Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

Bosch - patron


Steruj ogrzewaniem z ENGO Controls! Płać rachunki niższe do 30%

artykuł promocyjny


Sterowanie temperaturą z ENGO Controls ogranicza zużycie energii grzewczej w domach, hotelach, obiektach rekreacyjnych. Zapewnia oszczędności grzewcze, komfort termiczny oraz zwiększa bezpieczeństwo.

Ql Controls - oszczędne ogrzewanie

Dlaczego sterowanie temperaturą pomaga oszczędzać pieniądze?

 

Ponieważ na bieżąco kontroluje parametry grzewcze w całym budynku, dostosowując pracę ogrzewania do potrzeb użytkowników. Mniej ważne, czy źródłem ciepła jest kocioł gazowy, węglowy, elektryczny. Ważny jest sposób, w jaki instalacja pobiera paliwo grzewcze, za które płacimy. Jeśli pobiera go więcej niż potrzeba, przegrzewając pokoje lub ogrzewając je wtedy, gdy nikt z nich nie korzysta, tracimy pieniądze.

 

Dlatego sterowania poborem jest ważne. Ale nie wystarczy po prostu sterować temperaturą. Trzeba to robić za pomocą odpowiednich urządzeń. Jeżeli nie korzystamy z nowoczesnych, energooszczędnych sterowników, oszczędzanie energii grzewczej nie może się udać.

 

Największy sens ma wybór produktów z takimi algorytmami sterującymi, które precyzyjnie pilnują poboru. Tylko wtedy mamy 100% pewności, że nasza instalacja zużywa jedynie tyle czynnika grzewczego, ile musi, żebyśmy czuli się komfortowo.

 

Wybierając sterowanie strefowe możemy obniżyć temperaturę w miejscach, w których rzadziej przebywamy lub gdzie komfort termiczny nie jest potrzebny każdego dnia. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się też w domach wypoczynkowych, hotelach, szkołach, szpitalach – tam, gdzie zapotrzebowanie grzewcze jest zmienne.

 

Zimą opłaty za ogrzewanie to potężne obciążenie dla budżetu. Na szczęście jest na nie sposób. Ekonomiczna temperatura realnie zmniejsza koszty eksploatacji budynku. Ze sterowniami ENGO Controls zaoszczędzimy na rachunkach nawet do 30%.

 

Czy sterowanie ogrzewaniem jest trudne?

 

Nie, jeśli wybierzemy właściwy system. Montaż produktów ENGO Controls zawsze odbywa się intuicyjnie i bezproblemowo. Do wyboru są urządzenia przewodowe, bezprzewodowo oraz specjalność marki – sterowniki internetowe.

 

Co warte uwagi, ENGO Controls gwarantuje bezpłatne i bezterminowe wsparcie techniczne przy doborze, instalacji i użytkowaniu.

 

Efektywność sterowania marki ENGO Controls potwierdzają klienci indywidualni, ale też hotelarze, architekci i gospodarze budynków użyteczności publicznej.

 

Dlaczego klienci rekomendują sterowanie ogrzewaniem ENGO Controls? Ponieważ doświadczyli jego skuteczności.

 

Jeden z klientów zmagał się z coraz wyższymi opłatami i brakiem kontroli nad pokojami, które podnajmował studentom. Lokatorzy nieodpowiedzialnie zarządzali poborem energii, co w efekcie potęgowało koszty grzewcze. Źródłem ciepła w domu klienta jest kocioł olejowy. Chcąc rozwiązać problem, gospodarz zamontował regulatory internetowe ENGO Controls. Zapisał w systemie maksymalną temperaturę zadaną (22,5?), a następnie zainstalował czujniki otwarcia przy oknach wynajmowanych pokoi – regulatory automatycznie wstrzymywały grzanie przy wietrzeniu. Te nieskomplikowane działania przyniosły oszczędności. Zużycie oleju opałowego zmniejszyło się do 4 litrów na dobę – z wyjściowych 7.

 

Innym przykładem jest historia właściciela domu wypoczynkowego w górach, ogrzewanego gazem. Przed otwarciem obiektu dla gości klient obawiał się, czy uniesie sezonowe opłaty grzewcze, nie windując cen – czego nie chciał robić. Przygotowując projekt domku przeliczył zapotrzebowaniem na energię użytkową (konieczną np. do ogrzania budynku). Szacunki były niepokojąco niekorzystne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę niepewną sytuację na rynku paliw. Właściciel był poważnie zaniepokojony, gdyż zainwestował w wymarzony biznes mnóstwo pieniędzy, a nie chciał proponować gościom monstrualnych cen. To skłoniło go do znalezienia energooszczędnych sterowników, które zmniejszyły zimowe zużycie gazu. Zdecydował się na ENGO Controls i efekt przerósł jego oczekiwania. Gospodarz zyskał oszczędności rzędu 30% w stosunku do opłat, które musiałby ponosić bez skutecznego systemu sterowania.

 

Z ENGO Controls zawsze oszczędzasz

 

Sterowanie ogrzewaniem daje kontrolę nad wydatkami – zwłaszcza tymi, które zimą „pożerają” największą część domowego budżetu. Kontroluje ogrzewanie.

 

Wybierając ENGO Controls klient otrzymuje w pakiecie komfort i bezpieczeństwo. W aplikacji mobilnej może monitorować historię temperatur i na bieżąco wprowadzać poprawki – ku lepszej wydajności. A gdy już wybierze najbardziej ekonomiczne dla siebie ustawienia, może je zablokować, żeby nikt (np. lokator, gość hotelowy, pacjent w szpitalu czy uczeń w szkole) nie dokonał złych zmian w poborze energii.

 

Funkcja ta jest kluczowa także dla osób, które szukają dodatkowych zabezpieczeń przed awarią instalacji. Wprowadzenie zbyt niskich lub wysokich wartości temperatury może skutkować uszkodzeniem systemu. W razie niepokojących zdarzeń, powstrzymamy każdą zmianę parametrów (zablokujemy wybrane regulatory).
Sterowniki ENGO Controls to urządzenia szeroko otwarte na świat galopującej technologii – współpracują z platformą Tuya. Pozwala to na obsługę w aplikacji ENGO Smart wszystkich urządzeń, które również są kompatybilne z Tuya. Taka uniwersalność jest coraz bardziej poszukiwana, bo pozwala stworzyć system inteligentnego sterowania domem za pomocą wielu marek, wielu producentów. To z kolei daje możliwość nieograniczonego budowania dowolnych zależności między smart elektroniką.

 

Jakość ENGO Controls robi ogromną różnicę. Nie da się osiągnąć tych wszystkich korzyści przy wyborze rozwiązań mniej rozbudowanych technologicznie.

Engo Controls zalety

Poznaj markę i dobierz produkty dla swoich oszczędności: www.engocontrols.com

Kontakt w sprawie produktów:

QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.
tel. 32 700 74 53; 32 750 65 05 - wsparcie techniczne
www: engocontrols.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Powietrze - podstępny wróg sprawnej instalacji grzewczej

Powietrze - podstępny wróg sprawnej instalacji grzewczej

Obecność powietrza w instalacji grzewczej grozi kilkoma komplikacjami. Powietrze może... ¬ więcej...
 
Kotły Evodens Pro AMC do zastosowań komercyjnych - od De Dietrich

Kotły Evodens Pro AMC do zastosowań komercyjnych - od De Dietrich

 Marka De Dietrich poszerza ofertę kotłów z zakresu Techniki Komercyjnej... ¬ więcej...
 
Obniż opłaty za ogrzewanie nawet o 55% z TECH Sterowniki!

Obniż opłaty za ogrzewanie nawet o 55% z TECH Sterowniki!

Pogoda w Polsce często bywa nieprzewidywalna. I chociaż upływające lato pozwoliło... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetFacebook