Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

Werit


Instalacje sanitarne w łazience a montaż mebli łazienkowych

artykuł promocyjny


Decydując się na remont łazienki, musimy podjąć szereg ważnych decyzji, które będą skutkować przez wiele lat. Jest to pomieszczenie, w którym zaczynamy oraz kończymy swój dzień, dlatego jest to bardzo ważne, abyśmy się w niej dobrze czuli.

Montaż mebli łazienkowych

W pierwszej kolejności musimy poznać wymagania i preferencje wszystkich użytkowników oraz zastanowić się nad elementami wyposażenia. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, ponieważ kobiety mają zazwyczaj inne wymagania co do łazienki, niż mężczyźni. Jeśli już znajdziemy konsensus, możemy przejść do działania.

 

Instalacja sanitarna – praktyczna porada

 

Kolejnym ważnym krokiem jest zaplanowanie instalacji sanitarnej w sposób funkcjonalny i praktyczny. Na tym etapie musimy rozważyć, co gdzie będzie stało oraz skonsultować to z hydraulikiem.


Już po wykonaniu prac sanitarnych i elektrycznych, a przed położeniem glazury, warto udokumentować rozmieszczenie takiej instalacji fotografią zdjęciową. Do takiej fotografii możemy zawsze wrócić po wielu latach, kiedy pamięć zacznie się zacierać. Pozwoli nam to uniknąć wielu niespodzianek podczas kolejnego remontu lub choćby przy próbie wymiany szafki, lub montażu przysłowiowego haczyka.

 

Wybór mebli do łazienki – to nie może być tak skomplikowane

 

Na rynku wyposażenia łazienek oferta na meble łazienkowe jest bardzo szeroka. Oprócz walorów estetycznych, gabarytowych musimy wziąć pod uwagę ograniczenia architektoniczne naszej łazienki.

Meble łazienkowe - męska łazienka

W pomieszczeniach, gdzie ściana nie wydaje się zbyt solidna albo przebiega tam instalacja lub komin, nie będziemy w stanie zawiesić szafki wiszącej. W takim wypadku warto jest kupić meble łazienkowe na nóżkach lub zabudowane do podłogi.


Jeśli mamy wystarczająco mocne ściany warto zdecydować się na meble wiszące, ponieważ utrzymanie takiej podłogi w czystości będzie o wiele bardziej praktyczne. Meble wiszące zajmują również mniej miejsca i wyglądają bardziej lekko w łazience.


Ważne jest również, aby szafki, które kupujemy były z płyty wilgoci odpornej, w przeciwnym wypadku pod wpływem wilgoci zwykła płyta MDF lub OSB zacznie puchnąć, a szafka zacznie się rozwarstwiać. Niestety nie wszystkie szafki łazienkowe wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć. Zawsze przed zakupem należy dopytać sprzedawcę, z jakiej płyty wykonane są meble.

Łazienkowe wizualizacje

Z własnego doświadczenia wiem również, że meble łazienkowe, które są sprzedawane w całości, nie rozchodzą się i są dużo bardziej odporne na wilgoć. Wynika to z tego, że meble do samodzielnego montażu już w trakcie transportu są bardzo często słabo zabezpieczone, a płyty, z których wykonany jest mebel, są na starcie oszczerbione.


Meble DSM dostarczane są zazwyczaj w zwykłych paczkach, gdzie meble sprzedawane w całości transportowane są już na palecie. Kolejnym czynnikiem jest nieumiejętne skręcanie takiego mebla, nawet delikatne uszkodzenie lakieru, laminatu lub okleiny może spowodować, że wilgoć dostanie się do płyty.


Bardzo popularne są teraz szafki łazienkowe z blatem. Blat może być wykonany z płytek, marmuru, konglomeratu lub płyty MDF. Przed zakupem takiego blatu należy sprawdzić, czy jest on odporny na środki chemiczne występujące w łazience takie jak np. lakier do paznokci czy farba do włosów. Nie każdy marmur czy konglomerat nadaje się do łazienki.

Szafki łazienkowe z blatem

 

Działaj kompleksowo - wizualizacja łazienki

 

Jeśli mamy problem z zaplanowaniem łazienki lub nie mamy pomysłu na aranżacje łazienki, możemy skorzystać z pomocy biura projektowego lub zakupić wizualizacje online.


Podobną usługę znajdziemy również w prawie każdym salonie wyposażenia łazienek, które w ramach zakupów świadczą taki projekt bezpłatnie. Dzięki takiej wizualizacji łatwiej nam będzie podjąć decyzję co do wyboru wyposażenia łazienki, nie tylko pod kątem estetyki, ale również pod kątem rozmiaru poszczególnych sanitariatów oraz ich kolizji między sobą.


Pozwoli nam to na dobór elementów w odpowiednim miejscu oraz o odpowiednich rozmiarach, dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych zwrotów lub wymian nieprawidłowo dobranego wyposażenia.
 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Strefa Łazienek


Zobacz także
Baterie do łazienek - jedna kolekcja, spójna stylistyka

Baterie do łazienek - jedna kolekcja, spójna stylistyka

Każda łazienka, bez względu na styl, jaki wybierzemy, musi być urządzona konsekwentnie,... ¬ więcej...
 
Wyposażenie toalet publicznych z Sanjo

Wyposażenie toalet publicznych z Sanjo

Nowoczesna toaleta publiczna powinna być czysta, wygodna i estetyczna. Korzystanie z... ¬ więcej...
 
Idealnie dopasowane, bezrantowe misy ceramiczne MILAN i BRAGUE

Idealnie dopasowane, bezrantowe misy ceramiczne MILAN i BRAGUE

Ceniony producent mis ceramicznych WC wprowadza do swoje oferty nowe modele - oto misy... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook