System Rosenberg ECFanGrid

oświetlenie przemysłowe i komercyjne Miloo Electronics


Przejdź na LED - zacznij oszczędzać. Modernizacja oświetlenia z TRILUX

artykuł promocyjny


2023 rok to czas zmian w branży oświetleniowej.  Wszystko ze względu na przepisy, które wchodzą w życie na mocy dyrektywy RoHS (UE) 011/65/EU, jak i rozporządzenia w sprawie ekoprojektu (UE) 2019/2020. Źródła światła i oprawy oświetleniowe zawierające rtęć i/lub niespełniające minimalnych wartości wydajności co prawda nadal mogą być używane, jednak ich produkcja czy import spoza UE nie będą dozwolone. 

Modernizacja oświetlenia z TRILUX

Bez wątpienia zmiany są wyzwaniem dla branży oświetleniowej, ale przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy będą musieli, wcześniej czy później przeprowadzić modernizację instalacji oświetleniowych i przejść na oświetlenie LED. Założeniem samego rozporządzenia jest doprowadzenie do całkowitego wycofania z rynku źródeł światła, które nie są ekologiczne, tzn. pobierają dużą ilość „energii” w stosunku do wytwarzanego światła. Zobacz terminy i rodzaje wycofywanych źródeł oświetlenia.

terminy wycofania źródeł światła

- Rozporządzenie jest kolejnym argumentem do modernizacji przestarzałych i energochłonnych instalacji oświetleniowych, poza przesłankami ekonomicznymi.  Oczywiście nie znikną one z półek z dnia na dzień, ale zakaz ich produkcji i importu spoza UE sprawią, że magazyny, owszem, będą jeszcze zatowarowane w te produkty, natomiast automatycznie staną się one droższe. Popyt nadal będzie, podaż zniknie – więc zgodnie z odwiecznym prawem rynku, cena pójdzie w górę. Następnie przyjdzie moment, że produktów tych zabraknie nawet u dostawców i modernizacja stanie się wtedy nieunikniona. – wyjaśnia Paweł Boryś, Business Development Manager w Trilux Polska.

 

Dlaczego LED?

Eksperci TRILUX, otrzymując coraz więcej zapytań o oprawy LEDowe, opracowali optymalne rozwiązania modernizacyjne. Stare nieefektywne oprawy oświetleniowe można wymienić szybko, prosto, a nawet bez wkładu własnego wkładu finansowego.

  • Prosta modernizacja z ofertą pełnego serwisu od TRILUX: dzięki profesjonalnym doradcom i rozbudowanej sieci partnerskiej, TRILUX uczestnicy w procesie modernizacji od pierwszego spotkania doradczego aż po montaż i konserwację instalacji oświetleniowej. W razie potrzeby zespół serwisowy zapewnia konkretne wsparcie w poszczególnych fazach projektu.
  • Kompleksowe rozwiązania produktowe: każda stara oprawa, znajdzie odpowiedni energooszczędny produkt LED z portfolio TRILUX.  Nawet w szczególnych przypadkach, np. przy podwieszanych sufitach czy systemach oświetleniowych do szynoprzewodów, TRILUX opracowuje dopasowane rozwiązania.
  • Więcej niż oświetlenie: oprócz modernizacji LED system sterowania oświetleniem LiveLink Premium od TRILUX zapewnia jeszcze większy potencjał oszczędności energii poprzez regulację światła i detekcję obecności. Oświetlenie podążające lub monitoring w chmurze to dodatkowe atuty, które można zintegrować zgodnie z potrzebami danego projektu.
  • Wynajem, zamiast kupna: dzięki usłudze Light as a Service, modernizacja instalacji oświetleniowej jest możliwa bez żadnego ryzyka. Oprawy oświetleniowe są w tym modelu leasingowane na określony czas, a po zakończeniu umowy można podjąć decyzję o przejęciu na własność lub dokonaniu wymiany. TRILUX doradza, modernizuje i dba o konserwację instalacji.
  • Dotacje rządowe: systemy opraw LED są zazwyczaj dofinansowywane atrakcyjnymi dotacjami. Specjaliści TRILUX podpowiadają, jak skorzystać z dofinansowania ZUS (na poprawę warunków bezpieczeństwa pracy pracownika ) bądź zwrotu części inwestycji w modernizację poprzez program „Białych Certyfikatów”.


Wyzwanie rzucone przez Unię Europejską może jednak okazać się sporą szansą. Jak pokazują dane TRILUX, inwestycja w oświetlenie LED, w przypadku dużych powierzchni magazynowych czy produkcyjnych, może zwrócić się już po roku – wszystko dzięki redukcji zużycia energii elektrycznej na poziomie nawet 85% w przypadku integracji energooszczędnych opraw LED z inteligentnym systemem sterowania oświetleniem. W obecnej sytuacji ekonomicznej i energetycznej jednym z najprostszych sposobów na walkę z rosnącymi cenami energii jest jej oszczędzanie.

Masz pytania? Skontaktuj się z ekspertem TRILUX już dziś:
Paweł Boryś, Business Development Manager, TRILUX Polska
borys@trilux.com.pl, +48 502 540 241

Więcej szczegółów o modernizacji również na stronie Energooszczędna modernizacja dzięki oświetleniu LED (trilux.com).

Kontakt w sprawie produktów:

TRILUX Polska Sp. z o. o.
tel. +48 226 71 62 88 (89)
www: www.trilux.com/pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Sterylis Light Air: Innowacyjna Dezynfekcja Powietrza dla Bezpieczeństwa i Higieny w Miejscach Pracy i Oświacie

Sterylis Light Air: Innowacyjna Dezynfekcja Powietrza dla Bezpieczeństwa i Higieny w Miejscach Pracy i Oświacie

Zapewnienie wysokiej jakości powietrza, zwłaszcza w miejscach pracy, szkołach, żłobkach... ¬ więcej...
 
Oprawa ARVO do zastosowań w przemyśle

Oprawa ARVO do zastosowań w przemyśle

Fińska firma oświetleniowa I-Valo wprowadzi jesienią na rynek nową oprawę przemysłową... ¬ więcej...
 
Oświetlenie LED do pomieszczeń medycznych

Oświetlenie LED do pomieszczeń medycznych

Pomieszczenia o przeznaczeniu medycznym - gabinety lekarskie, przychodnie i sale zabiegowe... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook