gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Noark

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE

 nVent Werit
 

Kontakt Simon

logotyp partner serwisu E.ON Foton     W2


Intersoft

 Elektra   

polecamy

Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury Thermoval

artykuł promocyjny


Wzrost kosztów ogrzewania jest obecnie kłopotem wielu gospodarstw domowych i budynków użyteczności publicznej. Niestety prognozy ekspertów nie wskazują na poprawę tej sytuacji w ciągu najbliższych lat. Warto wprowadzić działania mające na celu minimalizowanie kosztów, jakie ponosimy z tytułu ogrzewania naszych domów i mieszkań i odpowiednio zarządzać energią, by jednocześnie nie tracić komfortu użytkowania. W tym celu najlepiej jest zastosować inteligentny system sterowania ogrzewaniem, który zapewni kontrolę nad utrzymaniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, gdy w nich przebywamy i jej obniżenie podczas naszej nieobecności, czy też podczas snu. Odpowiednio dobrane regulatory temperatury mogą zwiększyć efektywność ErP systemów grzewczych nawet o 5% od rodzaju termostatu.

Regulatory temperatury Thermoval

 

Jak wybrać odpowiedni model regulatora temperatury?

 

Regulatory temperatury pozwalają utrzymać w domu odpowiednią, ustaloną przez właściciela domu temperaturę, bez konieczności ciągłej kontroli i zmiany trybu pracy urządzenia grzewczego. Gdy temperatura w pokoju obniży się poniżej określonej wartości, regulator pokojowy zwiększa moc pracy źródła ciepła. Jeżeli z kolei ilość stopni znacząco wzrośnie, regulator temperatury ograniczy pracę urządzenia grzewczego lub je wyłączy. Wybierając regulatory pokojowe, możesz zdecydować się na zakup podstawowego modelu obsługiwanego manualnie lub wybrać nowoczesny model  bezprzewodowego regulatora temperatury obsługiwanego dzięki WiFi. Rozbudowane modele programatorów zapewniają możliwość zaprogramowania tygodniowej opcji pracy i umożliwiają szybką zmianę temperatury, kalibrację czujnika podłogowego, dostosowanie ilości zdarzeń dziennych, funkcję detekcji otwartego okna oraz funkcję „autodiagnostyka błędów”. Użytkownik ma więc możliwość pełnej kontroli temperatury ogrzewanego pomieszczenia. Wartości wyświetlają się na czytelnym ekranie LCD. Ponieważ regulator temperatury jest elementem widocznym, najwcześniej mocowanym na ścianie, warto zwrócić uwagę także na jego estetykę. Szeroki wybór regulatorów od modeli manualnych do wyposażonych w dodatkowe funkcje i sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej WiFi TUYA Smart (IOS i Android) znajdziecie w ofercie firmy Thermoval. W ofercie firmy znajdziecie modele termoregulatorów, za pomocą których można sterować elektrycznym ogrzewaniem podłogowym, powietrznym oraz wodnym ogrzewaniem podłogowym, a także tradycyjnym wodnym ogrzewaniem C.O. oraz urządzenia przystosowane do współpracy z systemami klimatyzacji.

Podłączenie oraz instalacja regulatora w puszce

 

Montaż i konfiguracja regulatora temperatury

 

Przed instalacją warto zapoznać się z instrukcją dołączoną do produktu. Dużą pomocą są także filmy instruktażowe, które obrazują cały proces krok po kroku, wskazując kluczowe elementy montażu i konfiguracji termoregulatorów, na które warto zwrócić uwagę, by korzystać z pełni funkcji, jakie oferuje urządzenie. Firma Thermoval przygotowała kompleksowe wideoporadniki ukazujące sposób montażu i konfiguracji poszczególnych modeli regulatorów temperatury, które są dużym ułatwieniem dla użytkowników.

 

Poniżej kilka najważniejszych wskazówek:

  • Regulator temperatury powinien zostać zainstalowany na ścianie ogrzewanego pomieszczenia, ważne by nie był narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  • Optymalna wysokość instalacji urządzenia powinna mieścić się w zakresie od 110 do 150 cm od powierzchni podłogi.
  • Przewody urządzenia należy podłączyć zgodnie z załączonym do produktu schematem, do odpowiednich zacisków i  przykręć regulator do ściany za pomocą śrub mocujących.

Schemat podłączeniowy regulatora


Więcej o firmie Thermoval i jej produktach znajdziesz na stronie internetowej.

Kontakt w sprawie produktów:

THERMOVAL POLSKA S.A.
tel. +48 22 853 27 27
www: thermoval.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury Thermoval

Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury Thermoval

Wzrost kosztów ogrzewania jest obecnie kłopotem wielu gospodarstw domowych... ¬ więcej...

 
Możliwości systemu SALUS Smart Home - przykłady reguł OneTouch

Możliwości systemu SALUS Smart Home - przykłady reguł OneTouch

Zadaniem automatyki sterującej jest utrzymanie w domu danej temperatury dla poszczególnych... ¬ więcej...

 
Płać mniej za ogrzewanie dzięki domowej automatyce

Płać mniej za ogrzewanie dzięki domowej automatyce

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób może zaoszczędzić na ogrzewaniu.... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


Facebook