Z zaworami ARV Vario ProClick Masz wpływ na przepływ!

artykuł promocyjny


Nowa generacja zaworów marki AFRISO ma wiele zalet - niski moment obrotowy, niski przeciek wewnętrzny oraz możliwość elastycznego doboru pod wymagany przepływ zgodnie z Kvs. Zawory ARV od AFRISO są znane i cenione wśród instalatorów w całej Polsce.

3 drogowy zawór

Wpływ na przepływ

 

Nowa generacja 3-drogowych zaworów mieszających ARV Vario ProClick umożliwia zmianę Kvs (przepustowości) na zamontowanym zaworze, co stanowi wyjątkową przewagę. Zapewnia to wysoką precyzję regulacji. Innowacyjna wielostopniowa zmiana Kvs w dostępnej gamie zaworów pozwala na regulację w zakresie między 3,5 a aż 50 m3/h.

 

To istotny parametr, bo za mały Kvs powoduje ograniczenie przepływu, zbyt duże opory i spadki ciśnienia, co z kolei skutkuje stratami energii, dławieniem przepływu, zmniejszeniem wydajności systemu i w konsekwencji niedogrzewanie pomieszczeń. Z drugiej strony zbyt wysoki Kvs oznacza gorsze właściwości regulacyjne oraz duże wahania temperatury w instalacji. Zamiast pracować w zadanej temperaturze, zawór w takiej sytuacji będzie oscylował np. 3 stopnie powyżej i poniżej, nie wypełniając swojego zadania. To z kolei wpłynie na ciągłą pracę siłownika i innej armatury, znacznie skracając ich żywotność. Pomieszczenia pozostają niedogrzane lub przegrzane.

Zawory ARV Proclick

 

Przemyślana budowa

 

3-drogowe obrotowe zawory mieszające ARV Vario ProClick mają ulepszoną konstrukcję wewnętrzną, co umożliwiło osiągnięcie jak najmniejszego przecieku wewnętrznego. To istotne zwłaszcza przy wykorzystaniu zaworów w funkcji przełączania dwóch strumieni przepływu. W takiej sytuacji zawór pozwala na większą kontrolę obiegu medium i mniejsze straty energii(np. latem).

 

Do tego nowa generacja zaworów ma niski moment obrotowy, co wpływa na łatwość regulacji i mniejsze zużycie siłownika.

Zawór mieszający

Prosty montaż

 

System ProClick w nowych zaworach AFRISO to kolejne udogodnienie, które pozwala instalować siłownik bezpośrednio na zaworze, bez wykorzystania narzędzi czy dodatkowych adapterów.

 

Zawór z dwustronną skalą z podziałkami 0-10 i 10-0 umożliwia instalację zaworu w różnych pozycjach. Wskaźnik położenia zawieradła to łatwa nastawa i kontrola pracy instalacji, ponieważ pokrętło posiada wyraźne oznaczenie umiejscowienia zawieradła wewnątrz korpusu, tym samym umożliwiając precyzyjne operowanie zaworem.

 

Zwiększona trwałość

 

Elementy wewnętrzne zaworu są wykonane z tworzywa sztucznego, a więc nie ulegają korozji, nie odkształcają się pod wpływem temperatury i nie niszczeją pod wpływem zanieczyszczeń. Zawory są też ekologiczne - powstają z materiałów, do których produkcji w minimalnym stopniu zużyto surowce naturalne.

 

3-drogowe obrotowe zawory mieszające ARV Vario ProClick sprawdzą się w każdym domu jednorodzinnym. Świetnie współpracują z ogrzewaniem podłogowy do 30 kW, umożliwiając regulację przepływu zaworów na bieżąco dla każdego źródła ciepła w nowych i modernizowanych instalacjach.

 

Nowa generacja zaworów ARV ProClick gwarantuje ,,wpływ na przepływ" - umożliwia elastyczny dobór zaworu w zgodzie z odpowiednim Kvs bez potrzeby zmiany zamontowanego zaworu. Ułatwia to nie tylko pracę instalatorów na co dzień, ale również prawidłową pracę układu.

Kontakt w sprawie produktów:

AFRISO sp. z o.o.
tel. 32 330 33 55
www: www.afriso.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Technologia budowania współczesnych domów wraz z coraz to wyższymi wymaganiami... ¬ więcej...
 
Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Ogrzewanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb to klucz do komfortu i oszczędności... ¬ więcej...
 
Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Co roku wraz z początkiem sezonu grzewczego mnóstwo osób zadaje sobie to... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2024 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetregulus

regulus

Facebook