ciepła pomiędzy spalinami a wodą kotłową.
  • Estetyczna obudowa palnika zapewnia dodatkową izolację i bardzo cichą eksploatację. Natomiast prosta w demontażu obudowa kotła zapewnia łatwą obsługę i konserwację.
  • Pompa wody obiegowej, zawór mieszający czterodrogowy (w typach od BK 50 do BK 100), wyskokogatunkowy materiał izolacyjny, wchodzą w skład standardowego wyposażenia kotła.
  • Wtórny wymiennik odzysku ciepła resztkowego, to modularny, kompaktowy wymiennik z wysokogatunkowego tworzywa, wyposażony w zawór płukania przeciwprądowego. W wymienniku tym dodatkowo odzyskana zostaje znaczna część ukrytej energii zawartej w spalinach. W procesie wymiany krzyżowej spaliny zostają wychładzane poniżej 47°C przez powietrze nawiewowe.


Kocioł jest produktem kompaktowym zapewniającym oszczędność miejsca, przyjaznym i prostym w obsłudze. Wszystkie podzespoły, łącznie z palnikiem olejowym lub gazowym, znajdują się w jednej obudowie. Jakość zastosowanych rozwiązań technicznych opiera się na wieloletnich doświadczeniach w dziedzinie konstrukcji i produkcji urządzeń grzewczych. Całkowita organizacja procesu, począwszy od projektu poprzez produkcję aż do dystrybucji, podlega certyfikowanej kontroli jakości w systemie ISO 9001. Kocioł posiada również certyfikat TUV i oznaczenie CE.


Energooszczędny kocioł kondensacyjny - dnae techniczne

Typ                                                
 j.m.      
BK 20 
BK 30 
BK 50 
BK 70  
BK 100
Moc znamionowa kcal 15-21 22-30 30-49 50-69 70-100
Max ciśnienie robocze bar 3 3 3 3 3
Pojemność wodna litr 50 60 95 174 174
Temperatura spalin - olej i gaz °C 20-45 20-45 20-45 20-45 20-45
Średnica wylotu spali/długość czopucha mm 80/125 80/125 80/125 110/160 110/160
Głębokość mm 1125 1125 1880 2080 2080
Szerokość mm 544 580 630 900 900
Wysokość mm 1138 1138 1400 1550 1550
Masa kg 220 250 300 510 510

BK- zmiany techniczne zastrzeżone


 

Kontakt w sprawie produktów:

P.H.U Saymon Sp. z o.o.
tel. (58) 664 92 96
www: saymon.eu
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

OneFlow® WATTS to system ograniczający powstawanie osadów w... ¬ więcej...

 
Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Czarny scenariusz zaczyna się spełniać. Nikt już nie ma złudzeń co do nadchodzących... ¬ więcej...

 
Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Logamax plus GB172iT to kocioł z możliwością komfortowego dopasowania. Zapewnia... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet