gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

D+H

GDE

Fibaro

W2Venture Industries

      Nibco

   Legrand

polecamy

Rola wież i kolumn w systemach sygnalizacji zdarzeń

artykuł promocyjny


W każdej fabryce, czy zakładzie przemysłowym należy zapewnić jak najlepszy przepływ informacji. Sytuacja jest stosunkowo przejrzysta i prosta w przypadku relacji międzyludzkich, gdzie istnieje wiele narzędzi do komunikacji pomiędzy pracownikami. Procesy technologiczne wymagają jednak obsługi wyspecjalizowanych maszyn, gdzie informacje są przekazywane na konkretne sposoby. Operator ma bowiem przeważnie możliwość weryfikacji jedynie sygnałów akustycznych oraz optycznych wysyłanych przez poszczególne urządzenia. Sygnały te muszą zostać zinterpretowane we właściwy sposób, a operator musi jak najszybciej podjąć adekwatne do danej sytuacji działania.

Wieża TS-AD z pulpitem

W ofercie W2 znajdują się różne serie wież i kolumn sygnalizacyjnych, które świetnie sprawdzają się do informowania o stanie maszyn i zdarzeniach. Sygnalizację optyczną jest w stanie zapewnić wieża WS-Ad, która na etapie zamówienia jest konfigurowana przez klienta. Może ona być wyposażona w 2-5 modułów optycznych, które zapewniają generowanie światła ciągłego w różnych barwach. Dodatkowo wieża może opcjonalnie posiadać moduł akustyczny. Sterowanie zarówno optyki, jak i akustyki jest bardzo proste i odbywa się na zasadzie zwarcia danego wejścia sterującego do masy. Moduł akustyczny jest wyposażony w układ priorytetu, dzięki czemu w przypadku zwarcia kilku wejść sterujących do masy wyzwalany jest sygnał o najwyższym priorytecie. Produkt występuje również w wersji zasilanej i wyzwalanej napięciem sieciowym 230 V AC. Wieża WS-Ad nie posiada wbudowanego dodatkowego układu sterowania.

 

Inaczej jest w przypadku kolumny KS-Ad, która posiada taki układ. Umożliwia on różne warianty funkcjonowania kolumny (np. sterowanie napięciowe, bezpotencjałowe, cyfrowe). Możliwe jest także generowanie różnych efektów świetlnych. Oprócz światła ciągłego możliwe jest także wyzwolenie światła impulsowego o różnych częstotliwościach, światła obrotowego czy światła nieregularnego.

Kolumna KS AD 2

W przypadku wież i kolumn sygnalizacyjnych najpowszechniej stosuje się konfigurację z trzema modułami optycznymi RYG, gdzie emisja czerwonego światła może oznaczać problem i konieczność podjęcia natychmiastowych działań, żółtego przerwę w pracy, a zielonego stan normalnego funkcjonowania. W takiej konfiguracji występuje bazowo wieża TS-Ad. Cechą charakterystyczną wyrobu jest możliwość wyzwalania sygnału optycznego oraz akustycznego zarówno poprzez zwarcie do masy (-), jak i również do dodatniego bieguna zasilania (+). Wieża jest wyposażona w przemysłowe złącze M12, a samo mocowanie (kątowe lub proste) do podłoża jest wykonane z blachy kwasoodpornej. Dodatkowo produkt może współpracować z pulpitem sterującym, który pozwala wyzwolić sygnał na wieży bezpośrednio ze stanowiska roboczego. W ten sposób może być na przykład zasygnalizowany brak lub niski stan elementów, co pozwala podjąć działania logistyczne w celu uzupełnienia stanów.

Wieża TS-AD

Wieże i kolumny sygnalizacyjne zdecydowanie ułatwiają komunikację pomiędzy maszyną i człowiekiem, a także pomiędzy ludźmi. W ten sposób znacząco podnoszona jest zdolność do podejmowania szybkich działań, co przekłada się bezpośrednio na wzrost efektywności, wydajności, a także co najważniejsze bezpieczeństwa na terenie zakładu.


 

Kontakt w sprawie produktów:

W2
tel. +48 52 522 32 38
+48 52 345 45 00
+48 537 859 187
www: www.w2.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rola wież i kolumn w systemach sygnalizacji zdarzeń

Rola wież i kolumn w systemach sygnalizacji zdarzeń

W każdej fabryce, czy zakładzie przemysłowym należy zapewnić jak najlepszy przepływ... ¬ więcej...

 
SO-Ad2 - uniwersalny sygnalizator optyczny

SO-Ad2 - uniwersalny sygnalizator optyczny

W celu efektywnego przekazywania informacji na obiektach bardzo często wykorzystywane... ¬ więcej...

 
Nowy pożarowy zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny SGO-Pgz3

Nowy pożarowy zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny SGO-Pgz3

W ofercie W2 pojawił się nowy, zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny typu SGO-Pgz3.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet