Czyste powietrze na halach produkcyjnych

Bosch - patron


Kocioł elektryczny i inwestycja w OZE

artykuł promocyjny


Na energetykę wpływa wiele czynników, od polityki państwa dotyczącej klimatu, przez ciągłość dostaw z krajów wydobywających paliwa, po dostępność i ceny surowców. Trzeba zdawać sobie sprawę, że wszystkie paliwa kopalne wykorzystywane w energetyce stanowią ograniczone zasoby. Ograniczona liczba znajduje odzwierciedlenie w ich dostępności, a to bezpośrednio odbija się na cenach. Co więcej, zapotrzebowanie na energię i paliwa stale rośnie - to zapowiedź trudnej do uniknięcia katastrofy energetycznej. Drogą wyjścia z tego problemu są odnawialne źródła energii. To świetne zabezpieczenie, w które warto inwestować. Pozwoli to na oszczędne życie w zgodzie z przyrodą, samowystarczalne i niezależne od kryzysów na rynkach paliw. A jak skonfigurować swój system ogrzewania, by razem z OZE był jak najbardziej wydajny i opłacalny?

Ekologiczne i tanie ogrzewanie domu

 

Elektryfikacja urządzeń domowych - postaw na nowoczesne rozwiązania.

 

Instalacje fotowoltaiczne i panele solarne stały się już powszechnie stosowanym źródłem energii - wykorzystuje je się nie tylko w domach, ale również w biurach czy urzędach. Dziś już rzadko kto kwestionuje korzyści ze stosowania fotowoltaiki.

 

Duże oszczędności zapewnia wykorzystywanie urządzeń elektrycznych w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną . Potencjał fotowoltaiki będzie jeszcze lepiej wykorzystany, jeśli do ogrzewania domu albo wody wykorzystamy elektryczne ogrzewacze.

 

Dzięki takiej synergii zyskamy stabilne źródło ciepła w domu, nie martwiąc się o wysokie rachunki za prąd. Żeby tak się stało, trzeba odpowiednio dobrać moc instalacji fotowoltaicznej do bieżącego zużycia energii, w tym energii wykorzystywanej do ogrzewania. Warto pamiętać, że w przypadku instalacji PBV założonej po 1 kwietnia 2022 r. ważniejsze jest bieżące zużycie energii niż nadwyżki przeznaczone do wykorzystania zimą. Instalacje założone wcześniej pozostaną na obowiązujących zasadach rozliczania przez 15 lat.

 

Zdecyduj się na kocioł elektryczny

 

Wykorzystanie kotła elektrycznego i instalacji fotowoltaicznej pozwala na uniezależnienie swoich wydatków na ogrzewanie od cen surowców opałowych - gazu, węgla czy drewna. Zielona energia pozwala także na uniezależnienie się od aktualnych cen prądu. Dzięki takiemu rozwiązaniu ogrzewanie staje się nie tylko ekologiczne, ale i tańsze.

 

Przykładem kotła, który znajdzie zastosowanie w takim układzie, jest EKCO.MN3 marki Kospel, wyposażony w szereg funkcji sprzyjających wydajnemu, ekologicznemu ogrzewaniu i komfortowemu użytkowaniu. Potrafi samodzielnie regulować temperaturę w domu, monitorując temperaturę zewnętrzną (sterowanie pogodowe). Można też zaprogramować jego pracę w cyklu dobowym i tygodniowym, zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami. Sterowanie kotłem ułatwia przyjazny, czytelny wyświetlacz LCD. Dobrą propozycją jest też kocioł dwufunkcyjny połączony z wymiennikiem c.w.u. w jednej obudowie. Pojemność wymiennika wynosi 130 litrów. Taka kompaktowa elektryczna centrala grzewcza EKD będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli brakuje przestrzeni na ustawienie urządzeń osobno.

 

Elektryfikacja urządzeń domowych coraz częściej jest dzisiaj standardem, a odnawialne źródła energii stają się częścią naszego życia. Ich niewątpliwe zalety pozwalają zachować spokój, mimo podwyżek cen prądu. Inwestycja w ogrzewanie połączone z OZE to prosta droga do niskich opłat za energię i zmiany podejścia do ogrzewania domu na bardziej przyjazne naturze.

Kontakt w sprawie produktów:

KOSPEL Sp. z o.o.
tel. 94 346 38 08
www: kospel.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Innowacyjne Rozwiązania Grzewcze: Poznaj Potencjał Kotłów Logamax Plus

Innowacyjne Rozwiązania Grzewcze: Poznaj Potencjał Kotłów Logamax Plus

Nowoczesne kotły Logamax Plus - efektywne rozwiązania dla Twojego budynku. Wysoka wydajność,... ¬ więcej...
 
Nowoczesne rozwiązania grzewcze i klimatyzacyjne od marki Beretta

Nowoczesne rozwiązania grzewcze i klimatyzacyjne od marki Beretta

Marka Beretta od lat stoi na czele innowacji w dziedzinie systemów grzewczych,... ¬ więcej...
 
Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Poradnik: jakie siłowniki termoelektryczne wybrać?

Efektywne ogrzewanie domów stanowi wyzwanie dla każdego inwestora. Priorytetem... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet









Facebook