gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

   UponorWerit

  Schell

Ferdom   
Pipelife
Eko-Bio

SFA Poland Sp. z o.o.Diamond


Ferro
Grupa Armatura
   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

  logotyp Faneco

polecamy

Szkodliwe substancje w wodzie czyli co pijemy...

artykuł promocyjny


Wraz z rozwojem naszej cywilizacji coraz bardziej kurczą się zasoby czystej wody na naszej planecie. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci gwałtownie rośnie w wodzie pitnej ilość składników zdecydowanie niekorzystnych dla zdrowia człowieka. Toksyny z produkcji tworzyw sztucznych, metale ciężkie ze ścieków przemysłowych, pestycydy i herbicydy z pól i łąk ściekające do ujęć wody pitnej są puszką Pandory, której otwarcie może mieć katastrofalne następstwa.

 

Aquaphor -filtr odwróconej osmozy Morion, czysta woda

 

Ministerstwo Ochrony Środowiska w Polsce twierdzi, iż wody 1-szej klasy, ustawowo nadającej się do picia jest tylko 2,4%. Oznacza to, iż woda, która płynie z naszych kranów jest praktycznie nie do użycia. prof. dr Hab. Zbigniew Jethon z Akademii Medycznej we Wrocławiu twierdzi, że: Co do wód podziemnych, to uzyskanie odpowiedniej jakości wody ze studni, bądź z ujęcia lokalnego staje się coraz większym problemem

Podstawową i jedyną technologią masowo stosowaną do "uzdatniania" wody pitnej w wodociągach miejskich jest jej chlorowanie. Zapobiega ono powstawaniu i rozwojowi środowisk bakteryjnych i epidemiogennych, ale jednocześnie chlor reaguje z mikroorganizmami w wodzie tworząc m.in. trihalometany, które są szkodliwe dla człowieka. Naukowcy z wielu krajów już od dłuższego czasu zwracają uwagę na szkodliwość picia zanieczyszczonej, chlorowanej wody. Badania Uniwersytetu Harward oraz Medical College z Wisconsin dowiodły iż: "Spożywanie chlorowanej wody jest przyczyną raka jelit i pęcherza moczowego." dr Herbert Schwartz z Cumberland College w New Jersey twierdzi, że "Chlor w wodzie przedstawia tak duże zagrożenie dla zdrowia ludzi, że powinien być całkowicie zabroniony jako środek dezynfekujący wodę pitną. Jest on swoistą bombą czasową. Rak, problemy kardiologiczne, utrata pamięci... są to problemy ściśle związane z obecnością chloru w wodzie". Reuters, w listopadzie 1997 donosił: a należy nadmieniać, że ten raport odnosił się do krajów Europy Zachodniej, gdzie poziom nasycenia chlorem jest znacznie niższy, niż w Polsce.

Ale nie tylko picie chlorowanej wody przedstawia zagrożenie dla zdrowia. Zaskakujący jest fakt, że branie kąpieli w wannie lub pod prysznicem jest jeszcze bardziej niebezpieczne. Otóż w czasie kąpieli w wannie pory w skórze otwierają się i nasze ciało zachowuje się jak gąbka- wchłaniając chlor. Co więcej, rozpylany pod prysznicem chlor zamienia się w Chloroform, toksyczną substancję, którą kąpiąc się zupełnie nieświadomie wdychamy. "Jednym z głównych powodów arteriosklerozy oraz zawałów serca jest nic innego jak cicha obecność chloru w wodzie pitnej". Zawały, Cholesterol, Chlor - dr J. M. Price. "Chlor jest największym zabójcą tego wieku. Zapobiegając jednej epidemii, stworzył następną, której następstwa trudno nawet dzisiaj przewidzieć."- napisał autor książki Woda może zagrażać twojemu życiu -Dr N. W. Walker.

W codziennym życiu nie przywiązujemy specjalnie uwagi do tego jaka woda płynie z naszych kranów. Gdy nad kawą unosi się zapaszek chloru, to jesteśmy go w stanie ścierpieć, ponieważ przez lata przyzwyczailiśmy się do jego obecności. Tylko od nas zależy, czy będziemy dbać o własne zdrowie.

 

Bartosz - uzdatnianie wody

 

 

Główne zagrożenia

 

Syntetyczne, organiczne związki chemiczne - produkowane przez człowieka do wielu zastosowań, mają silne negatywne działanie na krew, system nerwowy. W większości są rakotwórcze. Woda powinna być całkowicie wolna od nich.

Nieorganiczne związki chemiczne - mogą występować w sposób naturalny. W dużych ilościach lub działając w sposób ciągły mogą uszkodzić system nerwowy, system krwionośny, krew, kości i skórę.
Miedź i ołów - generalnie dostają się do wody po opuszczeniu stacji uzdatniania. Tak więc powinny być monitorowane w domach.

Jednak nie jesteśmy skazanie na zagładę. Istnieje rozwiązanie - czysta filtrowana woda we własnym domu lub biurze.
 

Kupując filtry renomowanych firm, mamy czystą i zdrową wodę na wyciągnięcie ręki. Poza tym koszt przefiltrowanej wody jest kilkakrotnie niższy niż butelkowanej wody mineralnej, a jej jakość jest gwarantowana badaniami w laboratoriach amerykańskich i polskich. Dobór odpowiedniego filtra oraz systematyczna wymiana wkładów daje stałą możliwość kontroli jakości uzyskiwanej wody. Największą zaletą tej metody jest to, że z zasobów czystej i taniej wody można korzystać bez ograniczeń. Starczy jej do picia, przygotowania posiłków, kąpielii, a nawet podlewania kwiatków.


 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Redakcja
Zdjęcia: Aquaphor Poland


Zobacz także
Inwestycja, która pozwala zaoszczędzić pieniądze

Inwestycja, która pozwala zaoszczędzić pieniądze


Koszty życia niestety stale rosną i nie mamy... ¬ więcej...

 
Komfort filtrowanej wody prosto z kranu

Komfort filtrowanej wody prosto z kranu

Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, by urządzić kuchnię z wykorzystaniem... ¬ więcej...

 
Wodostacja. Nowy wymiar nawodnienia od Dafi

Wodostacja. Nowy wymiar nawodnienia od Dafi

Polski lider butelek i dzbanków filtrujących do wody kranowej Dafi zaprezentował... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet