Umieść silnik okapu poza kuchnią i ciesz się idealną ciszą

artykuł promocyjny


Okapy z silnikiem oddalonym to innowacyjne rozwiązanie znacznie podnoszące komfort przebywania w kuchni. Wyjątkowo skuteczny system odprowadzania oparów zapewnia czyste i świeże powietrze oraz cichą pracę, która wpływa w istotny sposób na samopoczucie mieszkańców. Poznaj wszystkie korzyści wynikające z umieszczenia silnika okapu poza kuchnią i dowiedz się, dlaczego warto pomyśleć o tym rozwiązaniu budując dom.

Okap kuchenny Globalo

 

Skuteczny sposób na cichy okap

 

Standardowo silnik okapu znajduje się w korpusie urządzenia. Okazuje się jednak, że może on skutecznie wyciągać opary, jeśli zamocowany zostanie w odległości nawet do kilku metrów od okapu. Jeszcze do niedawna wiązało się to z koniecznością przerobienia okapu na własną rękę — demontażu silnika z korpusu, przedłużenia przewodów i umieszczenia silnika w specjalnej komorze. Obecnie możemy dostać jednak na rynku gotowe rozwiązania. Polska marka okapów kuchennych GLOBALO wychodzi naprzeciw potrzebom inwestorów i oferuje okapy z silnikiem oddalonym w komplecie. Dzięki temu można zakupić gotowy zestaw przystosowany do takiego rodzaju montażu.

Okap z silnikiem zewnętrznym

fot.: Turbina GLOBALO TZ 1.1 zamontowana na elewacji


Okap z turbiną zewnętrzną — jak to działa?

 

Działanie okapu z turbiną zewnętrzną opiera się na bardzo prostych zasadach. Korpus okapu należy umieścić w kuchennej zabudowie i przymocować go do szafki zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji producenta. Silnik montujemy w pomieszczeniu nieużytkowym np. na poddaszu lub w spiżarni przy kuchni. Jeśli nie dysponujemy pomieszczeniem, w którym dźwięk silnika okapu nie będzie nam przeszkadzał, to możemy zdecydować się na turbinę elewacyjną, która posiada wzmocnioną komorę i może być montowana na zewnątrz budynku. GLOBALO do zestawów dołącza 5-żyłowy kabel o długości 7 metrów, którym łączy się turbinę z okapem, jednak odległość, jaką można zachować między tymi elementami, wynosi nawet do 10 metrów. Pomimo znacznego oddalenia turbiny, okap doskonale radzi sobie z pochłanianiem oparów. Dzięki dużej mocy turbiny, ciśnienie, które powstaje w kanale, pozwala na skutecznie wciąganie zapachów, pary wodnej, czy cząsteczek tłuszczu.

 

Okap z turbiną zewnętrzną w zestawie

 

Zestawy z turbinami, które oferuje GLOBALO to dwa modele okapów do zabudowy — Lamezo i Saredo. Mają standardową szerokość 60 cm, dzięki czemu pasują do większości kuchni. Lamezo posiada elegancki korpus z wygodnym sterowaniem za pomocą przycisków. Można zakupić go w zestawie z jedną z dwóch turbin wewnętrznych lub turbiną elewacyjną.

Okap Lamezo białyOkap Lamezo biały

fot.: Okap Lamezo 60.1 White i Lamezo 60.1 Black w zestawach z turbinami


Drugi model to Saredo, który pod względem designu jest bardzo zbliżony do Lamezo. Obsłużymy go jednak dotykowo lub przy pomocy pilota. Do wyboru mamy zestawy z czterema rodzajami turbin i z dwoma wariantami kolorystycznymi okapu.

Okap Lamezo białyOkap Saredo biały

 

fot.: Okap Saredo 60.1 White i Saredo 60.1 Black w zestawach z turbinami

 

Oba modele są także wyposażone w pochłanianie szczelinowe, które powoduje wzrost ciśnienia pochłaniania i okap dzięki temu jeszcze skuteczniej wciąga opary.

 

Jakie korzyści oferuje okap z turbiną zewnętrzną?

 

Obecnie coraz więcej okapów dostępnych na rynku działa naprawdę cicho. Dobrej klasy modele posiadają na pierwszym biegu mniej niż 50 dB, dzięki czemu gotowanie przy włączonym urządzeniu jest bardzo komfortowe. Poziom głośności pracy znacząco zwiększa się, kiedy włączymy trzeci bieg lub funkcję boost. Z tego względu okapy z turbiną zewnętrzną polecane są w szczególności tym osobom, które dużo i intensywnie gotują. Umieszczenie silnika poza kuchnią jest prostym i skutecznym sposobem na pozbycie się hałasu, jaki okap wydaje podczas pracy. Urządzenie wtedy jest niemal zupełnie ciche. Słychać jedynie delikatny powiew zasysanego przez okap powietrza.
Dodatkowym atutem takiego okapu jest oszczędność miejsca. Brak silnika w okapie oznacza, że korpus urządzenia jest znacznie węższy i dzięki temu zyskujemy w szafce więcej przestrzeni.

 

Wygoda obsługi okapu jest taka sama jak przy standardowym okapie. Intensywność pracy regulujemy z poziomu okapu, z tą różnicą, że mocny i wydajny silnik znajduje się poza kuchnią, a nie nad naszą głową. Dzięki temu nieprzyjemne zapachy i opary wyrzucane są na zewnątrz w warunkach niemal zupełnej ciszy.

 

Okap z turbiną zewnętrzną to rozwiązanie, które w pełni zasłużyło na swoją popularność. Wybierz je i przekonaj się, jak cicho może pracować okap.

 

Kontakt w sprawie produktów:

Okapykuchenne.pl
tel. 13 49 27 557 wew. 1
www: www.okapykuchenne.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowa centrala oddymiania od D+H Polska

Nowa centrala oddymiania od D+H Polska

Firma D+H Polska, wprowadziła do swojej oferty nową centralę kompaktową CPS-B1-5-01-01... ¬ więcej...

 
Rekuperator z wymiennikiem entalpicznym, ochroną antysmogową i superchłonnymi filtrami powietrza

Rekuperator z wymiennikiem entalpicznym, ochroną antysmogową i superchłonnymi filtrami powietrza

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli z rekuperacją, jest dziś coraz... ¬ więcej...

 
Jak głęboko montować gruntowy wymiennik ciepła

Jak głęboko montować gruntowy wymiennik ciepła

Dzięki swojej prostocie  i niedrogiej eksploatacji Gruntowy Wymiennik Ciepła... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   Wienkra    Systherm      Uniwersal   Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet