gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel

NoarkGDE

logo hsk

 nVent Werit
 

Kontakt Simon

Intersoft    W2

 Elektra   logo pawbol

polecamy

Karlik - patron działu Gniazda, wtyczki, włączniki


SUNO - nowa seria gniazd i łączników ściennych od marki Legrand

artykuł promocyjny


Nowa seria gniazd i łączników SUNO marki Legrand to połączenie tradycyjnego designu z nowoczesnymi rozwiązaniami. Minimalistyczna budowa sprawia, że jest to rozwiązanie idealne do każdego wnętrza. Producent zadbał o to, aby seria SUNO miała szeroki wybór kolorów oraz wzorów, co sprawia, że można je idealnie spersonalizować i dopasować do własnych upodobań. W ofercie znajdują się między innymi gniazda telefoniczne i przesyłu danych oraz gniazda USB, a także termostaty pokojowe i wiele innych produktów o innowacyjnych funkcjach. Seria oferuje niepowtarzalne i wyjątkowe rozwiązania do każdego domu!

Gniazda i łączniki serii SUNO

Awangardowy design SUNO

 

Gniazda i łączniki SUNO zaprojektowano zgodnie z nowoczesnymi trendami designu. Mają kwadratowy kształt, który jest połączony z dyskretnym załamaniem powierzchni. Jednak to, co wyróżnia tę serię, na tle podobnych produktów, to możliwość personalizacji. Legrand stworzył trzy podstawowe kolory wykończenia łączników: biały, czarny oraz aluminium. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru spośród pięciu odcieni ramek, które zapewniają harmonię w każdym pomieszczeniu. Producent zadbał też o opcję wyboru tekstury ramki, można wybrać szczotkowane aluminium lub wzorzystą czerń. Matowe ramki dostępne są w kolorze ciemnoszarym, aluminium i czarnym, z kolei połysk występuje w kolorze białym, piaskowym i cementowym. Tyle możliwości skomponowania własnych kolorów łączników i gniazd SUNO dają możliwość stworzenia kompozycji dopasowanych do każdego wnętrza. Wszystkie produkty serii SUNO wyprodukowano z materiału barwionego w masie, a nie nawierzchniowo. Taki proces produkcji poprawia odporność na zarysowania i trwałość wszystkich produktów.

 

Innowacyjne funkcje serii SUNO i ich zastosowanie

 

Nowa seria SUNO marki Legrand zyskała aprobatę architektów, instalatorów oraz wymagających klientów końcowych. Jakie produkty można znaleźć w nowej ofercie?
 

 • Łączniki tradycyjne charakteryzuje kwadratowy kształt przycisków. Łączniki są wyposażone w podświetlenie w ciemności i mają dodatkową diodę LED. Jej zadaniem jest sygnalizowanie stanu oświetlenia w dzień i w nocy. Dioda może pracować w innym trybie i załączać się wraz z łącznikiem potwierdzając świeceniem włączenie oświetlenia zewnętrznego domu lub w ogrodzie.
   
 • Łączniki automatyczne odpowiadają za włączenie oświetlenia w nocy w momencie, gdy wykryją ruch zbliżającej się do nich osoby. Zasięg działania można ustawić indywidualnie i dopasować do własnych potrzeb.
   
 • Ściemniacze pomagają w płynnej regulacji natężenia oświetlenia. W serii SUNO znajdują się dwa rodzaje ściemniaczy: obrotowy i przyciskowy.
   
 • Gniazda wtyczkowe dostępne w wersji IP44, które są przeznaczone do kuchni i łazienki w 3 pełnych kolorach. Gniazda wtyczkowe dostępne są także w wersji płaskiej. Ten model pozwala na łatwiejsze utrzymanie gniazd w czystości. Posiadają dodatkowo wbudowane gniazdo USB C.
   
 • Gniazda USB gwarantują wysoką wydajność ładowania i występują w standardach A i C.
   
 • Łączniki sterowania roletami umożliwiają indywidualne sterowanie roletami w domu. Intuicyjnie umieszczone klawisze podnoszące i opuszczające rolety, które ułatwiają sterowanie.
   
 • Termostaty pokojowe mają możliwość współpracy z systemami grzewczo-wentylacyjnymi. Opcja termostatu dedykowanego do ogrzewania podłogowego posiada czujnik zapewniający komfort cieplny temperatury podłogi.
   
 • Gniazda telefoniczne i przesyłu danych wyposażone są w gniazda RJ11 i RJ45, kategorii 6A, 6, 5E oraz gniazda światłowodowe.
   
 • Gniazda telewizyjne zawierają gniazda do podłączenia odbiorników telewizyjnych, satelitarnych i radiowych, takie jak gniazdo TV, TV-RD, R-TV-SAT, R-TV-SAT-SAT w wersjach dedykowanych do instalacji przelotowych lub typu „gwiazda”.
   
 • Gniazda multimedialne to HDMI oraz głośnikowe.
   

Nowoczesne funkcje serii SUNO

 

Gwarancja bezpieczeństwa podczas instalacji i montażu

 

Łączniki i gniazda serii SUNO są kompatybilne z wieloma rodzajami puszek, dzięki temu, że zmniejszono wymiary mechanizmów. Wyróżniają się szybkim montażem przy wykorzystaniu złączy automatycznych. Każdy łącznik wyposażony jest w sztywny i metalowy uchwyt montażowy, punkty pomiarowe dla wykonania weryfikacji połączeń, a także schemat połączeń naniesionych na tylną część mechanizmu. Bezpieczeństwo montażu zapewnione jest dzięki zabezpieczeniu IP20, które separuje obszar instalacji od części frontowej. Produkty posiadają osłonę pazurków, aby uniknąć uszkodzenia izolacji przewodów w czasie instalacji.


Instalacja gniazda jest bardzo prosta. Cały mechanizm należy umieścić w puszce, używając wkrętów oraz pazurków. Wystarczy nałożyć ramkę na mechanizm, a na sam koniec wystarczy dokręcić plakietkę do mechanizmu, dociskając równocześnie ramkę do ściany. Łączniki są jeszcze łatwiejsze w instalacji. Należy umieścić mechanizm w puszce, używając wkrętów, a następnie zatrzasnąć w nim ramkę. Instalację kończy umieszczenie klawiszy w mechanizmie.

 

Funkcja Smart Home z serii SUNO ułatwi Ci zdalne sterowanie urządzeniami w Twoim domu

 

Łączniki ścienne SUNO with Netatmo dają możliwość korzystania z funkcji Smart Home. Pozwala to użytkownikowi na zdalne sterownie urządzeniami domowymi, co pozwala zaoszczędzić czas oraz zużycie energii. Instalacja systemu jest niezwykle prosta i nie ma konieczności instalowania go w całym domu, wystarczy zacząć od jednej funkcji – na przykład od łącznika rolet, czy oświetlenia. Dzięki temu, że tradycyjne funkcje zastępowane są odpowiednikami connected, rozbudowywanie systemu należy do niezwykle prostych czynności. Dodatkową zaletą jest fakt, że każde nowo dodane urządzenie łatwo zintegruje się z systemem. Oferta SUNO with Netatmo dostępna będzie już w 2023 roku.

Łatwe sterowanie z funkcją Smart Home z serii SUNO

Kontakt w sprawie produktów:

Legrand Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 549 23 30
Infolinia 801 133 084
www: www.legrand.pl
www.legrandwdomu.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Impedancja pętli zwarcia - co to jest?

Impedancja pętli zwarcia - co to jest?

Impedancja pętli zwarcia to ważny parametr elektryczny, który odgrywa kluczową... ¬ więcej...
 
Seria osprzętu Living Now od Bticino, marki grupy Legrand - ikona stylu i funkcjonalności

Seria osprzętu Living Now od Bticino, marki grupy Legrand - ikona stylu i funkcjonalności

Dziś coraz większą uwagę przykładamy do niebanalnych designerskich wnętrz oraz funkcjonalności... ¬ więcej...
 
Przemień swój dom w inteligentny z Simon 55 GO

Przemień swój dom w inteligentny z Simon 55 GO

Inteligentne domy cieszą się rosnącą popularnością. Zastosowane w nich nowoczesne... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook