gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca
NTS top w nowym oknie

Aquaphor patron


System uzdatniania wody Saymon - CrystalRight?

aktualizacja: 29-12-2016, 06:41 – artykuł promocyjny


Warto odkryć liczne i różne zalety jednocyklicznego multisystemu uzdatniania wody Saymon - CrystalRight™. Nowy produkt uzdatniania wody zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla przemysłu. CrystalRight™ jest zeolitem wytwarzanym specjalnie do uzdatniania wody pitnej, użytkowej, technologicznej, a także wody kotłowej. Instalacja uzdatniania wody, Multisystem Saymon - CrystalRight™ pracuje całkowicie automatycznie.

Kompletna instalacja składa się ze sterownika elektronicznego, czasowego lub objętościowego, kolumny jonowymiennej, zbiornika solankowego oraz złoża CrystalRight™ o właściwościach jonowymiennych, zmiękczających, filtracyjnych, adsorpcyjnych i neutralizujących. CrystalRight™ wykazuje doskonałe własności usuwania wapnia, żelaza, manganu poprzez wymianę jonową oraz amonu i resztek siarkowodoru, chloru i innych związków poprzez adsorpcję, a ponadto efektywnie zmiękcza wodę i neutralizuje zwiększając wartość pH oraz filtruje zanieczyszczenia organiczne oraz nierozpuszczalne związki i zawiesiny nieorganiczne.
 


Multisystem Saymon - CrystalRight™ zastępuje więc wielosegmentowe tradycyjne instalacje składające się z reguły z filtra mechanicznego, odżelaziacza, odmanganiacza, zmiękczacza i filtra węglowego – korekcyjnego. To oznacza oszczędność kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, a także niezbędnego miejsca do zabudowy urządzeń.

W przeciwieństwie do tradycyjnych kuleczek żywicznych jonowymiennych, CrystalRight™ gwarantuje lepsze uzdatnianie i filtrację. CrystalRight™ to zeolitowe kryształki; uwodnione glinokrzemiany sodu, wytwarzane na bazie ekskluzywnej technologii jako wytwory hydrotermalne, krystalizujące się w układzie jednoskośnym, a także rombowatym lub trygonalnym.

Cechą charakterystyczną ich struktury jest istnienie w sieci krystalicznej dużych wolnych przestrzeni tworzących system otwartych kanalików wchłaniających cząsteczki wody, co umożliwia pobieranie i oddawanie wody bez niszczenia struktury minerału oraz gwarantuje doskonałe właściwości jonowymienne i adsorpcyjne. W zależności od wielkości struktury krystalicznej, a tym samym od różnych właściwości jonowymiennych i adsorpcyjnych, rozróżniamy CrystalRight™ CR 100 oraz CrystalRight™ CR 200.

Dzięki krystalicznej strukturze CrystalRight™ zdecydowanie wyróżnia się spośród klasycznych zmiękczaczy wody. Uzdatnianie wody następuje podczas jednocyklicznego przepływu wody przez złoże. CrystalRight™ na drodze jonowymiennej doskonale usuwa niepożądane, a wręcz szkodliwe pierwiastki: wapń, żelazo, mangan oraz inne związki. Jeżeli zaś żelazo i mangan występują w postaci związanej i utlenionej, to działa jak klasyczny zmiękczacz wody usuwający wapń oraz jak produkt filtracyjny zatrzymujący żelazo i mangan. Zeolit na drodze adsorpcji usuwa również amon, chlor i resztki siarkowodoru i inne związki. Obecność tych substancji częstokroć jest przyczyną dodatkowego problemu z wodą jakim jest nieprzyjemny zapach. Podczas przepływu wody kryształki zeolitowe wchłaniają i zatrzymują niepożądane substancje. Zeolit nie ulega uszkodzeniu pod wpływem chloru stosowanego podczas dezynfekcji wody. Chlorowanie wody nie tylko ją odkaża tradycyjnie, lecz w przypadku stosowania CrystalRight™ zaadsorbowane cząsteczki chloru przedłużają działanie bakteriobójcze, zaś dzięki adsorpcji następuje równocześnie zmniejszenie zawartości chloru w wodzie użytkowej. Natomiast adsorpcja kwaśnych jonów wodorowych neutralizuje i zwiększa pH średnio kwaśnej wody. CrystalRight™ jest sypką substancją strukturalno krystaliczną, bezbarwną, żółtoszarą lub różowoszarą.

Istotnym elementem Multisystemu Saymon - CrystalRight™ jest proces regeneracji złoża, podczas którego następuje odtworzenie właściwości jonowymiennych i jego oczyszczenie, a także formatowanie. Regeneracja odbywa się na drodze tradycyjnego i przeciwprądowego płukania nasyconym roztworem soli, chlorku sodu, przy czym zużywa się go do 30% mniej niż w przypadku żywic zmiękczających, osiągając 100% oczyszczenia zeolitu w wyniku gruntownego wypłukania wchłoniętych substancji i przywrócenia zdolności uzdatniających w wyniku jonowymiennego związania sodu i wydalenia wapnia, żelaza i manganu. W trakcie regeneracyjnego płukania solankowego całkowite oczyszczenie i przywrócenie właściwości uzdatniających złoża jest niezmiernie ważne, ponieważ decyduje o jego trwałości i efektywności działania. Regeneracja jest procesem bezobsługowym, a jej częstotliwość zależy od ilości wody poddanej uzdatnianiu.


 

Kontakt w sprawie produktów:

P.H.U Saymon Sp. z o.o.
tel. (58) 664 92 96
www: saymon.eu
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kiedy zanieczyszczona woda wymaga dezynfekcji?

Kiedy zanieczyszczona woda wymaga dezynfekcji?

Korzystając z wody w naszych domach w różny sposób, możemy zauważyć... ¬ więcej...

 
Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Odwrócona osmoza jest nowoczesną technologią polegającą na wytwarzaniu najwyższej... ¬ więcej...

 
Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczania wody nie tylko całkowicie likwiduje problem kamienia kotłowego.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet