gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel

NoarkGDE

logo hsk

 nVent Werit
 

Intersoft    W2

 Elektra   logo pawbol

polecamy

Czy jesteś gotowy na nadejście zimy???

artykuł promocyjny


Co roku miesiące zimowe stają się dla wielu ludzi prawdziwym utrapieniem ze względu na okresowe zakłócenia lub przerwy w dostawie prądu. Jest to uciążliwe w szczególności dla osób mieszkających na terenach podmiejskich i wiejskich, które posiadają inteligentne domy czy piece c.o. W jaki sposób zapobiec podobnym utrudnieniom?
 

Inteligentny dom w zimie


Inteligentne domy, które wyposażono w specjalne centrale sterujące i zarządzające całym systemem (oświetleniem, ogrzewaniem, systemem alarmowym czy monitoringiem) zależne są od skutecznego działania sieci energetycznej, która bardzo często okazuje się przestarzała i nie może zagwarantować bezpieczeństwa w szczególności, jeśli chodzi o nagłe zmiany warunków atmosferycznych. Podstawowe komponenty systemu domowego ogrzewania (kotły c.o., kominki z płaszczem wodnym i systemy automatyki pieców) także potrzebują nieustannego zasilania i są bardzo wrażliwe na każdorazowe zakłócenia, jakie mogą wystąpić w sieci energetycznej. Nie posiadając właściwych zabezpieczeń, możemy nie tylko pozbawić nasz dom ciepła na wiele godzin, ale również trwale uszkodzić pracujące w budynku sprzęty.
 

Skuteczne działanie sieci energetycznej


Problemy związane z brakiem zasilania rozwiązywaliśmy do tej pory najczęściej przy pomocy agregatu prądotwórczego. Jego wykorzystanie stwarzało wiele niedogodności takich jak konieczność wentylacji pomieszczeń związaną z odprowadzaniem spalin lub długi czas oczekiwana na ustabilizowanie napięcia generowanego przez agregat. Istnieje jednak o wiele wygodniejszy sposób, który poradzi sobie z tym problemem. Są to mianowicie przeznaczone do podtrzymania zasilania domowej automatyki grzewczej specjalistyczne zasilacze awaryjne UPS. Jako przykład takich urządzeń można wskazać serię zasilaczy SPECLINE AVR / Pro AVR polskiej marki EVER. Głównym celem zasilaczy będzie zagwarantowanie bezawaryjnej i bezprzerwowej pracy kotłów centralnego ogrzewania oraz kominków z płaszczem wodnym (zabezpieczają podłączone urządzenia przed spadkami i zanikami napięcia w sieci, a także eliminują możliwość ich uszkodzeń w wyniku przepięć, jakie mogą pojawić się w sieci elektroenergetycznej).
 

Specjalistyczne zasilacze awaryjne UPS


Tym, co najbardziej odróżnia zasilacze SPECLINE AVR / Pro AVR od urządzeń innych marek jest sinusoidalny przebieg napięcia wyjściowego (przy pracy bateryjnej). Wykorzystana w zasilaczach technologia Clear Digital Sinus pozwala na podłączenie do UPS-a urządzeń najbardziej czułych na kształt napięcia zasilającego, np. pomp czy elektroniki w kotłach c.o., nie ryzykując ich uszkodzenia. Dodatkowo serię SPECLINE AVR cechuje wydłużony czas podtrzymania na pracy bateryjnej (mamy możliwość wydłużenia czasu pracy zasilacza poprzez równoległe podłączenie do 3 modułów bateryjnych – zasilacz SPECLINE Pro AVR –  firmy EVER lub zastosowanie akumulatora samochodowego – zasilacz SPECLINE AVR.


W serii UPS SPECLINE AVR / Pro AVR znajdziemy dwa modele zasilaczy: SPECLIENE AVR 700 oraz SPECLINE AVR Pro 700 (zaopatrzony w akumulatory wewnętrzne). Każdy z modeli może pochwalić się znamionową mocą 350 VA, a także mocą czynną (użytkową) 200 W. Ważnym parametrem jest również odporność na przeciążenia (do wartości 700 VA i 400 W), rzędu 30 sekund, która daje nam pewność, że zasilacz UPS nie wyłączy się z powodu zwiększonego poboru mocy (np. w trakcie załączania silników pomp obiegowych).

AVR Pro 700Specline AVR 700

Zasilacze SPECLINE AVR / Pro AVR wyposażono także w sporo funkcjonalności, które usprawniają ich codzienną pracę i zabezpieczają podłączone do nich urządzenia. Układ automatycznej regulacji napięcia sieciowego AVR (podwyższający) sprawia, że urządzenie dostosowuje niewłaściwe napięcie wejściowe do poziomu akceptowalnego przez odbiorniki, bez zużywania energii z akumulatorów. Dla użytkownika znaczenie ma także możliwość uruchomienia urządzenia, nie podłączając go do sieci zasilającej (zimny start), automatyczny powrót na zasilanie sieciowe po pojawieniu się napięcia sieciowego o wymaganych parametrach oraz dźwiękowa sygnalizacja rozładowania baterii.


Zasilacze marki EVER obejmuje 24-miesięczna gwarancja, a w ofercie producenta znajdziemy pełen zakres usług pogwarancyjnych i serwisowych. Wiodący producenci kotłów w Polsce rekomendują UPS-y EVER SPECLINE AVR / Pro AVR jako niezbędny element właściwie zaplanowanego systemu ogrzewania. Uprzedzając zbliżający się sezon zimowy, dobrze byłoby rozejrzeć się po domu lub innych tego typu obiektach i sprawdzić jakie urządzenia mogą być zagrożone długotrwałą utratą zasilania w przypadku braku napięcia sieciowego. Zaopatrzenie się w dopasowany zasilacz UPS to sposób o wiele łatwiejszy, a co najważniejsze, dużo tańszy od instalacji agregatu prądotwórczego. Jak wiadomo najlepiej zabezpieczyć się  zawczasu przed nagłymi przerwami w dostawie energii, które w Polsce zdarzają się niestety każdego roku.
 

Seria zasilaczy UPS EVER

Kontakt w sprawie produktów:

EVER Sp. z o.o.
tel. +48 61 6500 400
www: www.ever.eu
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Buderus ConnectPRO - aplikacja do zdalnego monitorowania systemów grzewczych

Buderus ConnectPRO - aplikacja do zdalnego monitorowania systemów grzewczych

Buderus ConnectPRO zapewnia bezpieczne połączenie między ekspertem a systemami grzewczymi... ¬ więcej...
 
Leanheat® Building - Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Leanheat® Building - Optymalizacja komfortu i zmniejszenie kosztów w budynkach podłączonych do sieci ciepłowniczej

Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniach przy niższych kosztach ogrzewania?... ¬ więcej...
 
Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury Thermoval

Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury Thermoval

Wzrost kosztów ogrzewania jest obecnie kłopotem wielu gospodarstw domowych i budynków... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


Facebook