gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Noark

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE

 nVent Werit
 

Kontakt Simon

logotyp partner serwisu E.ON Foton     W2


Intersoft

 Elektra   

polecamy

Sterowanie ogrzewaniem metodą na oszczędzanie

artykuł promocyjny


Ceny paliw energetycznych bezustannie wzrastają. Nie da się przewidzieć jaki poziom osiągną w przyszłym sezonie grzewczym. W jaki sposób samodzielnie zredukować wydatki energetyczne, a przy tym nie rezygnować z codziennego komfortu? Intuicyjnym rozwiązaniem będzie roztropne korzystanie z paliwa grzewczego, ale bardziej opłacalna stanie się z pewnością poprawa wydajności CO.
 

Sterowanie ogrzewaniem jako metoda oszczędzania


Inflacja wciąż rośnie niezależnie od ulg czy tarcz finansowych, które jedynie odsuną w czasie jej skutki. Musimy dokładnie przemyśleć nasze dalsze działania, które pozwolą nam z nią walczyć.


Wymiana instalacji na bardziej ekonomiczną to nie jedyne rozwiązanie, które pozwoli nam płacić mniej. Nie każdy ma bowiem możliwość na zainwestowanie w ten dość kosztowny sposób, każdy natomiast chciałby jakoś ulżyć domowemu budżetowi. Zresztą, nawet jeśli wymienimy CO, wciąż mamy możliwość zwiększenia oszczędności. Dostaniemy ją dzięki montażowi systemu sterującego instalacją grzewczą – każdym typem.

 

Dlaczego sterowanie temperaturą pomaga oszczędzać energię grzewczą?

 

Nie będzie miało znaczenia, czym ogrzewamy dom. Nieważne czy będzie to kocioł na paliwo stałe, ciekłe, elektryczne, gazowe czy może pompa ciepła lub hybryda grzewcza. Ważny jest sposób pobierania przez instalację paliwa grzewczego, za które zapłacimy. Sposób taki może być niegospodarny, gdy nie używamy właściwych sterowników do ogrzewania. Nie zainwestujemy w nie tak dużo, jak w wymianę instalacji, a dostaniemy prawdziwe efekty. Wszystko dlatego, że zautomatyzowanie poboru energii jest niskoemisyjne i energooszczędne. Finalnie chroni przyrodę, a co najistotniejsze, obniża rachunki.


Sam montaż systemu sterującego jest nieskomplikowany i krótkotrwały. Renomowane marki, takie jak SALUS Controls, oferują Klientom darmową pomoc w czasie wyboru, instalacji, a później także użytkowania urządzeń sterujących.


Źródło ciepła (kocioł, pompa ciepła), którym steruje nowoczesna automatyka grzewcza, wytwarza tylko tyle ciepła, ile trzeba do utrzymania temperatury przez nas zadanej. Nie następuje przegrzanie pomieszczeń lub ich wyziębienie, czego następstwem byłoby zapotrzebowanie na jeszcze więcej energii. Pokojowe regulatory nie mają wpływu na koszty paliwa grzewczego, ale pilnują poboru. Sprawia to, że koszt ogrzewania jest niższy nieważne, jakim typem paliwa grzejemy w domu.


Specjaliści energetyki uważają, że obniżenie temperatury w domach o 1°C to oszczędność rzędu 6-7% na opłatach za energię. W przypadku gdy przełożymy to na sezon grzewczy, liczby będą znaczące.

 

Jak to działa w praktyce?

 

Sterowanie strefowe, tj. osobne zamontowanie regulatora w każdym pomieszczeniu, pozwoli nam na zmniejszenie temperatury o kilka stopni w miejscach, gdzie przebywamy najrzadziej np. w garderobie czy korytarzu. To samo tyczy się sytuacji, podczas której nie ma nas w domu. Kilka dniu lub nawet godzin ekonomicznej temperatury zmniejszy nasze rachunki. Świadome obniżenie temperatury, przy zachowaniu pełnego komfortu, pomoże zaoszczędzić setki lub tysiące złotych, w zależności od powierzchni.

Kontakt w sprawie produktów:

QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.
tel. 32 700 74 53; 32 750 65 05 - wsparcie techniczne
www: www.salus-controls.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury Thermoval

Kontroluj koszty ogrzewania za pomocą regulatorów temperatury Thermoval

Wzrost kosztów ogrzewania jest obecnie kłopotem wielu gospodarstw domowych... ¬ więcej...

 
Możliwości systemu SALUS Smart Home - przykłady reguł OneTouch

Możliwości systemu SALUS Smart Home - przykłady reguł OneTouch

Zadaniem automatyki sterującej jest utrzymanie w domu danej temperatury dla poszczególnych... ¬ więcej...

 
Płać mniej za ogrzewanie dzięki domowej automatyce

Płać mniej za ogrzewanie dzięki domowej automatyce

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób może zaoszczędzić na ogrzewaniu.... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


Facebook