

- Dotacja Moje Ciepło - zmiany w 2023 roku
-
Mój prąd 5.0 - jak otrzymać dofinansowanie?
-
Montaż paneli fotowoltaicznych na balkonie w bloku
-
Magazyn energii - koszt, opłacalność
-
Jak obliczyć wielkość instalacji fotowoltaicznej
-
Ogrzewanie współpracujące z instalacją fotowoltaiczną
-
Instalacja fotowoltaiczna w domu - koszty, zyski, dofinansowanie
-
Żywotność paneli fotowoltaicznych
-
Panele fotowoltaiczne - zestawienie oferty producentów



Sterowanie ogrzewaniem metodą na oszczędzanie
artykuł promocyjny
Ceny paliw energetycznych bezustannie wzrastają. Nie da się przewidzieć jaki poziom osiągną w przyszłym sezonie grzewczym. W jaki sposób samodzielnie zredukować wydatki energetyczne, a przy tym nie rezygnować z codziennego komfortu? Intuicyjnym rozwiązaniem będzie roztropne korzystanie z paliwa grzewczego, ale bardziej opłacalna stanie się z pewnością poprawa wydajności CO.
Inflacja wciąż rośnie niezależnie od ulg czy tarcz finansowych, które jedynie odsuną w czasie jej skutki. Musimy dokładnie przemyśleć nasze dalsze działania, które pozwolą nam z nią walczyć.
Wymiana instalacji na bardziej ekonomiczną to nie jedyne rozwiązanie, które pozwoli nam płacić mniej. Nie każdy ma bowiem możliwość na zainwestowanie w ten dość kosztowny sposób, każdy natomiast chciałby jakoś ulżyć domowemu budżetowi. Zresztą, nawet jeśli wymienimy CO, wciąż mamy możliwość zwiększenia oszczędności. Dostaniemy ją dzięki montażowi systemu sterującego instalacją grzewczą – każdym typem.
Dlaczego sterowanie temperaturą pomaga oszczędzać energię grzewczą?
Nie będzie miało znaczenia, czym ogrzewamy dom. Nieważne czy będzie to kocioł na paliwo stałe, ciekłe, elektryczne, gazowe czy może pompa ciepła lub hybryda grzewcza. Ważny jest sposób pobierania przez instalację paliwa grzewczego, za które zapłacimy. Sposób taki może być niegospodarny, gdy nie używamy właściwych sterowników do ogrzewania. Nie zainwestujemy w nie tak dużo, jak w wymianę instalacji, a dostaniemy prawdziwe efekty. Wszystko dlatego, że zautomatyzowanie poboru energii jest niskoemisyjne i energooszczędne. Finalnie chroni przyrodę, a co najistotniejsze, obniża rachunki.
Sam montaż systemu sterującego jest nieskomplikowany i krótkotrwały. Renomowane marki, takie jak SALUS Controls, oferują Klientom darmową pomoc w czasie wyboru, instalacji, a później także użytkowania urządzeń sterujących.
Źródło ciepła (kocioł, pompa ciepła), którym steruje nowoczesna automatyka grzewcza, wytwarza tylko tyle ciepła, ile trzeba do utrzymania temperatury przez nas zadanej. Nie następuje przegrzanie pomieszczeń lub ich wyziębienie, czego następstwem byłoby zapotrzebowanie na jeszcze więcej energii. Pokojowe regulatory nie mają wpływu na koszty paliwa grzewczego, ale pilnują poboru. Sprawia to, że koszt ogrzewania jest niższy nieważne, jakim typem paliwa grzejemy w domu.
Specjaliści energetyki uważają, że obniżenie temperatury w domach o 1°C to oszczędność rzędu 6-7% na opłatach za energię. W przypadku gdy przełożymy to na sezon grzewczy, liczby będą znaczące.
Jak to działa w praktyce?
Sterowanie strefowe, tj. osobne zamontowanie regulatora w każdym pomieszczeniu, pozwoli nam na zmniejszenie temperatury o kilka stopni w miejscach, gdzie przebywamy najrzadziej np. w garderobie czy korytarzu. To samo tyczy się sytuacji, podczas której nie ma nas w domu. Kilka dniu lub nawet godzin ekonomicznej temperatury zmniejszy nasze rachunki. Świadome obniżenie temperatury, przy zachowaniu pełnego komfortu, pomoże zaoszczędzić setki lub tysiące złotych, w zależności od powierzchni.
|

![]() | Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury ThermovalWzrost kosztów ogrzewania jest obecnie kłopotem wielu gospodarstw domowych... ¬ więcej... |
![]() | Możliwości systemu SALUS Smart Home - przykłady reguł OneTouchZadaniem automatyki sterującej jest utrzymanie w domu danej temperatury dla poszczególnych... ¬ więcej... |
![]() | Płać mniej za ogrzewanie dzięki domowej automatyceWiele osób zastanawia się, w jaki sposób może zaoszczędzić na ogrzewaniu.... ¬ więcej... |

![]() Inteligentny dom FIBARO |
![]() Odkurzacze centralne ECOMAX |
![]() Smart Home Legrand Netatmo |
![]() Osprzęt elektroinstalacyjny PAWBOL |
![]() Osprzęt elektroinstalacyjny Hager |