gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Schiedel - Systemy kominowe


Wyciągi kominowe do kominków gazowych Almeva

aktualizacja: 08-08-2022, 06:29 – artykuł promocyjny


Almeva jest producentem systemów odprowadzenia spalin przeznaczonych do różnych urządzeń grzewczych, stosujących różne rodzaje paliw. Dział techniczny Firmy oraz pracujący w terenie przedstawiciele handlowi, we współpracy  z projektantami, pomagają Klientom dobrać optymalny system odprowadzenia spalin. W czasie ponad 25 lat działalności  rozwiązaliśmy wiele problemów, często konstruując i produkując dedykowane kształtki.

Wyciąg RHGC

 

Almeva (www.almeva.pl) swoją ofertę kominową dostosowuje do oczekiwań rynku. Wprowadziliśmy do oferty systemy spalinowe przeznaczone do domów energooszczędnych – MIB i TW25.  TW25 to system spalinowy przeznaczony do urządzeń na paliwa stałe, o niskiej temperaturze spalin i poborze powietrza do spalania z zewnątrz. 

 

Kolejną nowością wprowadzoną na zapotrzebowanie rynku, są wyciągi kominowe (wentylatory) do kominków gazowych.

 

Na rynku pojawia się coraz więcej kominków gazowych. Są one prostsze w obsłudze, łatwiejsze w użytkowaniu  i często mają ciekawe wzornictwo. Używanie tych kominków, zwłaszcza ze starymi kominami, może generować problemy z ciągiem kominowym a tym samym z prawidłowym odprowadzeniem spalin. Rozwiązaniem tych problemów jest oferta firmy Exodraft (www.exodraft.pl) ,  której dystrybutorem na terenie Polski jest Almeva.

 

Jeśli Klient ma problem z funkcjonowaniem kominka z powodu niewłaściwego ciągu kominowego, zastosowanie wyciągu Exodraft pozwoli  na wygenerowania właściwego ciśnienia, zapewniającego prawidłową pracę kominka. Sterownik EFC21, współpracujący z  wentylatorem, gwarantuje, że jeśli w kominie wystąpi problem z odprowadzeniem spalin, sterownik wyłączy dopływ gazu do kominka.

 

W ofercie Almeva znajduje się kilka modeli wyciągów kominowych:

 

RHGC to najnowszy model wyciągu kominowego przeznaczonego do kominków gazowych mających wyjście powietrzno – spalinowe. Zaletą tego wyciągu jest możliwość zmniejszenia średnic  wyjścia z 130/200 do 80/125mm . Tak znaczne zmniejszenie średnicy przewodu powietrzno-spalinowego umożliwia poprowadzenie go w zabudowie gipsowo-kartonowej . Dodatkowo przewód kominowy może mieć długość do 60 metrów i 15 kolan 90o co w praktyce oznacza uniezależnienie miejsca montażu kominka od usytuowania komina.

 

Wyciąg najczęściej stosowany jest w sytuacjach, kiedy Klient instaluje kominek daleko od komina i chce zabudować długi przewód kominowy. Wyciąg ten można również stosować w przypadkach kiedy stary komin nie spełnia wymagań nowo instalowanego kominka.

 

Wyciąg RHGC może być instalowany na szczycie komina lub ścianie budynku. Obudowa wyciągu może być pomalowana na dowolny kolor z palety RAL.

 

Wyciąg współpracuje ze sterownikiem EFC21.

Wyciąg kominowy RHGC

RSVG to model wyciągu kominowego instalowanego na szczycie komina, wyrzucającego spaliny wysoko w górę. Jest przeznaczony do kominków gazowych i posiada system monitoringu składający się z presostatu i regulatora przepływu.

 

Wyciąg wykonany jest z odpornego na korozję odlewu aluminiowego i jest przeznaczony do pracy w gorących (do 200oC) i korozyjnych środowiskach. Zastosowany wirnik odśrodkowy zapewnia wysoką wydajność. Wyciąg ma zamknięty, odporny na wysoką temperaturę asynchroniczny silnik z trwale nasmarowanymi łożyskami kulkowymi.

 

Wyciąg może być stosowany zarówno w nowych jak starych kominach.

 

Wyciąg współpracuje ze sterownikiem EFC21.

Wyciąg kominowy RSVG

RSHG to model wyciągu instalowanego na szczycie komina, wyrzucającego spaliny na boki (wokół wylotu spalin nie może być przeszkód w odprowadzeniu spalin). Wyciąg wykonany jest z aluminiowego odlewu odpornego na korozję i przystosowanego do pracy w gorącym (do 200oC) i korozyjnym środowisku. Wyciąg ma wirnik odśrodkowy zapewniający wysoką wydajność. Koło jest napędzane przez zamknięty żaroodporny asynchroniczny silnik z trwale nasmarowanymi łożyskami kulkowymi.

 

Wbudowany przełącznik kontroli ciśnienia jest podłączony do odpowiedniego sterownika (EFC21), który monitoruje funkcję bezpieczeństwa. Jeśli ciąg kominowy jest niewystarczający, dopływ gazu zostaje wyłączony.

 

Wyciąg najczęściej stosowany jest w sytuacjach, kiedy już istniejący komin nie spełnia wymagań nowo instalowanego kominka.

 

EFC21 to sterownik przeznaczony do kominków gazowych podłączonych do wyciągu kominowego Exodraft. Sterownik monitoruje pracę kominka i w przypadku niewystarczającego ciągu kominowego, wyłącza dopływ gazu do kominka.

 

Wyciąg kominowy wyłącza się po wyłączeniu EFC21, możliwe jest jednak ustalenie opóźnienia by usunąć z komina resztki produktów spalania.

Sterownik do kominka gazowego EFC21

Doboru wyciągów kominowych/wentylatorów do typu kominka i warunków pracy dokonuje dział techniczny Almeva na podstawie obliczeń w programie Kesa http://www.almeva.pl/pl/technical-department Informacji na temat oferty Almeva udzielają stacjonarni i mobilni pracownicy działu handlowego http://www.almeva.pl/pl/technical-department.

Kontakt w sprawie produktów:

Almeva Poland sp. z o. o.
tel. +48 32 475 71 04
www: www.almeva.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Wyciągi kominowe do kominków gazowych Almeva

Wyciągi kominowe do kominków gazowych Almeva

Almeva jest producentem systemów odprowadzenia spalin przeznaczonych do różnych... ¬ więcej...

 
Co świadczy o jakości systemu kominowego?

Co świadczy o jakości systemu kominowego?

Odpowiednio zbudowany komin powinien gwarantować właściwy ciąg. Musi także być... ¬ więcej...

 
Odprowadzenie spalin z kaskady kotłów kondensacyjnych

Odprowadzenie spalin z kaskady kotłów kondensacyjnych

Kaskada kotłów to kilka kotłów działających w zespole, regulowanych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet