gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

Instal-Projekt - grzejniki


Szeroki wybór grzejników ozdobnych w ofercie marki DIAMOND

artykuł promocyjny


W ofercie firmy DIAMOND znajdziemy ozdobne grzejniki pionowe i poziome, a także ciekawą opcję w postaci dostosowanych do grzejników specjalnych stojaków. Dają one możliwość umieszczenia grzejnika w każdym wybranym miejscu. Produkty producenta mają na celu poprawienie wydajności, a przy tym większą oszczędność energii. Używają także nowoczesnych i zaawansowanych rozwiązań, które usprawniają montaż oraz eksploatację.

Stalowe grzejniki DIAMOND

 

Wysoka efektywność energetyczna

 

Grzejniki marki DIAMOND zaprojektowanie w taki sposób, żeby idealnie współgrały z instalacją niskotemperaturową. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostajemy możliwość wykorzystania źródła energii odnawialnej. Możemy stosować je w zamkniętych i otwartych układach jedno- i dwururowych C.O. W przypadku grzejników dolnozasilanych użyto wkładki termostatycznej wiodącej światowej marki Heimeier. Pozwala to na wykonanie dokładnego nastawienia zakresów przepływu, przy wykorzystaniu klucza. Wkładka zawiera 8 bezstopniowych nastaw.

Grzejnik stalowy - PV-22

 

Estetyka i jakość

 

Klienci marki DIAMOND od dawna już wiedzą, że mogą liczyć na wysokiej jakości produkty, posiadające 10-letnią gwarancję. Wpływa na to wieloletnie doświadczenie firmy w wytwarzaniu elementów grzewczych, a także używanych w tym celu materiałów oraz nowoczesnej szwajcarskiej linii produkcyjnej. Stanowi to również efekt badań nad zaawansowanymi rozwiązaniami termodynamicznymi.

Głowica grzejnika DIAMOND

Kolekcja grzejników ozdobnych idzie w zgodzie z najnowszymi trendami, jakie obecne są teraz przy urządzaniu wnętrz, to zatem idealny wybór w przypadku osób, dla których liczą się najwyższe standardy oraz wygląd. Grzejniki mają także właściwe wymagane certyfikaty i atesty higieniczne.

Pionowy grzejnik OTTIMO

 

Szeroki wybór i wiele zastosowań

 

Oferta marki DIAMOND zawiera grzejniki poziome i pionowe. Wykonane z wysokogatunkowej, walcowanej na zimno blachy stalowej grzejniki są odtłuszczone, cynkofosforowane, zagruntowane kataforycznym malowaniem wstępnym, a następnie pokryte proszkiem antyelektrostatycznym i wypalane w 200°C. Mają płaską płytę czołową, z tłoczeniami lub gładką.

Grzejnik stalowy standardowy

W ofercie firmy znajdziemy grzejniki z podłączeniem dolnym (lewe i prawe) oraz podłączeniem bocznym. Rozwiązanie to daje łatwiejszy montaż, a także wybór miejsca instalacji. Komplet grzejników dolnozailanych zawiera 2 korki, odpowietrznik i wkładkę termostatyczną, za to w grzejnikach z zasilaniem bocznym 1 korek, odpowietrznik oraz wieszak.

 

Grzejniki pionowe - estetyka i oszczędność miejsca

 

Do mniejszych wnętrz świetnym wyborem będą grzejniki montowane pionowo. Jest to spora oszczędność miejsca, a zarazem wygodna aranżacja mebli. Dzięki nim nasze wnętrze zyska nowoczesny wygląd i będziemy mogli wybrać inne miejsce montażu niż zwyczajowe pod parapetem. Przez to nie dość, że grzejniki spełniają funkcję grzewczą, to jeszcze mogą stanowić ozdobę pomieszczenia. Zbudowano je z płyty czołowej z pionowymi tłoczeniami lub gładkiej, dwóch płyt profilowanych, bez części konwekcyjnej. Na część ozdobną grzejników przypada płaska płyta, która łagodnym zaokrągleniem przechodzi na powierzchnie boczne grzejnika, tworząc jednolitą, estetyczną całość. Mają podłączenie dolne centryczne, wyposażone są w gwint typu G 1/2. Grzejniki zaopatrzono w odpowietrznik, korek oraz linki zabezpieczające. Można je stosować w zamkniętych oraz otwartych układach jedno i dwururowych C.O.

Grzejnik stalowy pionowy DV-20

 

Grzejniki poziome - wydajność i łatwość montażu

 

Poziome grzejniki DIAMOND można stosować w zamkniętych lub otwartych układach jedno i dwururowych C.O. Zbudowane z płaskiej płyty czołowej z poziomymi tłoczeniami, nakładanej na jedną z dwóch płyt profilowanych i dwóch wydajnych konwektorów. Boczne powierzchnie obudowano osłonami, a powierzchnię górną przykryto osłoną typu grill. Podłączenie dolne zawiera wbudowaną wkładkę termostatyczną.

Poziomy grzejnik WULKAN

W ofercie można znaleźć także poziome i pionowe grzejniki aluminiowe, które cechuje wysoka wydajność. Mniejsza pojemność wodna i większa powierzchnia grzewcza sprawiają, że czas nagrzewania jest niesamowicie krótki. Lakierowano je metodą elektrostatyczną przy użyciu proszku epoksydowo-poliestrowego i wypalano w piecu.

 

Grzejniki na stojaku - gotowe na nietypowe rozwiązania

 

W przypadku niektórych wnętrz konieczne jest zastosowanie oryginalnych rozwiązań. Firma DIAMOND posiada coś także na taką okazję, dowodząc tym samym, że grzejniki nie muszą być nudne czy wisieć na ścianie. Firma proponuje specjalne stojaki podłogowe, które zastąpią klasyczne wsporniki do ścian. Dzięki takiej opcji dostaniemy możliwość instalacji grzejników w wybranym przez siebie miejscu. Łatwe w montażu stojaki będą współgrać z większością grzejników panelowych.

Grzejnik stalowy - DV-22Grzejniki na stojaku  Grzejnik ozdobny na stojaku

 

Utrzymanie instalacji w dobrej kondycji

 

Zdarza się, choć rzadko, iż niezależnie od tego, że instalacja grzewcza jest zgodna z najwyższymi standardami technicznymi i właściwie zamontowana, pojawiają się problemy z formowaniem gazu wewnątrz elementów systemu. Prowadzi to do wydawania irytujących dźwięków przez grzejnik.


Główne przyczyny:

  • Wprowadzone do instalacji powietrze. Mogło się tam znaleźć w czasie wypełniania lub uzupełniania grzejników wodą. Stanowi to zjawisko przejściowe
  • Obecność materiałów organicznych. Mogą to być pozostałości z obróbki lub pozostałości konopi/pakuł lnianych. W wyniku rozkładu emitują metan, który zbiera się u góry grzejnika. Jest to także zjawisko przejściowe.
  • Jakość wody wypełniającej instalację. Jeżeli do instalacji zostanie wprowadzona wyjątkowo agresywna woda, może ona wejść reakcję z metalowymi komponentami instalacji. Jako rezultat tego można zaobserwować wzmożoną produkcję gazów, np. wodoru. Dlatego ważne jest, by przestrzegać zaleceń producenta odnośnie jakości wody wypełniającej instalacje?


Rozwiązanie:

  • Staranne oczyszczenie instalacji, aby usunąć osady powodujące formację gazu.
  • Wypełnienie instalacji ponownie za pomocą wody o parametrach podanych w instrukcji grzejnika. Po wypełnieniu instalacji temperatura cyrkulacji wody powinna być podniesiona do 85-90°C, celem oddzielenia się powietrza od roztworu.
  • W przypadku niewłaściwej jakości wody, która wypełnia instalację, aby uniknąć korozji i uszkodzeń, trzeba wyposażyć grzejniki w automatyczne zawory odpowietrzające, zastosować certyfikowane inhibitory korozji oraz unikać całkowitego zamknięcia zaworów odcinających w grzejniku, tak aby umożliwić odpływ gazu poprzez automatyczne zawory odpowietrzające i zawory bezpieczeństwa.
Kontakt w sprawie produktów:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe DIAMOND Sp. z o.o.
tel. (+48) 12 442 00 59
www: www.diamond.pl/
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Nowe separatory ADS 180 HP do instalacji z pompami ciepła

Nowe separatory ADS 180 HP do instalacji z pompami ciepła

Przy dłuższej eksploatacji instalacji grzewczej można napotkać różne problemy,... ¬ więcej...

 
Parasole grzewcze - grzanie z efektem świetlnym

Parasole grzewcze - grzanie z efektem świetlnym

Poza sezonem ciepłej pogody stworzenie komfortowej przestrzeni na częściowo odkrytym... ¬ więcej...

 
Jak utrzymać stałą temperaturę ogrzewania?

Jak utrzymać stałą temperaturę ogrzewania?

Zbliża się sezon grzewczy. Ciągły wzrost cen surowców: gazu, oleju opałowego,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetregulus