Niczuk - systemy zamocowań

HumiFog Multizone Touch

aktualizacja: 09-08-2022, 10:44 – artykuł promocyjny


Najwyższa klasa bezpiecznych higienicznie i łatwych w montażu adiabatycznych nawilżaczy atomizujących to humiFog Multizone Touch marki Carel.  Dedykowany do zastosowań, w których system wentylacyjny budynku jest podzielony na kilka jednostek jak szpitale, muzea, hotele, centra danych, kabiny lakiernicze, pomieszczenia czyste.

HumiFog Multizone Touch

 

humiFog Multizone Touch to wydajny wybór:

 

  • zaledwie 4 W na każde l/h rozpylonej wody
  • sterowanie wielostrefowe (do 12 stref) za pomocą jednej stacji pompy
  • wykorzystuje chłodzenie wyparne
  • szeroki zakres wydajności, do 1200 kg/h


System humiFog, zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu entalpii parowania wody, łączy w sobie inteligentną stację pomp z modułowym systemem dystrybucji, wyposażonym w specjalne dysze zapewniające maksymalne rozpylenie wody i krótką drogę wchłaniania. Ponadto modulacja przez inwerter zapewnia bardzo dokładną regulację prędkości obrotowej pompy, zmniejszając zużycie energii i optymalizując zużycie wody.

 

Wysoka wydajność nawilżania
 

  • Elastyczna logika modulacji: ciągła lub stopniowa
  • Wysoka niezawodność zapewniona dzięki zaawansowanym układom logicznym zawartym w sterowniku CAREL
  • Wysoka dokładność: do +/-1% wokół wartości zadanej wilgotności względnej
  • Dostępnych jest wiele różnych rozmiarów: 150, 300, 500, 800, 1200 l/h
  • Bardzo drobne rozpylanie: średnica kropli do 10 μm


Uproszczona konfiguracja za pomocą 7-calowego wyświetlacza dotykowego i parametrów ładowanych z pendrive’a USB sprawia, że konfigurowanie i zarządzanie humiFog jest łatwe i intuicyjne. Zdalne monitorowanie i interakcja z urządzeniem są dostępne za pośrednictwem portalu w chmurze DigitalHUM, rozwiązania plug&play do zdalnego zarządzania nawilżaczami. Dane eksploatacyjne nawilżacza są stale dostępne w chmurze jako pomoc w konserwacji oraz w zarządzaniu i obniżaniu kosztów eksploatacji.

 

Rozwiązanie dla każdego zastosowania

 

CAREL oferuje kompletne rozwiązanie do instalacji systemu humiFog, zarówno do zastosowań kanałowych, jak i bezpośrednio w pomieszczeniach. Urządzenie może być łączone z różnymi rodzajami systemów dystrybucji. W przypadku central wentylacyjnych wilgotność jest kontrolowana poprzez rozpylanie wody przez dysze umieszczone na specjalnych stelażach zainstalowanych w centrali. Alternatywnie humiFog może również zapewniać dmuchawy lub rozdzielacze z dyszami, które rozpylą wodę bezpośrednio do nawilżanego pomieszczenia.

 

Higiena i bezpieczeństwo

 

humiFog został zaprojektowany tak, aby spełniał najwyższe wymagania certyfikacyjne w zakresie higieny, bezpieczeństwa i jakości. System rozpylania humiFog posiada liczne certyfikaty, które gwarantują niezawodne działanie i bezpieczną eksploatację jak VDI 6022, Atex, braku silikonu.

 

Najbardziej zaawansowane funkcje kontroli wilgotności

 

Aktywna modulacja podgrzewania wstępnego


Ponieważ wydajność pochłaniania jest ściśle związana z temperaturą powietrza, rozpylanie wody jest ograniczane przez sondę mierzącą temperaturę wlotową, za stelażem, w celu określenia maksymalnej ilości wody, która może by pochłonięta przez strumień powietrza. W przypadku niskich temperatur spada wydajność absorpcji, dlatego sterownik, niezależnie od żądania nawilżania, ogranicza produkcję rozpylonej wody.


Rezerwa i rotacja


Do tego samego systemu dystrybucji można podłączy dwie stacje pomp humiFog. W ten sposób produkcja wilgoci jest zapewniona nawet wtedy, gdy jeden z agregatów przestanie działa. Ponadto dzięki tej opcji godziny pracy obu pomp są automatycznie równoważone. W wielu procesach przemysłowych istnieje bardzo ścisła zależność między jakością produktu a kontrolą wilgotności powietrza. Ciągłość pracy w takich zastosowaniach, jak kabiny lakiernicze i pomieszczenia czyste, ma zasadnicze znaczenie.

 

Maksymalna elastyczność instalacji

 

Wszechstronność systemu humiFog Multizone Touch sprawia, że nadaje się on do projektów różnej wielkości: od pojedynczej centrali wentylacyjnej do złożonych systemów z wieloma centralami.

Kontakt w sprawie produktów:

ALFACO Polska Sp. z o.o.
tel. +48 71 340 05 75
www: www.alfaco.pl
www.carel.pl
www.copeland.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Czym jest i do czego służy łapacz iskier podczas procesów produkcyjnych, takich jak spawanie i szlifowanie?
 
Rekuperatory Lossnay. Do każdego pomieszczenia

Rekuperatory Lossnay. Do każdego pomieszczenia

Dekoncentracja, spadek energii i ogólne zmęczenie organizmu to objawy, które... ¬ więcej...

 
HumiFog Multizone Touch

HumiFog Multizone Touch

Najwyższa klasa bezpiecznych higienicznie i łatwych w montażu adiabatycznych nawilżaczy... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet