gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel

NoarkGDE

logo hsk

 nVent Werit
 

Kontakt Simon

Intersoft    W2

 Elektra   logo pawbol

polecamy

Płać mniej za ogrzewanie dzięki domowej automatyce

artykuł promocyjny


Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób może zaoszczędzić na ogrzewaniu. Rosnące ceny ciepła, kryzys energetyczny i ograniczona podaż paliw to zaledwie kilka z wielu powodów, dla których już teraz warto zacząć myśleć o oszczędzaniu. Skutecznym rozwiązaniem będzie montaż nowoczesnej domowej automatyki. Jakie dokładnie możliwości dają systemy i w jaki sposób je wykorzystać?

Płać mniej za ogrzewanie dzięki domowej automatyce

 

Dostępne rozwiązania w ofercie firmy TECH Sterowniki

 

Dzięki nowoczesnym sterownikom dziś można sprawnie zarządzać ogrzewaniem:
 

 • grzejnikowym,
 • podłogowym,
 • mieszanym (grzejnikowym i podłogowym), a także dodatkowo takim, w który włączone są odnawialne źródła energii.

Nowoczesne sterowniki zarządzające ogrzewaniem

Co ważne, ogrzewaniem można sprawnie zarządzać bez względu na to, czy w systemie pracuje kocioł na paliwo stałe, kocioł gazowy, na pellet czy włączone są w to źródła ciepła wykorzystujące odnawialną energię, takie jak pompa ciepła czy kolektory słoneczne. Nowoczesne rozwiązania dają możliwość sterowania ogrzewaniem w domach prywatnych (jednorodzinnych), blokach, urzędach, hotelach i innych obiektach publicznych oraz komercyjnych.

 

Dlaczego warto zainwestować w sterowniki do zarządzania ogrzewaniem?

 

Powodów jest wiele, sześć najważniejszych omówimy poniżej.
 

1. Wysoki komfort cieplny – dzięki nowoczesnym urządzeniom do sterowania ogrzewaniem można różnicować temperaturę w każdym pomieszczeniu z osobna i dzięki temu zapewnić w nich pełny komfort cieplny wszystkim domownikom. Pomieszczenia nie są ani przegrzane, ani niedogrzane.


2. Duże oszczędności energii – wykorzystanie sterowników zwiększa wydajność pracy całej instalacji. Urządzenia po zaprogramowaniu pracują automatycznie. Dzięki obniżeniu temperatury na noc czy na czas wyjazdu można zaoszczędzić. Niższe wartości temperatury oznaczają większe oszczędności.


3. Prosta obsługa – zarówno urządzenie główne, służące do sterowania całym systemem, jak i podległe mu regulatory są bardzo łatwe w użytkowaniu. Do edycji parametrów służy zaledwie kilka przycisków, a wszystkie informacje dotyczące edycji są prezentowane na czytelnym wyświetlaczu.


4. Wiele nowoczesnych funkcji
. Sterowniki to urządzenia zaawansowane technologiczne. Nie tylko mierzą i utrzymują temperaturę na zadanym poziomie, ale także obsługują inne funkcje (w zależności od modelu), w tym sterowanie przez internet czy np. pomiar temperatury podłogi, wilgotności powietrza.


5. Zdalna kontrola parametrów
– decydując się na zestaw ze sterowaniem przez internet, można kontrolować i edytować parametry pracy instalacji z każdego miejsca na ziemi, o dowolnej porze dnia za pomocą nowoczesnej aplikacji.


6. Dbałość o środowisko naturalne
– rozważne gospodarowanie ciepłem oznacza także korzyści dla środowiska, gdyż mniej szkodliwych substancji dostaje się do atmosfery.

 

Jak oszczędzać – sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym

 

System grzejnikowy składający się z urządzenia nadrzędnego (do wyboru modele WiFi 8S, WiFi 8S p, ST-16S WiFi), głowic grzejnikowych (do zamontowania na każdym grzejniku, którym chcemy sterować) oraz regulatorów lub czujników temperatury pozwala zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach i znacząco zredukować rachunki za ogrzewanie. Dotyczy to każdego typu budynku, nie tylko domów rodzinnych, ale też szkół, pensjonatów, hoteli i wielu innych. Sam montaż systemu jest niezwykle prosty. System umożliwia (w zależności od modelu) sterowanie 8 lub 16 strefami grzewczymi.
 

Przykładowy zestaw urządzeń do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym (dla 6 pomieszczeń)

 • 1 bezprzewodowy, internetowy regulator WiFi 8s mini
 • 2 czujniki temperatury C-8r
 • 4 bezprzewodowe regulatory pokojowe R-8b
 • 6 siłowników termoelektrycznych STT-869
 • 6 czujników otwarcia okna C-2.

Przykładowy zestaw urządzeń do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym (dla 6 pomieszczeń)

 

Jak oszczędzać – sterowanie ogrzewaniem podłogowym

 

Realne oszczędności przyniesie montaż nowoczesnego systemu do zarządzania ogrzewaniem podłogowym. Firma TECH Sterowniki oferuje w tym zakresie sterowniki serii 4, 5, 7, 8, 9, 10, X.  W skład każdego, funkcjonalnego zestawu wchodzą: urządzenie główne, czyli sterownik zaworów termostatycznych, regulatory lub czujniki pokojowe oraz siłowniki termoelektryczne montowane na rozdzielaczu. Do elementów wyposażenia opcjonalnego (w zależności od serii) należą: panel kontrolny, moduł internetowy oraz repeater sygnału. Wśród nich są:
 

 • systemy przewodowe, jak i bezprzewodowe, co ułatwia montaż z rozprowadzoną już w pomieszczeniach instalacją elektryczną;
 • systemy z możliwością zdalnej kontroli instalacji z pomocą aplikacji eModul;
 • rozwiązania gwarantujące planowanie i różnicowanie temperatury w pomieszczeniach, a także wzbogacone o dodatkowe możliwości;
 • urządzenia różnej wielkości, dostępne w uniwersalnej kolorystyce (białe lub czarne) z czytelnym wyświetlaczem.

Przykładowy zestaw urządzeń do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym (dla 10 pomieszczeń)

 • 1 przewodowy sterownik zaworów termostatycznych L-10
 • 5 regulatorów pokojowych dwustanowych R-10s
 • 5 dedykowanych regulatorów pokojowych dwustanowych R-10z
 • 10 siłowników termoelektrycznych STT-230/2

Przykładowy zestaw urządzeń do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym (dla 10 pomieszczeń)

 

Inteligentny system Smart Home – sterowanie całym domem

 

Nowoczesnym rozwiązaniem jest połączenie działania systemu ogrzewania z systemem sterowania roletami czy oświetleniem. Takie możliwości daje system SINUM. Głównym urządzeniem w tym wypadku jest centrala EH-01, która łączy wszystkie systemy w jedną całość. Do kontroli i edycji temperatury w pomieszczeniach służą oprócz systemowych regulatorów oraz czujników temperatury także inne urządzenia w tym regulatory zintegrowane z włącznikiem / włącznikami światła czy regulatory z włącznikami rolet.


W przypadku, kiedy chcemy zarządzać w domu ogrzewaniem podłogowym, urządzeniem sterującym siłownikami termostatycznymi jest moduł PS-08 230. Jest to urządzenie przeznaczone do sterowania ośmioma siłownikami termoelektrycznymi. Dodatkowo sterownik może włączać inne urządzenia zasilane energią elektryczną. Urządzeniem można sterować 8 przekaźnikami przy pomocy przeglądarki albo aplikacji mobilnej. Możliwe jest również ustawienie harmonogramów oraz zdalne sterowanie całym systemem dzięki centrali EH-01.

 

Ile można zaoszczędzić na ogrzewaniu – dobre praktyki

 

Nowoczesne urządzenia firmy TECH Sterowniki dobrze odpowiadają na aktualne potrzeby domowników. Zapewniają odpowiedni komfort cieplny i oszczędności. Są bardzo czułe, minimalistyczne i łatwe w obsłudze. Ile realnie można zaoszczędzić? Firma daje gwarancję oszczędności na poziomie 25%, ale dokładny wynik zależy od rodzaju ogrzewania, a także innych parametrów, chociażby tego, w jakim stopniu budynek jest zabezpieczony przed niekontrolowanymi stratami ciepła przez ściany, okna czy drzwi.


Firma TECH Sterowniki posiada urządzenia do zarządzania praktycznie każdym systemem grzewczym, warto zapoznać się z pełną ofertą na: https://www.techsterowniki.pl/.

Kontakt w sprawie produktów:

TECH STEROWNIKI
tel. +48 33 330 00 07
www: www.techsterowniki.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Buderus ConnectPRO - aplikacja do zdalnego monitorowania systemów grzewczych

Buderus ConnectPRO - aplikacja do zdalnego monitorowania systemów grzewczych

Buderus ConnectPRO zapewnia bezpieczne połączenie między ekspertem a systemami grzewczymi... ¬ więcej...
 
Leanheat® Building - Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Leanheat® Building - Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania?... ¬ więcej...
 
Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury Thermoval

Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury Thermoval

Wzrost kosztów ogrzewania jest obecnie kłopotem wielu gospodarstw domowych i budynków... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


Facebook