gorące tematy


tagi


partnerzy w dziale

   Werit

Ferdom

logotyp Faneco
PipelifeEko-Bio

logo sfa

logo armacell


Ferro
Grupa Armatura
   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

polecamy

Armatura gazowa marki Diamond

artykuł promocyjny


Armaturę gazową firmy Diamond wykonuje się w nowoczesnych fabrykach pod szczególnym nadzorem Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie oraz KIWA NEDERLAND B.V. w Holandii. Każdy etap produkcji kontrolowany jest przez inspektorów, zgodnie z systemem oceny 1.

Gwarancja bezpieczeństwa i najwyższej jakości


Dzięki przeprowadzanym audytom procesu produkcji, produkty marki Diamond zapewniają:

  • Gwarancję bezpieczeństwa dla użytkowników.
  • Najwyższą jakość wykonania.
  • Niezawodność elementów.
  • Najwyższą jakość materiałów.


Oferta marki Diamond zawiera kurki kulowe do gazu (w wersjach ze stalowym uchwytem lub aluminiowym motylkiem – w rozmiarach od ½ do 2‘’), filtry do gazu oraz przyłącza gazowe.

Zawór kurek kulowy do gazu z aluminiowym motylkiem

Kurki kulowe TYP 2200 to kurki o wysokiej jakości, które służą do kontrolowania przepływu w instalacjach gazowych w budynkach zasilanych gazem (dla rodziny gazów 1, 2, 3, zgodnie z normą PN-E N 437). Wytworzone zostały z wysokogatunkowego mosiądzu z uszczelnieniem chromowanej kuli PTFE. Dostępne są w dwóch wersjach: z rączką stalową lub motylkiem aluminiowym w kolorze żółtym.

Kurki kulowe do gazu marki Diamond

Wszystkie kurki są poddawane procesowi piaskowania i następnie niklowane, co zapewnia im solidne wykonanie. Na korpusach kurków znajduje się trwałe oznakowanie zgodnie z europejskimi normami. Produkowane są w zakładzie, będącym pod nadzorem Instytutu Nafty i Gazu, czyli Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie.


Kurki kulowe do gazu marki Diamond to gwarancja profesjonalnej obsługi przepływu w instalacjach gazowych budynków, a przy tym spełniają wszystkie wymagania techniczne oraz prawne. Zawory Diamond zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniały niezwykłą trwałość i wysoką wydajność produktu. Ich konstrukcję dopracowano z największą starannością, mając na celu zapewnienie łatwości obsługi i instalacji armatury do gazu, przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa użytkowania.


Bezpieczne korzystanie z instalacji gazowej jest niezwykle istotne, dlatego warto zdecydować się na właściwą i sprawdzoną armaturę do gazu.


Parametry robocze kurków kulowych firmy Diamond:

  • maksymalne ciśnienie robocze 0,5 MPa (klasa ciśnieniowa MOP5)
  • klasa temperaturowa T2 (zakres temperatur od -20°C do + 60°C)


Filtr skośny TYP 2300 pełnoprzelotowy do instalacji gazowej w budynkach dla rodziny gazów 1, 2 ,3, ma za zadanie wychwytywać zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości 0,2 (±0,02) mm. Korpus oraz korek wytworzono z mosiądzu wysokiego gatunku, natomiast wkład filtrujący wykonano ze stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Filtry marki Diamond zostały solidnie wykonane, a ich oznaczenie na korpusach jest trwałe i zgodne z europejskimi normami. Są one produkowane w zakładzie, który podlega nadzorowi i regularnym audytom prowadzonym przez Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie.

Filtr skośny do instalacji gazowych

Przewód przyłączeniowy Diamond Flex DN 12 posiada dwie główne części, które zrobiono ze stali nierdzewnej – elastyczną karbowaną rurę z przyspawanymi przyłączami oraz oplot siatkowy rury. Przewód jest zabezpieczony osłoną z PVC na zewnętrznej stronie. Przyłącze wraz ze zawalcowaną, luźną, mosiężną nakrętką, jest w posiadaniu uszczelki z NBR, w wersji kątowej – mosiężne kolano. Przeznaczeniem przewodu jest przyłączanie urządzeń domowych do instalacji gazowej w budynkach dla rodziny gazów 1, 2 i 3 o ciśnieniu do 0,5 bara.

Przewód przyłączeniowy Diamond Flex DN 12Przewód przyłączeniowy Diamond Flex DN12

Przewody przyłączeniowe gazowe elastyczne KAS z karbowanej stali nierdzewnej przeznaczono do podłączania urządzeń gazowych w budownictwie mieszkalnym i innych zastosowań, gdzie obecne jest zasilanie paliwami gazowymi. Przewody gazowe Diamond wytwarzane są zgodnie z normą UNI 11353:2010. Przewód karbowany wykonano ze stali kwasoodpornej gatunku AISI 316, a dodatkowo zabezpieczono osłoną z tworzywa sztucznego. Zastosowanie rury karbowanej pozwoli na jednorazowe rozciągnięcie do odpowiedniej długości i formowanie ich kształtu w dowolny sposób, aby zapewnić optymalne ułożenie przewodu.

Przewód przyłączeniowy gazowy elastyczny KAS

 

Przewody przyłączeniowe gazowe elastyczne KAS

 

Przewody przyłączeniowe firmy Diamond przeznaczono do podłączania urządzeń gazowych zamontowanych na stałe. Mowa o przewodach jednokrotnego formowania (połączenia nieelastyczne), co oznacza, że po rozciągnięciu przewodu nie można go przywrócić do pierwotnego stanu. Przewody te zrobiono z wysokiej jakości, karbowanej stali nierdzewnej, a dodatkowo chronione są termokurczliwą osłoną z tworzywa sztucznego. Dostępne są dwie wersje przewodów: z nakrętkami po obu stronach lub z nakrętką po jednej stronie i końcówką przyłączeniową z gwintem zewnętrznym po drugiej. Przewody można znaleźć w rozmiarze DN15 (z gwintami przyłączeniowymi w rozmiarze 1/2) oraz w rozmiarze DN20 (z gwintami przyłączeniowymi w rozmiarze 3/4).


Dzięki tym przewodom można bezpiecznie i bezproblemowo podłączyć urządzenia spalające paliwa gazowe, co znacznie zredukuje koszty i czas instalacji.


Przy produkcji przewodów przyłączeniowych gazowych elastycznych KAS firmy Diamond zachowywane są najwyższe standardy bezpieczeństwa – produkt spełnia wymagania standardu UNI 11353. Przewody przeznaczono do działania przy maksymalnym ciśnieniu 0,5 bar oraz temperatury otoczenia w zakresie -20°C do 120°C.

Przewody przyłączeniowe firmy Diamond

Charakterystyka rozmiaru DN15:
 

  • WW – G ½ x G ½ – w długościach 200-400 mm oraz 300-600 mm (długość początkowa-długość maksymalna po rozciągnięciu)
  • WZ – G ½ x R ½ – w długościach 200-400 mm, 300-600 mm oraz 500-1000 mm (długość początkowa-długość maksymalna po rozciągnięciu)


Charakterystyka rozmiaru DN20:

  • WW – G ¾ x G ¾ – w długościach 200-400mm oraz 300-600 mm (długość początkowa-długość maksymalna po rozciągnięciu)
  • WZ – G ¾ x R ¾ – w długościach 200-400mm, 300-600 mm oraz 500-1000 mm (długość początkowa-długość maksymalna po rozciągnięciu)
Kontakt w sprawie produktów:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe DIAMOND Sp. z o.o.
tel. (+48) 12 442 00 59
www: www.diamond.pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowości w asortymencie GEBO: Mosiężne zawory grzybkowe, zawory czerpalne ze stali nierdzewnej i wiele więcej!

Nowości w asortymencie GEBO: Mosiężne zawory grzybkowe, zawory czerpalne ze stali nierdzewnej i wiele więcej!

GEBO, wiodąca marka specjalizująca się w naprawie systemów instalacyjnych, z... ¬ więcej...
 
GEBO - pionier w dziedzinie złączek zaciskowych

GEBO - pionier w dziedzinie złączek zaciskowych

Historia marki GEBO sięga aż do roku 1936. W tym właśnie czasie GEBO uzyskało patent... ¬ więcej...
 
Instalacje gazowe z miedzi

Instalacje gazowe z miedzi

Miedź to sprawdzony i pewny materiał instalacyjny, który ma wiele zastosowań.... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


Facebook