gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

Ogrzewanie klimatyzatorem - skuteczny sposób na ciepło i rachunki niższe nawet o połowę

artykuł promocyjny


Coraz wyższe średnie temperatury latem przełożyły się w ostatnich sezonach na wyższe zainteresowanie klimatyzacją - nie tylko w biurach czy zakładach pracy, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach. Niewiele osób jednak wie, że klimatyzator może być użytecznym sprzętem również w zimnych miesiącach. Służy bowiem nie tylko do chłodzenia, ale i do ogrzewania pomieszczeń. Sprawdza się w tym nawet lepiej i wydajniej niż grzejnik elektryczny. Ogrzewając się klimatyzatorem, można zmniejszyć wysokość rachunków nawet o połowę.

 

Ogrzewanie klimatyzatorem

 

Ogrzewanie klimatyzatorem - jak to działa?

 

Klimatyzatory typu split od LG(jednostka zewnętrzna + wewnętrzna) to pompy ciepła. Każdy z nich ma wbudowany specjalny komponent, który odwraca obieg chłodniczy. Domyślnie w trybie chłodzenia wewnętrzna jednostka klimatyzatora pełni funkcję parownika, a jednostka zewnętrzna skraplacza. W trybie grzania, wykorzystując specjalny zawór, role wymienników ulegają odwróceniu i wówczas wewnętrzna jednostka odpowiada za ogrzewanie. Warto zapoznać się z parametrami pracy klimatyzatorów LG - dzięki szerokiemu zakresowi temperatury, urządzenie w trybie grzania może pracować nawet wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz spadnie do -25oC (seria klimatyzatorów komercyjnych).

 

By uruchomić ogrzewanie pokoju klimatyzatorem, trzeba zmienić tryb pracy urządzenia za pomocą pilota. To istotny krok, bo samo zwiększenie temperatury na pilocie nie zapewni odpowiedniego działania klimatyzatora i pomieszczenie nie będzie należycie ogrzewanie. Co więcej, tryb pracy klimatyzatora można ustawić zdalnie dzięki aplikacji LG ThinQ - do pobrania za darmo na smartfony i tablety. Aplikacja umożliwia wygodne ustawienie pożądanej temperatury, nawet jeśli użytkownika nie ma w domu. Dodatkowo w odróżnieniu od typowych grzejników, klimatyzator (np. LG DUALCOOL)od razu zaczyna ogrzewać pomieszczenie (nie wymaga długiego nagrzewania). To sprawia, że klimatyzator jest najszybszą metodą zapewnienia ciepła w mieszkaniu.

 

Klimatyzacja chłodzenie LGKlimatyzacja ogrzewanie LGKlimatyzacja funkcje LG

 

Komfort na dłużej

 

Klimatyzatory LG wykorzystują 4-stronny automatyczny nawiew powietrza, dostosowujący swoją pracę do warunków otoczenia. Jednostka wewnętrzna w trybie grzania nawiewa powietrze w odmienny sposób niż w trybie chłodzenia, rozprowadzając je w optymalny sposób. Różnica polega na tym, że przy chłodzeniu strumień powietrza kierowany jest w stronę sufitu, dzięki czemu nie leci na osoby przebywające w pomieszczeniu (co nie narusza ich komfortu), a następnie chłodne powietrze powoli opada, a w pomieszczeniu zaczyna panować przyjemna temperatura. W trybie grzania żaluzje wylotu kierują strumień w dół - ciepłe powietrze wznosi się powoli do góry, a komfort termiczny jest zapewniony na dłużej.

 

Zakres temperatur klimatyzatora LG

 

Niższe rachunki

 

Ogrzewanie klimatyzatorem nie tylko jest szybsze w porównaniu do wykorzystania grzejników elektrycznych. Można dzięki niemu również znacznie zmniejszyć wysokość rachunków za energię, co dziś ma szczególne znaczenie. Jakie oszczędności generuje ogrzewanie klimatyzacją? Przykładowo, jeśli roczny koszt ogrzewania domu o pow. 100 m2 grzejnikami elektrycznymi wynosi około 6000 zł, koszt ten można zmniejszyć do blisko 2160 zł, jeśli wykorzysta się system klimatyzacji + grzejnik elektryczny w łazience. W skali miesiąca to koszty około 500 zł (ogrzewanie grzejnikami) lub 180 zł (przy zastosowaniu klimatyzacji). To pokazuje skale oszczędności.

 

Z czego jednak wynika taka różnica w kosztach i takie oszczędności? Dzieje się tak za sprawą wykorzystania technologii inwerterowej i odnawialnego źródła energii (powietrza). Klimatyzatory LG wykorzystują sprężarkę Dual Inverter, która działa wydajnie i energooszczędnie. W płynny sposób dostosowuje moc oraz wydajność do panującej w pomieszczeniu temperatury. To minimalizuje straty energii (są mniejsze w porównaniu ze sprężarkami poprzedniej generacji). Dzięki pozyskaniu darmowej energii z powietrza klimatyzator może oddać 4 kW ciepła jednocześnie pobierając 1 kW energii elektrycznej - to dużo lepszy wynik w porównaniu do grzejników elektrycznych.

Monitoring zużycia energii LG

 

Bezpieczeństwo

 

O wyższości ogrzewania klimatyzatorem może świadczyć również kwestia bezpieczeństwa użytkowania. To bezpieczniejsza opcja niż kominki czy piece gazowe. Nie ma tu ryzyka np. zaczadzenia. Klimatyzatory LG wyposażone są w czujnik temperatury, dzięki czemu ich działanie na bieżąco jest kontrolowane i regulowane. System zabezpiecza urządzenie przed przegrzaniem, co mogłoby doprowadzić do jego uszkodzenia.

 

W trosce o naturę

 

Klimatyzatory LG zapewniają komfort cieplny domownikom, ale też są przyjazne dla środowiska. Wpływają na zmniejszenie śladu węglowego wytwarzanego w gospodarstwie domowym. Wybrane modele klimatyzatorów mogą pochwalić się certyfikatem CarboonTrust. Klimatyzatory LG wykorzystują też czynnik chłodniczy R32, określany jako ekologiczny, bo nie wpływa negatywnie na warstwę ozonową Ziemi. Cały proces produkcyjny - od pozyskania surowców, po utylizację i recykling, w trosce o zrównoważony charakter jest ściśle monitorowany, certyfikowany i wspierany przez wyspecjalizowane organizacje.

Klimatyzator na czynnik R32

Rekapitulując, wykorzystywanie klimatyzatora do ogrzewania jest praktycznym, sensownym rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się w okresach przejściowych - jesienią i wiosną - gdy urządzenie może współpracować bez wykorzystywania innego źródła ciepła w domu. To sposób na jednoczesne zapewnienie komfortu cieplnego w domu, jak i znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania.

 

Klimatyzatory LG z funkcją ogrzewania

 

Jako źródła ogrzewania pomieszczeń może posłużyć każdy klimatyzator z portfolio LG (każdy jest pompą ciepła). Mają wysoką wydajność działania i wysoką efektywność energetyczną (A++ albo A+ w zależności od modelu) oraz są wygodne w obsłudze - ich pracą można sterować przez aplikację LG ThinQ. Również instalacja nie sprawia trudności.

 

Seria ARTCOOL

 

Klimatyzatory z linii ARTCOOL to Mirror, Beige i Gallery. Ich wyróżnikiem jest stylowy, nowoczesny design. Mirror ma szklany, grafitowy front. Beige to klimatyzator z beżową obudową. A Gallery ma szklany panel z czarną ramą - można włożyć do niej dowolne zdjęcie czy obraz. Modele Mirror i Beige wyposażono w filtr antyalergiczny oraz technologię UV LED - UVnano TM, co zapewnia najwyższy poziom czystości i sterylności powietrza (wentylator likwiduje do 99,9 % bakterii dzięki specjalnym diodom LED UV).

Artcool Beige LG

Kolejną zastosowaną technologią jest Plasmaster Ionizer+, który redukuje szkodliwe, mikroskopijne cząstki unoszące się w powietrzu poprzez nasycenie powietrza jonami. Skuteczność omawianych technologii potwierdzają testy przeprowadzone przez TÜV Rheinland oraz Intertek.

Klimt PocałunekArtcool Mirror

 

Seria DUALCOOL

 

Klimatyzatory pokojowe LG DUALCOOL mają wbudowany oczyszczacz powietrza. Dzięki filtrowi mikropyłowemu wychwytują drobny kurz, zarazki i zanieczyszczenia powietrza. Technologia UVnanoTM likwiduje do 99,99% bakterii, dzięki światłu UV LED. Szkodliwe roztocza kurzu domowego, grzyby czy pyłki pochłania dodatkowy filtr antyalergiczny. Dzięki funkcji automatycznego czyszczenia wymiennik ciepła jest osuszany w celu zapobiegania rozwojowi bakterii czy pleśni w klimatyzatorze.

Dualcool z oczyszczaczem

W linii DUALCOOL można również znaleźć dwa modele Standard: Standard Plus i Standard 2. Mają filtr wstępny oraz funkcję autooczyszczania. Model Standard Plus dodatkowo ma filtr antyalergiczny.
Modele te działają z wysoką wydajnością i dbają o jak najlepszą jakość.

 

LG Standard 2Standard Plus

 

Klimatyzator Deluxe

 

Klimatyzator Deluxe wykorzystuje szereg rozwiązań sprzyjających lepszej jakości powietrza, jak w modelach ARTCOOL Mirror oraz Beige: filtr wstępny, filtr antyalergiczny, technologię PlasmasterTM Ionizer+, UVnano™ oraz funkcję autooczyszczania. Klimatyzator dostępny jest w klasycznym, białym wykończeniu.

Deluxe

Kontakt w sprawie produktów:

LG Electronics Polska Sp. z o.o.
tel. +48 22 48 17 100
www: www.LG.com
www.strefaklimatyzacji.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
E.ON Foton poszerza asortyment pomp ciepła o urządzenia japońskiej marki Daikin

E.ON Foton poszerza asortyment pomp ciepła o urządzenia japońskiej marki Daikin

Pod koniec miesiąca w portfolio spółki E.ON Foton pojawiły się nowe urządzenia... ¬ więcej...

 
Aluminiowe tace skroplin z kablem grzewczym do pomp ciepła

Aluminiowe tace skroplin z kablem grzewczym do pomp ciepła

Taca ociekowa, taca skroplin to istotny element montażowy pompy ciepła, który... ¬ więcej...

 
Pompa E.ON Air. Krok do samodzielności energetycznej

Pompa E.ON Air. Krok do samodzielności energetycznej

Pompa ciepła jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet