oświetlenie przemysłowe i komercyjne Miloo Electronics


Hermetyzacja LED, czyli sposób na szczelne oprawy świetlne

artykuł promocyjny


Szerokie możliwości kształtowania, lekkość, wytrzymałość  i estetyka spowodowały, że liczba zastosowań polimerów w różnych branżach przemysłu stale wzrasta.

Hermetyzacja opraw LED Sureko

Jednym z możliwych zastosowań jest hermetyzacja LEDów/ profili ledowych. Sposób ten pozwala na ochronę wrażliwych elementów świetlnych przed wilgocią, uszkodzeniem mechanicznym oraz wpływem szkodliwych czynników środowiska jak np. promieniowanie UV.

 

Wybór systemu hermetyzacji determinowany jest często przez charakterystykę obiektu, który podlegał będzie uszczelnieniu.

Hermetyzacja opraw LED Sureko

Dioda emitująca światło, czyli LED jest elementem półprzewodnikowym. Jako, że pojedyncza dioda emituje niewielki promień światła, pojedyczne LEDy łączone są większe ilości i tworzą moduły. Montując moduł ledowy w profilach uzyskujemy bardzo szerokie możliwości konstruowania opraw oświetleniowych, możemy tworzyć ciekawe aranżacje które równocześnie spełniają funkcję dekoracyjną. Dodatkowo profil aluminiowy wydłuża żywotność ledów, gwarantuje odprowadzanie ciepła i pozwala na uzyskanie efektu świetlnego, którego nie da się uzyskać samym paskami.

Hermetyzacja opraw LED Sureko

Proponujemy dodatkową ochronę i zwiększoną estetykę profili ledowych poprzez hermetyzowanie całości profilu.
Oferujemy uszczelnienia na bazie dwuskładnikowego polimeru  w wersji transparentnej oraz mlecznej.
Stosowane przez nas powłoki (zarówno transparentna jak i mleczna) odporne są na UV, nie wykruszają się i nie żółkną z czasem, nie zawierają toksycznych substancji.

Hermetyzacja opraw LED Sureko

Hermetyzacja opraw LED Sureko

 

Dodatkową zaletą w porównaniu do zwykle stosowanych blend z poliwęglanu jest większa odporność na ścieranie i zarysowania.

 

Wrażliwe moduły LED, przekaźniki i czujniki (bo też podlegają takiemu zabezpieczeniu) chronione są przed wilgocią, pyłem, korozją i zewnętrznymi mechanicznymi, chemicznymi i termicznymi wpływami. Stosowany przez Sureko materiał jest również odporny na wodę morską. Nie ma możliwości skraplania się wody wewnątrz, co często bywa problemem w przypadku tradycyjnego wklejenia blendy w profil. Uzyskany stopień szczelności jest wyższy niż przy użyciu plastikowych przesłon, co pozwala na bezproblemowe zastosowanie profili świetlnych na zewnątrz i trudnych warunkach. Dzięki temu mamy w jednym kroku spełnione kilka istotnych wymagań i wyeliminowaną konieczność użyciu dodatkowych uszczelniaczy. Możliwa do hermetyzacji jest zdecydowana większość profili dostępnych na rynku, jak też płaskie moduły LED oraz moduły stosowane w e-mobility.

 

Bez względu na wybrane zastosowanie profilu mamy pewność, że nasza powłoka zapewni szczelność, trwałość i estetyczny wygląd. Podczas montażu nie trzeba się martwić o dodatkowe zabezpieczenie przed warunkami zewnętrznymi.

Neon Sureko hermetyzacjaNeon Sureko hermetyzacja

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i złożenia zapytania. Wierzę, że będziemy w stanie pomóc uszczelnić Wasze rozwiązania.

Kontakt w sprawie produktów:

FHU Sureko
tel. +48 510195199
www: sureline.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Sterylis Light Air: Innowacyjna Dezynfekcja Powietrza dla Bezpieczeństwa i Higieny w Miejscach Pracy i Oświacie

Sterylis Light Air: Innowacyjna Dezynfekcja Powietrza dla Bezpieczeństwa i Higieny w Miejscach Pracy i Oświacie

Zapewnienie wysokiej jakości powietrza, zwłaszcza w miejscach pracy, szkołach, żłobkach... ¬ więcej...
 
Oprawa ARVO do zastosowań w przemyśle

Oprawa ARVO do zastosowań w przemyśle

Fińska firma oświetleniowa I-Valo wprowadzi jesienią na rynek nową oprawę przemysłową... ¬ więcej...
 
Oświetlenie LED do pomieszczeń medycznych

Oświetlenie LED do pomieszczeń medycznych

Pomieszczenia o przeznaczeniu medycznym - gabinety lekarskie, przychodnie i sale zabiegowe... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook