Czym jest i do czego służy łapacz iskier podczas procesów produkcyjnych, takich jak spawanie i szlifowanie?

artykuł promocyjny


Podczas różnych procesów produkcyjnych mogą powstawać iskry, które zwiększają ryzyko powstania pożaru. By je neutralizować używa się specjalnego wyposażenia - łapacza iskier, który je gasi (wyłapuje). Łapacze wykorzystuje się w miejscach zagrożonych pożarem  m.in. w leśnictwie, przemyśle drzewnym, rolnictwie, obróbce metali.

Łapacz iskier Klimawent

fot.:  Łapacz iskier przy urządzeniu UFO-LP

 

Firma Klimawent SA wykorzystuje łapacze iskier we współpracy z urządzeniami filtracyjnymi pyłów spawalniczych, szlifierskich lub przy cięciu stali na wycinarkach laserowych i plazmowych. Zadaniem łapaczy jest neutralizowanie iskier, które powstają przy wspomnianych procesach technologicznych, by zabezpieczyć filtry przed możliwością rozwinięcia się pożaru.

 

Łapacz iskier IS-10 składa się z panelu z wieloma przegrodami, dzięki którym możliwy jest labiryntowy przepływ powietrza oraz z dwóch przyłączy – kątowych lub osiowych.

 

Dzięki odpowiedniej konstrukcji przegród strumienie powietrza wielokrotnie zmieniają w nich swój kierunek i iskry ulegają wygaszeniu. Przyłącza służą do połączenia panelu z urządzeniem filtrowentylacyjnym z jednej strony oraz z instalacją wentylacyjną z drugiej strony.

 

Przyłącze kątowe umożliwia wygodne dopasowanie pozycji łapacza względem instalacji ssącej, dzięki obrotowemu osadzeniu na okrągłym króćcu przyłączeniowym urządzenia. Możliwe jest podłączenie się zarówno do przewodu znajdującego się tuż nad posadzką jak i w górnej części hali. Jeśli jest taka potrzeba, można wykorzystać również przyłącze osiowe.

 

Łapacz iskier IS-10 będzie pracować skutecznie z urządzeniami o zalecanej wydajności przepływu powietrza do 10.000 m3/h. W przypadku modułowych urządzeń filtrowentylacyjnych, dla kjtórych wydajność ma wyższe wartości, rekomenduje się użycie dwóch łapaczy. Każdy z nich powinien być osadzony na odrębnym króćcu każdego z modułów.

 

Konstruktorem tego rozwiązania jest pan Adam Korpacki.

 

Kontakt w sprawie produktów:

Klimawent S.A.
tel. 058 629 64 80
www: www.klimawent.com.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Urządzenia filtrowentylacyjne UFO-A-15000-N

Urządzenia filtrowentylacyjne UFO-A-15000-N

W miejscach pracy, gdzie odbywa się proces spawania czy... ¬ więcej...

 
Czym jest i do czego służy łapacz iskier podczas procesów produkcyjnych, takich jak spawanie i szlifowanie?
 
Rekuperatory Lossnay. Do każdego pomieszczenia

Rekuperatory Lossnay. Do każdego pomieszczenia

Dekoncentracja, spadek energii i ogólne zmęczenie organizmu to objawy, które... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet