gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Kompaktowe węzły cieplne Elektrotermex

aktualizacja: 27-12-2021, 12:53 – artykuł promocyjny


Węzły cieplne mogą być wykorzystane wszędzie tam, gdzie dociera ciepło z sieci miejskiej, a odbiorcom zależy na wygodzie i niezawodności w odbiorze energii. Obecnie stosowane węzły cieplne to zespoły o niewielkich wymiarach i modułowej budowie, pozwalającej na dostosowanie do wymogów gabarytowych pomieszczenia, jak również umożliwiającej swobodny dostęp do elementów składowych. Kompaktowe wykonanie nadaje węzłom estetyczny wygląd i dużą funkcjonalność, dając wszystkim odbiorcom ciepła wygodę i komfort.

Nowoczesne, kompaktowe węzły cieplne są zespołami w pełni zautomatyzowanymi. Posiadają możliwość regulacji temperatury zarówno w zależności od warunków wewnętrznych jak też pogodowych, dając przy tym wymierne wyniki w oszczędnym gospodarowaniu ciepłem. Są urządzeniami niezawodnymi w zakresie dostawy energii, umożliwiającymi zmianę parametrów wg wymogów określonych warunkami lokalnymi i indywidualnymi wymaganiami klientów w układach:

  • instalacje centralnego ogrzewania,
  • instalacje centralnej ciepłej wody (c.w.u.),
  • instalacje wentylacji i klimatyzacji,
  • instalacje i urządzenia technologiczne.


Zobacz koniecznie:Dwufunkcyjny szeregowo-równoległy węzeł C.O. i C.W. ECWR

Węzeł cieplny pracuje w układzie równoległego połączenia wymiennika centralnego ogrzewania z wymiennikiem ciepłej wody. Układy centralnego ogrzewania i ciepłej wody funkcjonują niezależnie od siebie.

Przykłady:

ECWR 380 / 160 (CO / cwu)

ECWR 100 / 100


Dwufunkcyjny szeregowo-równoległy węzeł C.O. i C.W. ECWS

Węzeł cieplny pracuje w układzie szeregowo-równoległego połączenia układu centralnego ogrzewania z układem przygotowania ciepłej wody użytkowej.
W układzie klasycznym woda sieciowa z powrotu wymiennika centralnego ogrzewania kierowana jest na wymiennik 1o ciepłej wody. W przypadku dużej dysproporcji mocy między centralnym ogrzewaniem i ciepłą wodą stosujemy regulację 1o i 2o przy zastosowaniu zaworu 3-drogowego lub ogranicznika przepływu wody sieciowej na 1o ciepłej wody.

Przykłady:

ECWS 310 / 260

ECWS 140 / 100


Dwufunkcyjny szeregowo-równoległy węzeł C.O. i C.W. ECWG

Typ węzła cieplnego bazujący na wymienniku głównym, z którego zasilana jest instalacja c.o. i wymiennik wtórny podgrzewający c.w.u. Zaproponowany układ zapewnia wysoki komfort cieplny użytkowników, przy mniejszych kosztach stałych za zamówioną energię cieplną. Odpowiednio dobrana i zaprogramowana automatyka ogranicza przepływ maksymalny wody sieciowej, poprzez ogrzewanie ciepłej wody kosztem chwilowych obniżeń temperatury w instalacji centralnego ogrzewania.

Przykład:

ECWG 310 / 260


Jednofunkcyjny węzeł cieplny C.O. i C.W. typu EC

Jest to jednofunkcyjny węzeł cieplny pracujący tylko na potrzeby układu centralnego ogrzewania zapewniający komfort cieplny dzięki regulacji temperatury wody w instalacji centralnego ogrzewania zgodnie z zaprogramowaną charakterystyką.

Przykłady:

EC 700

EC 100


Węzły grupowe (stacje cieplne)

Węzły tego typu montowane są najczęściej w miejsce likwidowanych lokalnych kotłowni opalanych węglem i emitujących duże ilości szkodliwych substancji. Firma nasza realizuje tego typu obiekty "pod klucz" tzn. od projektu technicznego poprzez roboty technologiczne i budowlane, kończąc na uruchomieniu i przekazaniu dla użytkownika. Węzły tego typu pracują w układzie szeregowo-równoległym centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Uzyskujemy dzięki temu mniejszy przepływ wody sieciowej i lepsze schłodzenie powrotu.

Przykłady:

Browar Warka

Biurowiec MARS w Warszawie


Każdy duży węzeł cieplny jest wykonywany na podstawie jednostkowego projektu technologicznego i konstrukcyjnego. Wykonanie "na miarę" daje gwarancję, że można go dopasować do każdego pomieszczenia oraz do rozmaitych parametrów sieci cieplnej i instalacji. Wykonanie na hali produkcyjnej przez doświadczoną załogę przyspiesza montaż węzła cieplnego i pozwala na obniżenie ceny. 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Elektrotermex Sp. z o.o.


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet