Filtrowentylacja oparta o energooszczędne silniki

aktualizacja: 25-08-2022, 11:53 – artykuł promocyjny


Zadaniem urządzeń filtrowentylacyjnych gdyńskiej firmy Klimawent S.A.jest skuteczne oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń powstających podczas prac w zakładach produkcyjnych. Jednostki muszą być niezawodne i energooszczędne. Służą temu m.in. silniki elektryczne od ABB, obecne w urządzeniach Klimawent od kilku lat.

Urządzenie filtrowentylacyjne UFO 4 MN

O jakości produktu decyduje nie tylko sam proces jego wytwarzania, ale także komfort i bezpieczeństwo w środowisku pracy. Z tego powodu wielu producentów decyduje się na wprowadzanie w swoich zakładach urządzeń do filtrowentylacji marki Klimawent S.A. Przebywając w czystym powietrzu, pozbawionym fabrycznych pyłów i innych zanieczyszczeń, pracownicy czują się bardziej komfortowo i bezpiecznie, mają lepsze samopoczucie, a to przekłada się na lepiej wykonaną pracę i w efekcie produkt wysokiej jakości. Przykładem może być firma BIAWAR, lider w branży elektrycznych ogrzewaczy wody, która zdecydowała się na wyposażenie stanowiska spawalniczego w jednostkę filtrowentylacyjną Klimawent z nowoczesnymi silnikami ABB.

Urządzenia filtrowentylacyjne to najlepszy sposób na pozbycie się pyłów suchych, jakie powstają w czasie spawania, szlifowania, gazowego lub plazmowego cięcia metali, malowania proszkowego lub innych pylących procesów w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, chemicznym czy tworzyw sztucznych. Klimawent to polski producent takich urządzeń. Gdyńska spółka od 1992 roku dostarcza skuteczne rozwiązania do oczyszczania powietrza w zakładach produkcyjnych, budując pozycję lidera i eksportując produkty na rynki europejskie, amerykańskie, a nawet na Bliski Wschód.

– Przygotowujemy także rozwiązania dla największych polskich firm produkcyjnych. Każde zlecenie to indywidualnie opracowywany projekt, zależny od stanowiska, ilości zanieczyszczonego powietrza i specjalnych wymagań odbiorcy – tłumaczy Łukasz Waligórski, projektant z firmy Klimawent.

Urządzenie do filtrowentylacji w halach produkcyjnych

Marce Klimawet zależy na dostarczaniu urządzeń energooszczędnych, skutecznie odprowadzających zanieczyszczenia i przyjaznych dla środowiska. Specjalistyczne podzespoły urządzeń są dobierane do danej jednostki ze szczególną starannością.

– Od kilku lat dostarczamy do Klimawentu nasze silniki, które są wykorzystywane w jednostkach filtrowentylacyjnychmówi Grzegorz Kopyść, inżynier sprzedaży i ekspert ds. efektywności energetycznej w biznesie Systemów Napędowych ABB w Polsce. – Ich specjalny typoszereg spełnia oczekiwania naszego partnera, ponieważ są to urządzenia wysokosprawne, niezawodne, a przede wszystkim efektywne energetycznie. Dzięki temu spełniają wysokie wymagania związane z ekologią i kosztami eksploatacji – pomagają zmniejszać rachunki i emisję CO2.

Firma z dumą prezentuje urządzenia z grupy UFO-A-N, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń, powstających przy produkcji. UFO-A-N zbudowany jest z komór wentylacyjnych i wentylatorów. W zależności od typu urządzenia wydajność nominalna różni się. Ta linia produktowa wykorzystuje silniki ABB o mocach 11-22 kW.

 

Lider rynku dla lidera rynku

 

Do firmy Klimawet zwróciła się spółka NIBE-BIAWAR z Białegostoku, która jest największym w Polsce producentem zaawansowanej technologii grzewczej dla domów jednorodzinnych, bloków, obieków usługowych czy przemysłowych. Firma w ostatnim czasie uruchomiła swój nowy zakład produkcyjny w Podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i była zainteresowana zabezpieczeniem strefy spawania przed szkodliwym pyłem.

– Na zapytanie ofertowe firmy BIAWAR przygotowaliśmy odpowiednie rozwiązanie, wykorzystując silnik ABB. Po naszej stronie był projekt całego systemu, jego przygotowanie i montaż, pozostałą część instalacji BIAWAR przygotował we własnym zakresie – opowiada o zamówieniu Łukasz Waligórski. – Dla naszego klienta to jeden z najważniejszych elementów infrastruktury technicznej, ponieważ spawanie w ich procesie produkcyjnym to jedna z najważniejszych technologii.

Klimawent jest dziś prężnie działającą firmą, zatrudniającą ponad 160 osób. Specjalizuje się w urządzeniach do filtrowentylacji całych hal produkcyjnych, jak i w odciągach oczyszczających pojedyncze stanowiska pracy.

– Oferujemy wiele innowacyjnych rozwiązań, na przykład nasze urządzenia są wyposażone w filtry nabojowe gromadzące cząsteczki pyłu na powierzchni zewnętrznej filtra, skąd są okresowo strzepywane impulsami sprężonego powietrza – tłumaczy Łukasz Waligórski. To jednak nie wszystko, bo firma cały czas wzbogaca swoją ofertę. W portfolio ma m.in. odsysacze spalin samochodowych, pochłaniacze dymu papierosowego czy systemy automatycznego odśnieżania dachów TIR-ów.

Obie firmy kontynuują współpracę i przygotowują kolejne rozwiązania. Pod uwagę brana jest przykładowo możliwość wykorzystania pakietów napędowych z silnikami SynRM i falownikiem ACH580. Dla użytkownika końcowego oznacza to oszczędność energii i wysoką wydajność sterowania niezależnie od trybu prac w każdy trybie.

Kontakt w sprawie produktów:

Klimawent S.A.
tel. 058 629 64 80
www: www.klimawent.com.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Czym jest i do czego służy łapacz iskier podczas procesów produkcyjnych, takich jak spawanie i szlifowanie?
 
Rekuperatory Lossnay. Do każdego pomieszczenia

Rekuperatory Lossnay. Do każdego pomieszczenia

Dekoncentracja, spadek energii i ogólne zmęczenie organizmu to objawy, które... ¬ więcej...

 
HumiFog Multizone Touch

HumiFog Multizone Touch

Najwyższa klasa bezpiecznych higienicznie i łatwych w montażu adiabatycznych nawilżaczy... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet