Czyste powietrze na halach produkcyjnych

Rekuperator z wymiennikiem entalpicznym, ochroną antysmogową i superchłonnymi filtrami powietrza

artykuł promocyjny


Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli z rekuperacją, jest dziś coraz częściej stosowana w nowych i termomodernizowanych budynkach. Jest to spowodowane wzrostem świadomości dotyczącej tego jak ważna jest jakość powietrza, którym oddychają domownicy. Dorosły człowiek średnio pobiera około 25 kilogramów powietrza na dobę, dlatego powinno być ono czyste i świeże. Drugi czynnik wpływający na popularność rekuperacji stanowi wzrost cen energii - jeśli mniej ciepła ,,wypuszczamy" z budynku, rachunki za ogrzewanie będą niższe.

 

Rekuperacja Pro Vent

Rekuperacja pozwala więc z jednej strony dostarczyć do budynku czystego, świeżego powietrza przy jednoczesnym ograniczeniu strat ciepła.

Sprawność odzysku ciepła nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na obniżenie kosztów eksploatacyjnych systemu wentylacyjnego. Znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej może przynieść stosowanie instalacji niskoprężnej oraz wentylatorów renomowanych firm o większej średnicy wirnika i małych oporach własnych. Bardzo ważna jest także częstotliwość i koszt wymiany filtrów powietrza. Filtry powietrza w rekuperatorze są zlokalizowane od strony powietrza zewnętrznego i wywiewanego z pomieszczeń. Powinno je się wymienia mniej więcej co 3 miesiące, jeśli są to filtry o klasie IsoCoarse(G4). Istotne jest sprawdzenie ile kosztują wymienne filtry do danego rekuperatora.

Pro-Vent stworzył rekuperator gwarantujący wysoki komfort. Pozytywnie wpływa na jakość powietrza i poziom wilgotności, niezależnie od pory roku.Dodatkowo ma bardzo chłonne filtry powietrza oraz daje ochronę antysmogową. W niezwykle energooszczędny sposób rozwiązuje problemy z wentylacją budynku.

Wymiennik entalpiczny

Najnowszy rekuperator z wymiennikiem entalpicznym MISTRAL HOME zimą odzyskuje z odprowadzanego powietrza wilgoć i nawilża świeże powietrze nawiewane do pomieszczenia. Dzięki temu eliminowany jest problem suchego powietrza we wnętrzach zimą. Latem z kolei taki rekuperator będzie wspierał pracę gruntowego wymiennika ciepła albo klimatyzacji, poprzez osuszanie i ochładzanie powietrza wentylacyjnego. Niespotykana konstrukcja wymiennika z przepływem lamininarnym gwarantuje najniższe opory i maksymalny odzysk.

 

Wymiennik entalpiczny – co to jest i jak działa?

Wymiennik entalpiczny odzyskuje z powietrza ciepło i wilgoć. Wilgoć w postaci pary wodnej poddawana jest dyfuzji z wysokim ciśnieniem i przekazywana do pomieszczenia wraz ze świeżym powietrzem.
Wymiennik entalpiczny odzyskuje ciepło jawne i utajone, co sprawia, że taki wymiennik umie odzyskać więcej energii od wymiennika klasycznego. Jeśli przy określaniu sprawności wymiennika entalpicznego uwzględni się ciepło utajone, okazuje się, że może wynieść ona nawet ponad 100% w porównaniu do ,,zwykłego" wymiennika, nieco podobnie jak w przypadku kotłów kondensacyjnych.

Wymiennik

 

Odzysk wilgoci - nie tylko komfort, ale realny zysk

Suche powietrze zimą powoduje nadmierne odparowanie wszystkiego co ma wodę – a na to trzeba przecież zużyć dodatkową energię grzewczą. Przykładowo w całym sezonie grzewczym będzie to od 1500 kWh do nawet 3000kWh dla domu o powierzchni 160 m2. Przy cenie energii na poziomie 1 zł za kWh daje to nawet 3000 zł oszczędności rocznie.

Wymiennik entalpiczny

MISTRAL HOME - pierwszy na rynku rekuperator z filtrami w standardzie Long LIFE

 

Rekuperator MISTRAL HOME wyposażono w bardzo chłonne, warstwowe i powiększone filtry powietrza, które pełnią swoją funkcję nawet 4-krotnie dłużej w porównaniu do zwykłych filtrów, co oznacza, że można je wymieniać nawet raz w roku. To daje zauważalne oszczędności w kosztach eksploatacji.

 

Pełna ochrona przed smogiem i zanieczyszczeniami

Rekuperator MISTRAL HOME można wyposażyć w elektrojonizacyjny filtr antysmogowy, zaprojektowany specjalnie do tego modelu. To jedyne na rynku rozwiązanie, łączące korzyści rekuperacji z perfekcyjnym oczyszczaniem powietrza. Filtr antysmogowy wychwytuje wszystkie cząstki stałe, w tym smog i PM1, PM2,5, PM10 czy pyłki. Zatrzymuje również bakterie i wirusy oraz redukuje szkodliwe gazy czy uciążliwe zapachy.

Rekuperator Pro Vent
 

Bezproblemowy montaż w dowolnym miejscu

Rekuperator MISTRAL HOME ma superkompaktową budowę, dlatego można zamontować go w dowolnym miejscu. Kanały wentylacyjne są podłączane od góry. Urządzenie ma niewielką głębokość. Dzięki temu rekuperator można zamontować gdzie się chce - np. schować go w szafie.

Kontakt w sprawie produktów:

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
tel. (77) 44 044 98; kom. 666 610 405
www: www.pro-vent.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Wavin rozszerza ofertę wentylacji mechanicznej o system dystrybucji powietrza

Wavin rozszerza ofertę wentylacji mechanicznej o system dystrybucji powietrza

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to system kontrolowanej wymiany powietrza w... ¬ więcej...
 
SlimAIR 1000 - centrala rekuperacyjna dla domów jednorodzinnych i mniejszych lokali usługowych

SlimAIR 1000 - centrala rekuperacyjna dla domów jednorodzinnych i mniejszych lokali usługowych

SlimAIR 1000 to centrala rekuperacyjna, dedykowaną do rezydencji i domów jednorodzinnych... ¬ więcej...
 
Czy można samodzielnie zamontować nawiewniki w oknach?

Czy można samodzielnie zamontować nawiewniki w oknach?

Nawiewniki to ważny element wentylacji grawitacyjnej, przez który realizowany... ¬ więcej...
 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.      Systherm Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    ebm Papst    VBW   bartosz logo    Rosenberg Klima  Ventec Vents Mitsubishi Electric armacell logo Global-Tech Provent Stiebel Eltron  Iglotech   Iglotech Klimor   Klima-Therm   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2024 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook