Efektywna i komfortowa wentylacja dzięki centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła Vent 5001 C

artykuł promocyjny


Efektywna w działaniu i prosta w obsłudze wentylacja, powinna łączyć w sobie trzy najważniejsze cechy. Sterowanie dopasowane do zapotrzebowania dzięki zintegrowanym czujnikom temperatury i wilgotności. Elastyczność dzięki obrotowym przyłączom powietrza i łatwym zmianom przyłączy. Oszczędność energii dzięki odzyskowi do 90% ciepła z powietrza. Taka właśnie jest centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Vent 50001C marki Bosch Home Comfort.

 

Bosch home comfort vent 5001 c

 

Vent 5001 C uzupełnia nowoczesną serię produktów Bosch Home Comfort o nową jednostkę wentylacyjną z odzyskiem ciepła do użytku w pomieszczeniach mieszkalnych. Dzięki inteligentnym czujnikom temperatury i wilgotności Vent 5001 C dostarcza świeże i czyste powietrze do mieszkań i domów.

Zamontowane standardowo czujniki rejestrują i zarządzają poziomem wilgotności, LZO (lotne związki organiczne) i temperatury. Dzięki Vent 5001 C można odzyskać do 90% ciepła zawartego w wywiewanym powietrzu, które podczas normalnej wentylacji uciekałoby na zewnątrz. Pozwala to znacznie obniżyć koszty ogrzewania.
Vent 5001 C jest fabrycznie wyposażony w elektryczną nagrzewnicę wstępną i mechaniczne obejście (by-pass). Oba komponenty to nowoczesne rozwiązania zwiększające wygodę użytkowania urządzenia. Bypass zapewnia przyjemny chłód nocą, w czasie upałów, ponieważ pozwala na skierowanie chłodniejszego powietrza z zewnątrz do pomieszczenia bez podgrzewania go ciepłem wywiewanego powietrza. Zimą elektryczne podgrzewanie zapewnia ochronę przed zamarzaniem, dzięki czemu urządzenie pracuje nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

 

centrala wentylacyjna od bosch home comfort    centrala wentylacyjna 50001 c od bosch home comfort

 

Szybka instalacja

Dla profesjonalistów z branży HVAC instalacja Vent 5001 C nie zajmuje dużo czasu. Odpowiednie akcesoria ułatwiają montaż na ścianie, tuż obok innych urządzeń, takich jak pompa ciepła Bosch lub bezpośrednio na podłodze na poddaszu. Dodatkowym atutem są przyłącza wentylacyjne, które w prosty sposób można ręcznie przesuwać z pozycji pionowej do poziomej oraz zapewniają dodatkowe możliwości montażu. W zależności od warunków przestrzennych mogą przesuwać się w górę lub obracać o 90 stopni w poziomie. Nie trzeba brać tego pod uwagę w trakcie zamówienia, ponieważ urządzenie można wyregulować na miejscu montażu. Instalacja Vent 5001 C zajmuje niewiele czasu, nawet przy modernizacji istniejącego systemu. Regulacja urządzeń wentylacyjnych jest łatwa dzięki sterownikowi nagrzewnicy - nie są wymagane żadne dodatkowe narzędzia. Tak łatwa jak instalacja, jest też późniejsza konserwacja . Wystarczy zdjąć przednią pokrywę, aby wymienić filtr. Narzędzia nie są do tego potrzebne.

Kompaktowy rozmiar w większości zastosowań

Vent 50001 C ma kompaktowe wymiary: 79x60x84 cm i nadaje się do montażu nawet w małych pomieszczeniach. W zależności od wielkości budynku i innych indywidualnych wymagań dostępne są wielkości wydajności o maksymalnej natężeniu przepływu 260 i 450 m2 na godzinę.

Wszystko z jednego źródła

Dzięki kompleksowej gamie rozwiązań do ogrzewania, klimatyzacji i zarządzania energią, Bosch Home Comfort oferuje różne rozwiązania dla domu zaopatrzonego w energię elektryczną . Centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła, pompę ciepła, kocioł i system zarządzania energią cieplną można połączyć w jeden przyjazny dla środowiska system grzewczy. Podejście systemowe „wszystko z jednego źródła” ma istotne użytkownicy mają do dyspozycji jedną osobę do kontaktu odnośnie wszystkich urządzeń. Ponadto wszystkie komponenty mają tę samą estetykę i można nimi również inteligentnie sterować za pomocą konwencjonalnego sterownika kotła lub pompy ciepła, a po pobraniu aplikacji Bosch HomeCom Easy także za pomocą smartfona.

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
tel. Infolinia 801 777 801
www: www.buderus.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Rekuperacja dla niedużych domów i mieszkań - komfort na który Cię stać

Rekuperacja dla niedużych domów i mieszkań - komfort na który Cię stać

Wentylacja jest kluczowym elementem dla zapewnienia zdrowego i komfortowego środowiska... ¬ więcej...
 
Wilo-Plavis 2G - energooszczędna, niezawodna i komfortowa pompa do kondensatu

Wilo-Plavis 2G - energooszczędna, niezawodna i komfortowa pompa do kondensatu

Podczas pracy kotła kondensacyjnego, klimatyzacji czy też pompy ciepła powstają skropliny.... ¬ więcej...
 
Idealne rozwiązanie dla domowej wentylacji - chłodnico-nagrzewnica kanałowa

Idealne rozwiązanie dla domowej wentylacji - chłodnico-nagrzewnica kanałowa

Firma ALNOR poszerzyła swoją ofertę o kolejny produkt, jakim jest chłodnico-nagrzewnica... ¬ więcej...
 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.  Systherm Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji     ebm Papst       VBW   bartosz logo Wienkra    AUX        Uniwersal   Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      armacell logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook