gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

Instal-Projekt - grzejniki


Jak utrzymać stałą temperaturę ogrzewania?

artykuł promocyjny


Zbliża się sezon grzewczy. Ciągły wzrost cen surowców: gazu, oleju opałowego, drewna czy węgla budzi obawy wielu osób, ponieważ przekłada się to wzrost kosztów ogrzewania. Nadchodząca zima może okazać się trudna. Co zrobić, aby nie marnować energii cieplnej w mieszkaniu i niepotrzebnie go nie wychładzać? Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

 

Kaloryfer KFA Armatura

 

Podstawową rzeczą będzie upewnienie się, czy nie wychładzamy pomieszczeń nieświadomie. Chodzi tutaj o to, czy okna są szczelne, czy nie wpada nam ziemne powietrze z zewnątrz. Warto zainteresować się tym przed sezonem grzewczym i wyregulować okna przestawiając je na tryb zimowy. Można to zrobić samodzielnie lub skorzystać z usług serwisanta, który wymieni również uszczelki i przygotuje odpowiednio okna na zimę.

Może się jednak okazać, że to nie wystarcza. Stojąc przy oknie, możemy nadal czuć chłód z zewnątrz. Dodatkowym rozwiązaniem mogą okazać się zasłony okienne. Długie zasłony z grubszego materiału np. welurowe – zabezpieczą przed chłodem i dodadzą pomieszczeniu przytulnego wystroju.
Otwory wentylacyjne, również mogą być miejscem, przez które ciepłe powietrze będzie uciekać z pomieszczenia, należy zwrócić na nie uwagę.

Ważną kwestią jest czy ciepło, które daje grzejnik, nie jest przez coś blokowane. Chodzi tutaj o to, czy grzejnik jest czymś zastawiony lub za zasłonami. To istotne. Być może na czas sezonu grzewczego konieczna będzie zmiana w wystroju wnętrza. Odsłonięcie grzejnika daje większą możliwość rozchodzenia się ciepłego powietrza po pomieszczeniu.

 

Grzejnik Kfa ArmaturaGrzejnik aluminiowy KFA Armatura

 

Jaki grzejnik wybrać?

Producenci polecają grzejnik aluminiowy. Ma zdecydowaną przewagę nad stalowym kaloryferem, ponieważ mimo że posiada tę samą moc, jest sporo lżejszy, dzięki czemu szybciej się nagrzewa i oddaje ciepło. Jeśli grzejnik jest w stanie w krótszym czasie ogrzać pomieszczenie – zużywa mniej energii grzewczej, co przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Grzejnik aluminiowy jest trwały. Nie musimy się zatem martwić o częstą wymianę i związane z tym kolejne wydatki. Na taki grzejnik firmy KFA Armatura otrzymamy nawet 20 lat gwarancji.


Z czego zbudowany jest grzejnik aluminiowy?

Grzejnik aluminiowy składa się z kilku lub kilkunastu identycznych części – żeberek. Stąd też bywa nazywany grzejnikiem żeberkowym. Z tych elementów komponowany jest grzejnik – zgodnie z potrzebami grzewczymi danego wnętrza. I o to właśnie chodzi – aby grzejnik był dopasowany do pomieszczenia.

 

Jak to działa?

W nadchodzącym sezonie grzewczym grzejnik aluminiowy może pomóc nam zaoszczędzić na ogrzewaniu. Otóż dzięki tej żeberkowej budowie obniżymy temperaturę wody, która trafia do grzejnika – zużyjemy mniej energii na ogrzanie jej. Może wydawać się to mało logiczne, gdyż obniżenie temperatury wody automatycznie kojarzy się z ochłodzeniem pomieszczenia, ale jeśli dodamy do grzejnika kolejne człony, utrzymamy stałą temperaturę. Na przykład przy obniżeniu temperatury wody o 2 stopnie – dla z balansowania wystarczy dokręcić do grzejnika tylko jedno żeberko.

Grzejnik żeberkowy KFA Armatura schemat

 

Co jest jeszcze istotne aby utrzymać ciepło w pomieszczeniu?

Lepszy komfort sterowania temperaturą w pomieszczeniu dają głowice termostatyczne. Warto na nie zwrócić uwagę niezależnie od rodzaju grzejnika, na jaki się zdecydujemy.
Aby całe ciepło z grzejnika trafiało do pomieszczenia – można rozważyć zastosowanie ekranu zagrzejnikowego. To mata izolacyjna, która odbija ciepło od ściany i kieruje na pomieszczenie.

 

Biały grzejnik aluminiowy KFA Armatura

 

Warto pamiętać o tym, że wietrzymy mieszkania nawet zimą. Jest to zalecane dla naszego zdrowia – jednak również wpływa na wychładzanie pomieszczeń i spadek temperatury. Jak wietrzyć pomieszczenia w sposób oszczędny? Na pewno nie tak jak przed sezonem grzewczym, kiedy zostawiamy uchylone okno nawet na cały dzień. Tym razem należy pamiętać o zakręcaniu grzejnika i wietrzeniu w sposób bardziej intensywny. Krócej, ale otwierać całe okna. Po takim wietrzeniu temperatura w pomieszczeniu szybciej się z balansuje.


A co poza tym?...
Korzystajmy ze słonecznych dni. Odsłaniajmy okna, kiedy słońce świeci, wykorzystując tym samym naturalne ciepło. I pamiętajmy o zaciąganiu zasłon w wietrzne dni, aby ciepło z pomieszczenia nie wydostawało się na zewnątrz. A dla widocznych oszczędności – warto zastanowić się nad wymianą grzejnika na aluminiowy.

Kontakt w sprawie produktów:

KFA Armatura
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
www.facebook.com/KFAArmatura
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Klasyczny i sprawdzony przez miliony. Czy grzejnik aluminiowy pasuje do każdego wnętrza?
 
Inteligentny moduł ADAX WiFi

Inteligentny moduł ADAX WiFi

Moduł ADAX WiFi WT2 Plug umożliwi nam sterowanie różnymi sprzętami elektrycznymi... ¬ więcej...

 
Nowe separatory ADS 180 HP do instalacji z pompami ciepła

Nowe separatory ADS 180 HP do instalacji z pompami ciepła

Przy dłuższej eksploatacji instalacji grzewczej można napotkać różne problemy,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

regulus