Oświetlenie wystaw - 3 kroki do optymalnego oświetlenia muzeów i ekspozycji

SO-Ad2 - uniwersalny sygnalizator optyczny

artykuł promocyjny


W celu efektywnego przekazywania informacji na obiektach bardzo często wykorzystywane są sygnalizatory. W większości przypadków podstawowym sposobem informowania o stanie procesu czy alarmowania o wystąpieniu zagrożenia jest sygnał akustyczny. Na rynku dostępne są urządzenia generujące sygnały ciągłe (o stałej częstotliwości) oraz modulowane (o zmiennej częstotliwości), a także takie, które oprócz ww. sygnałów są w stanie odtwarzać komunikaty słowne.

Pożarowy sygnalizator akustyczny

 

Po co stosuje się sygnalizatory optyczne?

 

W niektórych obiektach alarmowanie z wykorzystaniem sygnałów akustycznych będzie nieefektywne lub niewystarczające. Dotyczy to w szczególności miejsc, w których panuje duże natężenie hałasu, pracują osoby niedosłyszące lub wykorzystywane są środki ochrony osobistej takie jak ochronniki słuchu. W takim przypadku warto stosować dodatkowe sygnały optyczne.

 

SO-Ad2 - wszechstronny optyk

 

Sygnalizator optyczny SO-Ad2 jest jednym z wielu urządzeń alarmowych produkowanych przez firmę W2. Cechuje się on dużą wszechstronnością zastosowania. Urządzenie może być zasilane napięciem stałym w zakresie 10 do 30 V, dzięki czemu z powodzeniem może pracować w instalacjach niskoprądowych (np. SSWiN), systemach automatyki czy układach sygnalizacji zdarzeń. Cechą wyróżniającą sygnalizator na tle innych rozwiązań jest z całą pewnością możliwość generowania błyskowego sygnału optycznego w 1 z 7 barw. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu diody RGB jako elementu generującego światło. W ten sposób użytkownik jest w stanie wyzwolić sygnał optyczny w kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim, żółtym, błękitnym, fioletowym lub białym. Częstotliwość błysków może być zmieniana w zakresie od 0,5 do 10 Hz. Użytkownik ma również możliwość wyzwolenia sygnału ciągłego czy zmiany jego wypełnienia. Całość jest zamknięta w kompaktowej obudowie o wysokim stopniu ochrony IP54.

 

Podsumowanie

 

Wszędzie tam, gdzie sygnał akustyczny jest niewystarczający, należy stosować uzupełniającą sygnalizację optyczną. W ofercie W2 znaleźć można certyfikowane sygnalizatory do systemów sygnalizacji pożarowej, jak i również wszechstronne urządzenia takie jak opisywany powyżej sygnalizator SO-Ad2. Znajdują one zastosowanie w instalacjach niskoprądowych, automatyce czy ogólnie przemyśle.

Kontakt w sprawie produktów:

W2 Poland sp. z o. o.
tel. +48 52 522 32 38
+48 52 345 45 00
+48 537 859 187
www: www.w2.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rola wież i kolumn w systemach sygnalizacji zdarzeń

Rola wież i kolumn w systemach sygnalizacji zdarzeń

W każdej fabryce, czy zakładzie przemysłowym należy zapewnić jak najlepszy przepływ... ¬ więcej...
 
SO-Ad2 - uniwersalny sygnalizator optyczny

SO-Ad2 - uniwersalny sygnalizator optyczny

W celu efektywnego przekazywania informacji na obiektach bardzo często wykorzystywane... ¬ więcej...
 
Nowy pożarowy zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny SGO-Pgz3

Nowy pożarowy zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny SGO-Pgz3

W ofercie W2 pojawił się nowy, zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny typu SGO-Pgz3.... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook