Jakie grzejniki do pompy ciepła?

artykuł promocyjny


Rekomendowane są niskotemperaturowe grzejniki REGULUS®-system, które są w stanie szybko zwiększać swoją moc grzewczą. Podwyższając temperaturę o 1°C, 1 m² każdego grzejnika, w tym także podłogowego, moc grzewcza rośnie o jakieś 10 W. Do tego, spośród wszystkich typów grzejników ściennych na rynku, regulusy mają największą powierzchnię wymiany. Ich atutem jest budowa podobna do chłodnicy - układ wodny z miedzi pozwala uzyskać maksimum sprawności przy odbiorze ciepła z czynnika grzewczego i przekazać go do powietrza za pomocą aluminiowych lameli, poprzez promieniowanie z ich powierzchni oraz konwekcję.

Srebrny i złoty grzejnik Regulus

Jeśli klient decyduje się zmienić źródło ogrzewania na pompę ciepła, powinno mu się zaproponować również wymianę grzejników na typ nowoczesny - niskotemperaturowy i sterowalny. Pozostawienie starych grzejników bez gruntownej termomodernizacji to błąd, który wpłynie negatywnie na poziom satysfakcji inwestora.

Grzejnik do pompy ciepła

 

Co powinien wykonać INWESTOR, za WASZĄ poradą, rękami swojego INSTALATORA

 

  • Obiekty remontowane – opcja pierwsza. Wymiana grzejników na model tej samej wielkości, ale wyposażony w turbinki poprzeczne, umieszczone wewnątrz grzejnika. (aktualnie wyłącznie w ofercie REGULUS®-system – grzejniki ścienne: E-VENT 230 V, grzanie lub REVERS 24 V, grzanie i chłodzenie poprzez rewers na pompie ciepła).

Szary grzejnik ścienny Regulus

  • Obiekty remontowane – opcja druga. Obcne grzejniki można wyposażyć w uniwersalne turbinki podgrzejnikowe typu ZEPHYR  (aktualnie wyłącznie w ofercie REGULUS®-system).
  • Obiekty remontowane – opcja trzecia. Przewymiarowanie grzejników. Posiadany typ wymieniamy na większy o około 50 %, o ile dysponujemy wystarczającą przestrzenią.
     
  • Obiekty nowe. Przygotowanie hybrydowej dystrybucji ciepła (HDC). Dobra konfiguracja instalacji centralnego ogrzewania/centralnego chłodzenia: pompa ciepła + mały bufor ciepła (około 200 litrów) + ogrzewanie podłogowe w strefach komunikacji + grzejniki niskotemperaturowe. W procesie grzania dominują niskoinercyjne grzejniki, które łatwo się uruchamia i łatwo zatrzymuje. 70% potrzeb grzewczych zaspokoją grzejniki, podłoga da „efekt letniej posadzki” i wspomoże grzejniki przy dużych mrozach.

 

Niskotemperaturowe, niskoinercyjne regulusy są wykorzystywane w trzech opcjach

 

  • Grzanie standardowe – promieniowanie + konwekcja, każda instalacja, wszystkie źródła ciepła – wszystkie typoszeregi produkcji REGULUS-®-system.
     
  • Grzanie standardowe lub ze wspomaganą cyrkulacją powietrza – typoszereg E-VENT.
     
  • Grzanie standardowe, grzanie ze wspomaganą cyrkulacją powietrza, chłodzenie – typoszereg REVERS.
     

Kiedy stosować wentylatorowy system wspomagania pracy instalacji c.o. – grzejniki z turbinką lub uniwersalne turbinki podgrzejnikowe?

  • aby szybko zwiększyć dynamikę grzania (np. ogrzanie pomieszczenia użytkowanego okresowo);
  • aby podwyższyć moc grzejnika (bez zmiany temperatury zasilania, np. dopasowanie mocy grzewczej do niedoszacowanych wymagań grzewczych pomieszczenia);
  • aby utrzymać moc grzejnika (przy istotnym obniżeniu temperatury zasilania), co oznacza efektywne grzanie z pompą ciepła, gruntowym wymiennikiem ciepła lub kotłem  kondensacyjnym.

Grzejnik Regulus

Optymalna dystrybucja ciepła jest tak samo ważna jak optymalna produkcja ciepła. Nasz Dom ma zapewnić komfort i bezpieczeństwo cieplne całej rodzinie.
 


  • Tyle CIEPŁA ILE TRZEBA i dokładnie wówczas KIEDY TRZEBA. Zbyt dużo lub zbyt małpo ciepła podanego w złym czasie prowadzi do dyskomfortu domowników.

 

  • Maksymalne wykorzystanie kaloryczności stosowanego paliwa - powinno się ,,wycisnąć" ze stosowanego opału maksimum energii i odpowiednio ją wykorzystać. Jeśli nie ma pełnego zapotrzebowania na ciepło, nie należy, aby jego nadmiar szedł w posadzkę, ale czekał w zbiorniku buforowym. Powinno być to „ciepło na potem”. Ładowanie energii w betonową posadzkę, bez względu na to, czy jest zapotrzebowanie na ciepło, czy też nie, oznacza marnotrawstwo i konkretną stratę finansową!


  • Poważnym błędem jest montowanie źródła ciepła z nadmiarem mocy! Grzejniki nie są po to, by buforować nadmiar mocy źródła ciepła i chronić go przed taktowaniem. Grzejniki mają grzać – kiedy chcemy, jak długo chcemy i tam gdzie chcemy.

 

  • Instalacja c.o. powinna być sterowalna Gdy uzyskamy w domu pożądaną temperaturę albo pojawią się duże uzyski ciepła i nie mamy potrzeby dalszego grzania (bo np. wychodzimy z domu) układ powinien umożliwić nam jak najszybsze przerwanie grzania.

Szary grzejnik ścienny

Łatwo sterowalne grzejniki o minimalnej bezwładności cieplnej zapewnią w naszym domu oszczędne i wygodne grzanie przez cały rok, które będzie na tyle elastyczne, by łatwo było je dostosowywać do zmian i anomalii klimatycznych.

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Technologia budowania współczesnych domów wraz z coraz to wyższymi wymaganiami... ¬ więcej...
 
Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Ogrzewanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb to klucz do komfortu i oszczędności... ¬ więcej...
 
Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Co roku wraz z początkiem sezonu grzewczego mnóstwo osób zadaje sobie to... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2024 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet







regulus

regulus





Facebook